biber evi ASSOS

biber evi ASSOS
assos evleri rüyada biber toplamak rüyada yeşil biber toplamak görmek topladığını görmek
Behramkale Köyü Assos Behramkale - Ayvacık - Çanakkale +90 2867217410 - - FAX:+92867217242
Antik Assos kentinin surları içinde tarihle kaynaşmış, İda (Kaz) Dağları’nın temiz ve serin esintisiyle kutsanmış, doğanın ve konumunun sunduğu eşsiz manzarayla Biber Evi, terk edildiği, yok olmaya yüz tuttuğu günlerden çok özenli bir restorasyonla kurtularak, Türk turizmine kazandırılmıştır. Binanın özgün değerlerini koruyan, her detayına ilgi gösterilmiş altı odası; enteresan objeler içeren, geniş içki seçenekli özellikle de viski severleri memnun edecek barıyla oturma odası, terası, bahçesi ve restoranı ile hizmetinizdedir.

Gerek restoranımızda ve gerekse barımızda Lütfi Oğuzcan, uzun yılların ve dünyanın birçok bölgesine yaptığı gezilerin edinimlerini misafirlerimizle paylaşmaktadır. Anglo-Sakson ve Keltik kültürleriyle olan yakınlığı nedeniyle viski alanındaki bilgisi ve edindiği viski koleksiyonu barımızın en önemli unsurudur.

Terasımızda gün batışının dayanılmazlığının yarattığı romantizm, unutulmaz bir akşamın başlangıcını müjdeler.

Bol ağaçlı ve bol süs biberli bahçemiz, birçok salata ve baharat türünü de barındırır. Ayrıca içinde yer alan köy tipi fırını, çıkarttığı dayanılmaz kokularla en toku bile acıktırır.

Tattığınız ve sevdiklerinizle paylaşmayı istediğiniz, Biber Evi’ne has sos ve reçeller, biber temalı poster ve diğer hediyelik eşyalarımızla birlikte resepsiyonumuzda seçiminize sunulmuştur.
ODALAR


Selçuk ve Osmanlı dönemi ahşap işçiliğinin itinalı örnekleriyle hazırlanmış odalarımız, modern zamanın tüm konforuna sahiptir.

İznik çinisi tarzında, geleneksel desenlerin aralarına gizlenmiş biber desenli, el yapması bordürlü banyolarımız “ıslak oda” mantığıyla donatılmıştır ve yerden ısıtmalı, sessiz havalandırmalı olarak tasarlanmıştır.

İç mekanlarımızın taban, tavan, duvar kaplamaları ve diğer tüm ahşap dokuları enkaz ağaçlardan yapıldığı için, yangın tehlikesi nedeniyle tüm kapalı alanlarımızda yangın alarmı vardır ve sigara içilememektedir.

Otelimizde kablosuz internet (wireless) bağlantısı mevcuttur.FOTOĞRAFLARÇEVRE Antik Assos kenti, çağlar boyunca tam olarak terk edilmemiş olup, günümüzde de Behramkale Köyü’nü surları içinde barındırmaktadır. Filozof Platon’un öğrencisi ve Büyük İskender’in akıl hocası Aristo kentin şaşaalı döneminde bir süre yaşamış ve ders vermiştir. Antik kentin kuzey kapısının dışında mezarlık yer almaktadır. Burada anıt mezarları ve küp tabutları görmek mümkündür. Şehir duvarlarının büyük bir bölümü eski görüntüleriyle hala ayaktadır. Bu duvarların arasındaki giriş sizi sırasıyla Gymnasium, Agora ve Tiyatro’ya ulaştırır. Ayrıca tüm alanlarda karanlık ve orta çağlardan kalma bina ve kilise yıkıntılarıyla karşılaşabilirsiniz. Arzu ederseniz erken kalkıp Athena Tapınağı’na tırmanıp gün doğuşunu izleyebilirsiniz, gün batışları da yine tadına doyum olmaz güzelliktedir.

Çoğunlukla meşe palamutlarının sevki için kullanılan eski liman, bugün bir balıkçı barınağı görünümündedir. Antik liman ise su altında ışıldayan mermerleri ile varlığını duyurmaktadır. Burada küçük bir plaj bulunmaktadır, bar ve lokantalar da tarihi mekanlarda hizmet sunmaktadır. Köy meydanı; halı, takı ve yöreye has el işi sergileriyle renkli bir görünüme sahiptir.

Yakınımızdaki Kadırga Plajı “mavi bayraklı” bir plaj olup rahat etmenizi sağlayacak olanaklara sahiptir.
Doğa yürüyüşlerinde yöresel ot ve mantar toplama olanağı bulabilirsiniz.

Çevremizde diğer görülmeye değer yerler: Truva, Apollo Smitheion, Bergama kentleri ile Zeus Altarı,
Kleopatra Ilıcası ve İda (Kaz) Dağları’nın sunduğu birçok doğa güzelliği.. Daha geniş bilgi için ASSOS HIDDEN PARADISE OF AEGEAN in TURKEY sitesine giriniz

ULAŞIM
İstanbul’dan kara yolu ile:
- Tekirdağ, Eceabat, Çanakkale, Ezine, Ayvacık.
- Gelibolu, Lapseki, Çanakkale, Ezine, Ayvacık.
- Yalova, Bursa, Balıkesir, Edremit, Küçükkuyu.

İzmir’den kara yolu ile:
- Bergama, Ayvalık, Burhaniye, Edremit, Küçükkuyu.

Hızlı feribot ile:
- İstanbul - Bandırma arası iki saatlik yolculuğun ardından karadan; Balıkesir, Edremit, Küçükkuyu veya Biga, Lapseki, Çanakkale, Ayvacık.

Uçak ile:
- Atlasjet ile İstanbul-Çanakkale ve İstanbul-Edremit

Arzu ederseniz, otelimizle ilgili bilgi, özel ilgi ve aktivite tatilleriyle ilgili program bilgilerine ulaşabilirsiniz:
Email : info@biberevi.com
Tel : (+90) 286 721 7410
Fax : (+90) 286 721 7242
 
Üst