Bilgisayar parçalarının osmanlıca karşılıkları :)

AuSSie-AnGeL

Daimi Üye
Üye
Bilgisayar parçalarının osmanlıca karşılıkları :)
Bilgisayar parçalarının osmanlıca karşılıkları...:puhas: Şimdi demeyinki osmanlıda bilgisayarmı vardı diye... :11:Vardı tabi ama siz bilmiyorsunuz :D
görev çubugu: degnek ül :raila:vazife

çift tiklama: tikirti ül tekerrür:puhas:
administrator: sahip-ul edevat

flash disk: edevat ül yumusak`:D

hard disk:edevat ül civanmert

anti spyware : müdafa ül hafiye:puhas:

mouse: zindik faresi

klavye: taht ul hurufat

power supply: kuvvet macunu:D

my documents - hazine i evrak:D

internet: allame-i ulul arz

google:kasif-ul ali

google earth:seyr ül arz, kasif ul arz:puhas:

denetim masası: sehpa-i saltanat

cd- rom - pervane ül hâfiza

ekran: perde ül temasa:D

kasa: kaide

enter: duhul

virus: deyyus:D

antivirüs - akinci:puhas:

msn : elçi

hacker: deyyus-ül-ekber:D

hata raporu: malumat-ül kabahat

mail server: divan-ül mektubat

messenger: havadisçi:puhas:

chat : muhabbet ül zaby

ctrl alt del : has timar zeamet

Bilgisayar VE Parçaları hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Maddi durumun iyi değil bilgisayara ihitiyacım var yardım edin Maddi durumun iyi değil bilgisayara ihitiyacım var yardım edin
merhabalar benim yardima ihtiyacim var melekler mekani diyor umarim bende bur melekle karsilasirim oncellikle ben ogrenciyim univ 3.sinifa gectim babam var ama yok denebilir bize hic bir sekilde bakmiyor calismamiza da izin vermiyor psikolojik...
Soru-Cevap 0
Bilgisayarın  ses özelliği etkin değil yardım Bilgisayarın ses özelliği etkin değil yardım
Merhaba arkadaşlar bilgisayarımın hoparlörün den ses gelmiyor. Acaba bu sorunu nasıl aşabilirim yardımcı olurmusunuz ?
Bilmedikleriniz 1
Trend bilgisayar masası modelleriyle şık dekoratiflikler yakalayın Trend bilgisayar masası modelleriyle şık dekoratiflikler yakalayın
Bilgisayar kullanımı yaygınlaştıkça bu ürünü sağlam bir yere koyma zorunluluğu da kendiliğinden oluşmaya başlamaktadır. Bilgisayar kullanım tercihine göre kimi zaman masaüstü kimi zamansa laptop tarzı seçimlerle karşınıza çıkabilmektedir. İhtiyaç...
Tatlı Evim 0
Bilgisayar görme sendromu nedir? Bilgisayar görme sendromu nedir?
Belki işiniz bir bilgisayarda saatlerce çalışmayı gerektirir. Belki de boş zamanlarınızı İnternette geçirmeyi seviyorsunuz.Bilgisayarların kullanımı modern dünyada neredeyse evrenseldir. Bilgisayarlar hem çalışma hem de oyun için kullanılır...
Tüm Sağlık Konuları 1
Bilgisayar VE Parçaları Bilgisayar VE Parçaları
bilgisayar kasasındaki parçalar ve görevleri bilgisayar kasasının içindeki tozları temizlemek için hangisinin kullanılması önerilir klavye tuşlari cpu ve ısı alıcıyı temizlemek için hangisi kullanılmalıdır kasasının içindeki parçalar görevleri...
Teknik Destek 11