BEYZA HANIM BU NEYİN İŞARETİ ?

  • Konbuyu başlatan OĞUZ ATALAY CEM
  • Başlangıç tarihi

OĞUZ ATALAY CEM

Forum Okuru
BEYZA HANIM BU NEYİN İŞARETİ ?
İyi günler beyza hanım ben oğuz size bir sorum var yardımcı olursanız sevinirim 1 hafta önce titreme terleme ateş ve idrarda yanma ağrı oldu test yapıldı .hcg testi yapıldı 23 çıktı daha sonra 0.3 bunun anlamı nedir acaba bana neden hcg yapıldı?
 

Uzman SühaN

Administrator
Merhaba ,

Erkeklere de HCG testi yapılabilir. Bir hastalığın teşhisi için hormonlarınıza bakılmış .Fakat sadece bu testle hastalığınız irdelenmez .Muhtemelen başka tetkitler de yapılmıştır.Mesaneniz de yada testiste rahatsızlık saptandımı bilmiyorum .Size ancak bu kadar yardımcı olabilirim.Sağlıklı günler diliyorum.
 

OĞUZ ATALAY CEM

Forum Okuru
Yanıtınız için çok teşekkür ederim. Sağ testisten ameliyat oldum tümör vardı .HCG testini araştırırken kadınlarda hamilelik sonucunda yapıldığını öğrendim şaşırdım . Evet hcg testi ile düzenli bt testlerim yapılıyor ilginize teşekkürler.
 

Uzman SühaN

Administrator
Rica ederim. Evet kadınlar da gebelik varlığını tespitte Hcg ye bakılır.Erkekler de ise hormonal durumlar da Hcg ye bakılır. Düzenli BT tetkitinin yapılması tümörün başka bir yere sıçrayıp , sıçramadığını takip etmek için.Size sağlıklı günler diliyorum , hekim kontrollerinizi aksatmayın.
 
Üst