1. mislinay

  mislinay Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Kasım 2007
  Mesajlar:
  7.147
  Beğenilen Mesajlar:
  37
  Ödül Puanları:
  0

  - Bi Oku İstersen !!

  Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

  Büyük bir ihtimal şu anda bu yazıyı görüp okumaya başladın. Merakla mesajın tamamın da ne yazdığını okurken daha bu satırı bitiremeden birden omuzuna biri dokundu ve ister istemez arkana baktın ve kimi gördün sence işte karşında beklediğin şey Azrail (a.s) arkadan da belirdi.
  Birden korkuya kapıldın, ülperdin, yüzün korkudan bembeyaz oldu. Kalp atışlarının hızlandığını farkettin, aldığın nefeslerin boğazın da düğünmeye başladı ve heyecandan bayılmak üzeresin.

  Geçmiş hayatın gözünün önünden filim şeridi gibi geçti yaptığın iyilikler yada kötülükler. Birden ne yapacağını şaşırdın ve elin ayağın birbirine dolandı. Azrail (a.s) dönüp Hoş Geldin Ya Azrail (a.s) herşeyim tastamam, Efendimiz'i (s.a.v), Yüce Yaradanım'ı (c.c) ve benden önce gidenleri çok özledim, onlara kavuşmam için nice zamandır seni bekliyordum diyebilirmisin???

  Eger bunu diyebilirsen ne mutlu sana. ALLAH (c.c) mutluluğunu daim etsin ve iki cihanda sana mutluluklar nasip etsin. Ama yok eğer bunu diyemeyeceksen vaah vah ki sana. ALLAH (c.c) günahlarını affeylesin kardeşim. Kabirde ve Mahşerde Rabbim Yâr ve Yardımcın olsun. Gercekten vah haline, demek ki eksik kalan bi şeyler var sence ne bu eksikler bunlar olabilirmi???

  Etmediğin bir tevben, kılmadığın son bir vakit namazın, kılınmayan kazada olan namazın, tutamadığın kazada orucun, helalleşemediğin bir kula hakkın, ödemediğin bir borcun, helallik almadığın annen, baban ve eşin, edilmedik bir dua, üzerinde sahibine verilmemiş bir emanet, sünnet üzerine yaşayamama, Kur'an-ı Kerimin kurallarına uymama ve Rabbine (c.c) ve Efendimize (s.a.v) gereken sevgiyi gösterememen olabirmi???

  Neyse eger yazıyı buraya kadar okuyabildiysen demekki hala yaşıyosun, hala fırsatın var ve Azrail (a.s) canını henüz almadı. Madem Azrail (a.s) gelmedi madem son bir fırsatımız daha var buyur bunu en güzel şekilde değerlendirelim nasıl mı bak izle şimdi;

  -> Kılmadığımız en son vakit namazını son namazımız gibi kılalım.

  -> Kılamadığımız kazada olan namazlarımızı kılmaya niyet edelim ve kıldığım vakit namazının arkasına kılabildiğimiz kadar kaza namazı kılalım.

  -> Tutamadığımız orucumuz varsa hemen bu geceden niyet edip inşALLAH yarın oruclu olalalım.

  -> Maddi pisliklerden (Gusl) temizlenelim ve dili kalbe indirerek tam bir teslimiyet içerisinde tevbe edip iki rekat tevbe namazı kılalım.

  -> Üzerimizde kul hakkı var ise hemen o kişiyi/kişileri bulalım helallik isteyelim yada bi şekilde hakkını ödeyelim.

  -> Annemizin babamızın (eger sağ ise) ellerini öpelim ve hellallik isteyelim (eger vefat etmiş ise) bir fatihayı eksik etmeyelim. Eşimizin rızasını soralım ve onunda helalliğini isteyelim.

  -> Ödemediğimiz borcumuz varsa hiç zaman kaybetmeden bulup buluşturup borcumuzu ödeyelim.

  -> Edemediğimiz bir duamız varsa hemen şimdi ellerimizi açıp duamızı edelim.

  -> Üzerimizde her hangi bir emanet varsa hemen sahibini bulalım ve emaneti teslim edelim.

