1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0

  Beyin Ölümü Gerçekleşen Annenin Dramı

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  Beyin ölümü gerçekleşen ve hamile olduğu için yaşatılan Yıldız Alçı'nın eşi, "Bebeğe bakacak durumum yok. Bu yüzden bebeğin doğmasını istemiyorum" dedi. Hastanede çaresizlik içinde yardım bekleyen Erdinç Ceyhan, "Hastane masrafları günlük bin YTL tutuyor. Eğer imam nikahlı olmasaydık belki de hastanede de bu kadar sorunda çıkmazdı" diye konuştu.
  İki çocuk annesi ve 6 aylık hamile olan 26 yaşındaki Yıldız Alçı'nın fenalaşarak kaldırıldığı Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde menenjit olduğu ortaya çıktı. Tedaviye alınan Alçı'nın yoğun bakım ünitesinde beyin ölümü gerçekleşti. Doktorlar, anne karnında 24 haftalık olan bebeğin alınabilmesi için, bir aya ihtiyaç olduğunu, bu süre içerisinde Yıldız Alçı'yı makineye bağlı yaşatmaya çalışacaklarını söyledi. Gecekonduda iki kızı ve eşiyle güç kanaat geçinen ve eşi imam nikahlı olduğu için kendi sosyal güvencesinden faydalanamayan Erdinç Ceyhan ise çaresizlik içerisinde hastane bahçesinde bekliyor.

  Hastanede hergün eşinin başından ayrılmadan bekleyen Ceyhan, eşinin hastalığından hiç şüphelenmediklerini ve aniden rahatsızlandığını söyledi. Eşinin "başım ağrıyor " demesi üzerine hastaneye getirdiklerini kaydeden Ceyhan, "Beyninde menenjit olduğunu söylediler. Daha sonra yoğun bakıma aldık. Yoğun bakımda iki üç gün durdu. Daha sonra beyin ölümünün gerçekleştiğini söylediler. 5 aylık hamile olduğu için bekletmemiz lazım. Bebeğin dünyaya gelebilmesi için 40 45 gün bekletmemiz gerektiğini söylediler" şeklinde konuştu.

  Erdinç Ceyhan bebeğe bakacak durumu olmadığı için doğmasını istemediğini dile getirerek, hastane masraflarını karşılayacak gücünün dahi olmadığını söyledi. Resmi nikahlarının olmadığını belirten Ceyhan, " Doktorlar ben çocuktan vazgeçsem, sen vazgeçsen devlet vazgeçmez elimizden geleni yapacağız diyorlar. Çocuğu nasıl sahipleneceğim bilemiyorum. 2 kızım daha var ve bakacak kimsem yok. Ben şu anda işçi olarak asgari ücretle bir markette çalışıyorum" dedi.

  "Eşiniz rahatsızlanmasaydı ve normal olarak çocuğunuz doğsaydı. Ne yapacaktınız" sorusuna ise Ceyhan, "En azından birbirimize destek olup bir şeyler yapardık. Çocuğa annelik yapamam ki. Diğer çocuklarım da sürekli annelerini soruyorlar. Ben de hastadır diyorum. Çocuğun böyle vakalarda yaşama durumu 12-13 gündür diyorlar. 40 gün yaşaması mucize olur bekleyeceğiz diyorlar. Hastane masrafı olan günlük 1 milyarı benim karşılayacak gücüm yok diyorum. Doktorlar ise yardımcı olacağız diyorlar" diye konuştu.

  Ceyhan, "Çocuk sağlıklı bir şekilde doğarsa ne yapacaksınız? Çocuk Esirgeme Kurumu'na mı? vereceksiniz" diye soran gazetecilere ise, "Bilmiyorum şu anda öyle bir düşüncemiz yok" cevabını verdi.

  Eşini hergün hastanede o halde görünce acı çektiğini kaydeden Ceyhan, "Keşke resmi nikahı yapsaydım. Hastanede en azından bu kadar sorun olmazdı" dedi.
  Erdinç Ceyhan'a destek veren ve yanında yardımcı olan dayısı Mustafa Kargal ise, "İlk götürdüğümüz hastanede teşhis konulabilseydi bu duruma belki de düşmezdi. Buradaki doktorlar öyle söylüyor. Hukuki mücadele verecek miyiz? Onu da bilmiyorum" şeklinde konuştu.

