Beyin Kanseri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Beyin Felci

Beyin Felci

Beyin felci, çocukluk döneminin en yaygın olarak görülen sakatlık nedenlerinden biridir. Doğum öncesinde, sırasında veya sonrasında merkezi sinir sisteminin hareket işlev alanlarının hasar görmesinden kaynaklanır. Beyin felcinin birçok nedeni vardır. Yaygın nedenlerden biri; beyin dokusu içinde yeterli oksijen bulunmamasıdır (anoksi). Yapılan araştırmalar beyin felci olan bebeklerin üçte...
  2. Beyin Testi

Beyin Testi

Sevgili Melekler, bugün elime geçen ilginç bir testi paylaşmak istedim sizinle. Testin konusu çok klasik gibi gözüküyor: " Beyninizin sağ tarafı mı, yoksa sol tarafını mı çalıştırıyorsunuz ? Yoksa dengeli bir beyine sahip ender insanlardan mısınız ? " Sonuçları okuyunca; psikoloji ve insan davranışlarıyla ilgili biri olarak şaşırmadım değil. Uzman elinden çıkmış gibi sanki. Keyif...
  3. Öldürücü beyin kanserinin nedeni 2 gen

Öldürücü beyin kanserinin nedeni 2 gen

En tehlikeli beyin kanseri türlerinden ''glioblastoma''ya neden olan 2 gen tanımlandı..İşte açıklaması BBC,nin internet sitesinde yayınlanan habere göre ABD ,deki Colombia Üniversitesinde görev yapan bir grup bilim adamı beyne hızla yayılan kötü huylu tümör türüne C/EPB ve Stat3 adlı genlerin olduğu belilendi. Araştırma glioblastoma hastalarının yaklaşık yüzde 60 ında aktif olan bu iki...
  4. Beyin fırtınası

Beyin fırtınası

beyin fırtınası örnekleri Günlük hayatımızda duyduğumuz beyin fırtınası kelimesinin anlamını merak edenler için beyin fırtınayla ilgili tüm bilgileri veriyorum.Beyin fırtınası nedir nasıl yapılır işte cevapları ve çok daha fazlası:) Bireylerin eleştirilme endişesi olmadan fikirlerini rahatlıkla ifade ettikleri grup tartışma tekniğidir. Beyin fırtınası, değişik fikirlerin ortaya konulmasını...
  5. kanser

kanser

merhaba ben rukiye. babam akciğer kanseri ve artık son evrsıne geldık butun tdafılerını gördü ve biz babama belli etmesek bile kendisi hersyin farkında psikoljık olarak babam ve annem çok etkileniyorlar biz blalrım olarak sürekli teselli etmeye calışıyoruz ama bızı terslıyor benı kandırıyorsunuz benım durumum hıç iyi degıl gıt gıde kötü oluyorum diyo bizler bu durumda ne yapacagımızı...

Sayfayı Paylaş