1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Bilim adamları, güvenli Ebola virüsü üretti

  Konu, 'Bilim ve Teknik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  ABD’li bilim adamları, aşı geliştirmek ya da tedavi amaçlı kullanmak üzere, öldürücü Ebola virüsünün zararsız halini geliştirdi.
  < Konu Resmi..>


  ABD’de yayımlanan “Ulusal Bilimler Akademisi Tutanakları” adlı dergide çıkan yazıda bilim adamları, Ebola virüsünden alınan tek bir genin virüsün kopyalanıp çoğalmasını engellediğini duyurdu.

  Madison’daki Wisconsin Üniversitesi’nden bilim adamları, Ebola’nın 8 geninden VP30 adı verilen tek bir geninin çıkarılmasıyla, virüsün kendisini kopyalayıp çoğaltamadığını açıkladı. Araştırmada, virüsün bulaşmadan çoğaltılabilmesi için de maymun böbreği hücrelerinden yararlanıldığı kaydedildi.

  Araştırmacılardan Yoshihiro Kawaoka, değiştirilmiş virüsün normal hücrelerde büyümediğini, bu sistemin ilaç ve aşı geliştirmede kullanılabileceğini söyledi.

  Araştırma, yine de bütün bilim adamlarını ikna etmiş değil. Texas Üniversitesi Sağlık Bilimleri Merkezi’nden Profesör Susan Fisher-Hoch, değiştirilmiş virüsün zararsız olabileceğini söyleyebilmek için daha fazla kanıt gerektiğini savunuyor.

  Normalde, Ebola virüsü bulaştığında yüzde 80 oranında öldürücü oluyor. Ebolanın yer aldığı her türlü çalışma için “4. biyogüvenlik düzeyi” (BSL4) gerekiyor. Araştırmacılar, yalıtılmış ve dışarıya göre düşük basınçlı bir odada, hava destekli biyogüvenlik giysileri giyiyor. Bu da küçük ölçekli bir araştırmayı bile oldukça zahmetli bir hale sokuyor.


   
Bilim adamları, güvenli Ebola virüsü üretti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Müslüman bilim adamları

  Müslüman bilim adamları

  islam bilimcileri türk islam bilimcileri melek bilimciler melek bilimcilik 1. Akşemseddin: Pasteur 8217;dan 400 sene önce mikrobu bulmuştur 2. Ali Kuşçu: Büyük astronomi bilgini. İlk defa ayın şekillerini anlatan kitabı yazmıştır. 3. Ebul-Vefa: Trigonometri8217;de tanjant,cotanjant,sekant,kosekant 8217;ı bulan büyük alimdir 4.Biruni: İlk defa dünyanın döndüğünü ispat etmiştir. 5. Ebu Kamil...
 2. Türk Bilim Adamları Gen Tabancası Üretti

  Türk Bilim Adamları Gen Tabancası Üretti

  Türk bilim adamları gen tabancası üretti Canlı hücrelere gen aktaran, hastalıklara karşı direnç kazandırabilecek "gen tabancası" ODTÜ'de üretildi ANKARA AA Ortadoğu Teknik Üniversitesi'nden (ODTÜ) bir grup bilim adamı, bitki ve hayvan biyoteknolojisi çalışmalarında kullanılacak son teknoloji ürünü "gen tabancası" üretmeyi başardı. Yeni teknoloji, bitkilere ve...
 3. Bilim adamları ve hizmetleri

  Bilim adamları ve hizmetleri

  geometriyi bulan bilim adamı ibni sina insanlığa hangi düşüncelerle hizmet etmiştir euclide bilim dalı ibni sinanın insanlığa hizmetleri topluma hizmet etmiş adamları Pythagoras (Pisagor – İ.Ö. yaklaşık 580 – 500) Eski Yunan’ ın büyük filozof ve matematikçilerinden biriydi. Geometri ve müzik alanlarında adı çok geçen Pythagoras, insan ruhuna ilişkin düşünceleriyle de anımsanır. Pythagoras’ ın...
 4. bilim adamları

  bilim adamları

  bir bilim adamının ingilizce hayatı
 5. Ebola Virüsü Nedir?Belirtileri ve Tedavi Yolları

  Ebola Virüsü Nedir?Belirtileri ve Tedavi Yolları

  ebola virüsü, ebola virüsü nedir, ebola virüsü belirtileri Son günlerde yepyeni bir ölümcül virüs haberleri ortalıkta tabiri caizse resmen bir panik havası yaşatıyor. İstanbul'da görüldüğü bildirilen ebola virüsünün oldukça tehlikeli ve önlem alınmazsa kısa sürede bulaşarak salgın haline gelebileceğini belirten uzmanlar konu ile ilgili detaylı bilgileri paylaştı... Ebola virüsü nedir?Ebola...

Sayfayı Paylaş