  Alçı'nın yaşaması için en önemli sağlık desteğinin, kalp ve damar yollarının açık tutmak için gerçekleştirilen ilaç tedavisi olduğu belirtildi. Bebek dünyaya geldiği takdirde bunun Türkiye'de bir ilk olacağı öğrenildi. Erdinç Ceyhan'ın çalışma arkadaşı olan Halis Özkaya, "İçinde bulunduğu maddi durum evinden de belli oluyor. Ben de olsam çocuğun dünyaya gelmesini istemem. Maddi ve manevi olarak yeni bir çocuğa daha bakacak güçleri yok. Diğer iki çocuğuna dahi zor bakıyor" dedi.

  Milliyet
   
 2. kördügüm

  kördügüm Tatlı ve Çalışkan Melek Üye

  Kayıt:
  13 Kasım 2007
  Mesajlar:
  2.664
  Beğenilen Mesajlar:
  11
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: Beyin Ölümü Gerçekleşen Annenin Dramı
  Güzel bir paylasim canim, Allahin isi iste ölü bir bedende cocugu yasatiyorlar... Emegine saglik canim
   
 3. gülgüzeli

  gülgüzeli Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  10 Kasım 2007
  Mesajlar:
  549
  Beğenilen Mesajlar:
  8
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: Beyin Ölümü Gerçekleşen Annenin Dramı
  dün akşam haberlerde izlemiştim allah yardımcıları olsun paylaşımın için sağol canım..
   
 4. SadmiN

  SadmiN ♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  29 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  15.113
  Beğenilen Mesajlar:
  1.153
  Ödül Puanları:
  113
  Ce: Beyin Ölümü Gerçekleşen Annenin Dramı

  ay çok kötü ya allah yardım etsin dayanalıcak bişe değil resmi nikahın önemi bi kez daha ortaya çıktı işte sağol bilgecim
   
Beyin Ölümü Gerçekleşen Annenin Dramı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. beyin kanaması geçiren Nevzat Erdemir'in beyin ölümü gerçekleşti

  beyin kanaması geçiren Nevzat Erdemir'in beyin ölümü gerçekleşti

  Dün beyin kanaması geçiren İzmir Barosu Başkanı Nevzat Erdemir'in beyin ölümünün gerçekleştiği bildirildi. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Anestezi Yoğun Bakım Ünitesinde görevli doktorlar, ailesine, Erdemir'in beyin ölümünün gerçekleştiğini söyledi. Erdemir'in eşi Gülperi ile kardeşleri Nail ve Nazmi Erdemir'in, büyük üzüntü yaşadıkları gözlendi. Bu arada Ege Üniversitesi Organ...
 2. Anne olmak beyin yapısını edğiştirir

  Anne olmak beyin yapısını edğiştirir

  Anne olmak beyin yapısını değiştirir anne Meleklerim ben anne dğilim ama anne adaylarının ne kadar değiştiklerini gözlemlemişimdir.. Şuandada yiyenim hamile ve o kadar alıngn olduki konusurken korkuyorum acaba yanlış bir şey mi diyeceğim diye..... Araştırmacılar da araştırmış ve ANNE OLMAK BEYİN YAPISINI DEĞİŞTİRİYORMUŞ.... Anne olmak bir kadının hayatında çok farklı bir evredir. O zamana...
 3. Anne sütünün bebeğin beyin gelişimine katkısı nedir ?

  Anne sütünün bebeğin beyin gelişimine katkısı nedir ?

  Selamün aleyküm, taze anneyim ve süt veriyorum. Bir yandan de merak ediyor ve araştırıyorum beyin gelişimi açısından anne sütünün önemi tam olarak nedir ?
 4. Beyin ölümü ne demektir ?

  Beyin ölümü ne demektir ?

  Beyin ölümü, bir çoğumuz bu tanımla karşılaşmış fakat genel anlamda neyi ifade ettiğini bilmiyoruz. Beyin ölümü, ölümün yasal bir tanımlamasıdır.Tüm nörolojik fonksiyonların yokluğuna dayalı ölüm olarak tanımlanır. Beyin ölümünün gerçekleşmesi durumunda tüm yaşamsal fonksiyonlar durur . Beyin ölümü kalıcıdır.. Beyin ölümü gerçekleşmiş hastanın son olarak tüm testleri yapılıyor. Testler,...

Sayfayı Paylaş