  -> Efendimiz'in (s.a.v) sünnetlerini bi şekilde ögrenelim ve madem onun gibi yaşayamıyoruz hiç olmazsa onun gibi yaşayama çalışalım.

  -> Her evde bulunan Kur'an-ı Azimi Şan'ı açıp okuyalım ve sadece okumakla yetinmeyip onu anlayalım ve onun emrettiği şekilde yaşamaya çalışalım.

  -> Bütün sevgileri bir arkaya atalım ve Rabbimiz'e (c.c) ve Efendimiz'e olanca sevgimizi ve saygımızı verelim.

  Öncelikle eger yazıyı buraya kadar okuduysa sana gercekten cok teşekkür ederim. Bunları ve eğer başka eksikliğimiz de varsa yapalım ondan sonra Azrail'i (a.s) bekleyelim. ALLAH (c.c) iman üzere ölmeyi ve razı olduğu kullarından olmayı hepimize ve hepinize nasip ve müsser eylesin. (AMİN)

  Hey!!! Eger bu yazıyı sonuna kadar okuduysan tekrardan sana soruyorum samimiyetle söyle Hoş Geldin Diyebilirmisin???

   
 2. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.444
  Beğenilen Mesajlar:
  2.301
  Ödül Puanları:
  113
  Ce: - Bi Oku İstersen !!
  emeğine sağlık canım güzel bi paylaşımdı
   
 3. Ayışık

  Ayışık Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Eylül 2008
  Mesajlar:
  2.241
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  adana
  Cevap: - Bi Oku İstersen !!
  emeğine sağlık
   
- Bi Oku İstersen !! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Ok düzücü

  Ok düzücü

  Rüyada ok düzücüsünü görmek, mal veya ruh sebebiyle hile ve desiselere delalet eder. Ok düzücüyü görmek, abid ve zahid bir kimseye delalet eder.
 2. Ok

  Ok

  Düşmana galip gelmeye, bir görev için gönderilen elçiye, bir kimseye yazılan mektuba, Attığı oku hedefe isabet ettirdiğini görmek, çocuk arzu ediyorsa, doğacak çocuğun erkek olmasına; diğerlerini için iştediği şeyin gerçekleşmesine, Elinde ok görmek gücee, mal yahut memuriyete, elinden çıkan okun kırılması, üzerine aldığı işlerde acze düşmeye, Kadının ok görmesi kocasına, Bir kadının kendine...
 3. isterdim

  isterdim

  Kahkahan olmak isterdim. Ağzından çıkan kocaman bir kahkaha olmak. Düşünmeden, kontrolsüz, ansızın, gürültülü, günler boyu süren bir kahkaha. Neş’en olmak isterdim senin. Hiç bitmeyen neş’en Bir gülümseme olmak isterdim yüzüne yayılan. Sen istemesen de gelip yüzüne yapışan bir gülümseme. Işık gibi bir anda tüm yüzünü aydınlatan bir gülümseme olmak isterdim Ellerinle topladığın kır...
 4. sakın okuma !!!!!!!!!!!!

  sakın okuma !!!!!!!!!!!!

  Bu yazıyı okumak kesinlikle yasaktır!!! Aslında sana bunu okumaman gerektiğini taa başlığı yazarken söyledim ama beni dinlemiyorsun bak... hala devam ediyorsun okumaya, galiba birşeyler öğrenebileceğini sanıyorsun fakat havanı alırsın. Çünkü bu yazıda işine yarar bir şey yok.Tekrar tekrar etmeme rağmen hala okuyorsun! Büyük ihtimalle sorunlu bir insan olmalısın sen, insanların okumaması...
 5. Sadece Oku..

  Sadece Oku..

  Ayakkabıcı, yeni getirdiği malları vitrine yerleştirirken, sokaktaki bir çocuk onu izlemekteydi. Okullar kapanmak üzere olduğundan, spor ayakkabılara rağbet fazlaydı. Gerçi mallar lüks sayılmazdı ama, küçük bir dükkan için yeterliydi. Onların en güzelini öntarafa koyunca, çocuk vitrine doğru biraz daha yaklaştı. Fakat bir koltuk değneği kullanmaktaydı. Hem de güçlükle.. Adam ona bir kez daha...

Sayfayı Paylaş