1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.444
  Beğenilen Mesajlar:
  2.302
  Ödül Puanları:
  113

  Bilinçaltı Başrolü Oynar

  Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Başarılı olmak ve çevreden kabul görmek, bir insanın yaşamında en önemli iki konudur.
  Artık bir çok kişi başarılı olmak için nelerin yapılması gerektiğini biliyor ama, gene de bir çok kişi başarılı olamıyor ve kendi kendine bunun nedenini soruyor.
  Yani yapılması gerekeni yapmalarına karşın başarı neden gelmiyor?

  İşte bütün sorun burada yatıyor. Sevdiğimiz dalda bir işyeri açıyoruz ama gelin görün ki işler iyi gitmiyor. Veya en azından bir süre sonra işler bozuluyor (Tabi işlerini başarıyla yürütenlere sözümüz yok).

  Bunun sebebi ne olabilir dersiniz?

  Bir işe giriştiğimizde, kendimize bir hedef tayin etmişiz demektir. Hedefi gözden kaçırdığımızda ise işler bozulur.

  O zaman ortaya şu çıkıyor:
  Kendimize tayin ettiğimiz hedef bizi harekete geçirecek ve arkasından koşturacak kadar enteresan değil. Belki de yapmaya başladığımız yeni işi başkalarının hatırı veya moda olduğu için yapıyoruz. Bu durumda başarı kendini tam manasıyla göstermez, çünkü kişi bu işe var gücüyle sarılmaz.

  Hedef tayin ederken bu ‘küçük’ nokta gözardı edilmemeli.
  Yapmaya başladığımız iş üzerine ‘Ben bu işi seviyor muyum’ diye düşünmeliyiz.
  Bir işe, ‘başarısız’ olacağım diye değil, ‘başarılı’ olacağım diye işe girişmeliyiz.

  ‘Ben bir işe giriştim ama bakalım sonu ne olacak’ şeklindeki bir düşünceyle bir işe başladık mı yenilgiyi baştan kabul ettik demektir.

  Bu durumun bilinçaltındaki görüntüsü şöyledir:

  Başladığı bir işten vazgeçen birinin bilinçaltına oynayan film değişmiştir. Çünkü bir insan bilinçaltında neleri bulunduruyorsa, nelerin hayalini görüyorsa, neleri düşünüyorsa, bu düşünceler ister iyi ister kötü olsun, yaşamında da onları gerçekleştirir.

  İşte bu durum insan için bir dönüm noktasıdır. Yaptığı işe karşılık bilinçaltında başka düşünceleri olan birinin, ya yaptığı işi, ya da bilinçaltındaki düşüncelerini değiştirmesi gerekir. Çünkü bilinçaltı başrolü oynar, yani tayin eder. Bilinçaltı şakaya gelmez bir mekanizmadır. O sizin düşüncelerinizi uygulamak zorundadır.

  Yapmak istediğiniz iş, öğrenmek istediğiniz meslek bilinçaltında devamlı taze kalmak, yerini korumak zorundadır.

  Hedefi gözden kaçırmamanın anlamı da budur.

  Hüdai Ülker

   
 2. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  117
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: Bilinçaltı Başrolü Oynar
  Kesinlikle katılıyorum, bilinçaltı inanılmaz bir güç, onun gücünün farkında olmak ve dikkatli kullanmak gerek :) Yani düşündüklerimize ve kafamıza taktıklarımıza dikkat etmek ;) Ellerine sağlık canım, güzel bir konu olmuş.
   
Bilinçaltı Başrolü Oynar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. ATA'yı Zeybek Oynarken Gördünüzmü?

  ATA'yı Zeybek Oynarken Gördünüzmü?

  atatürk zeybek oynarken atatürk oynarken atatürkün zeybek video sarı Atatürk'ü, Türk Halk Müziği sanatçısı Sümer Ezgü'nun canlandırıldığı "Sarı Zeybek" isimli kısa film belgeselinin çekimleri tamamlandı. Yapımcılığını JOY PR'ın üstlendiği belgesel 19 Mayısta gösterime girecek. SARI ZEYBEK NEDEN ÖNEMLİ? Peki Sarı Zeybek'in önemi nedir? Filmin yapımcıları bunu şöyle özetliyor:...
 2. Türkler tabu oynarsa:)...

  Türkler tabu oynarsa:)...

  türkler tabu oynarsa 3 Arkadaşlarr ben buna çook güldüm bide siz bakın:) kelime:SüMüKLü BöCEK erkek: hani bi hayvan var spiral şeklinde bi kabuğu var. kı...z: salyangoz erkek: hah ona çok benziyor,ama sen nezle olunca ne akar burnundan kız: sümük erkek: evet evet bu salyangoz benzeri hayvanda bundan var kız: nası yani hayvanın sümüğü mü var? erkek: evet. Karafatma nedir? kız: hamamböceği...
 3. Bilinçaltı...

  Bilinçaltı...

  bilinçaltı bilinçaltı, nedir, nasıl çalışır, ne demektir, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Filmlerde görürüz.Başrolde ki oyunca psikoloğa gider,psikolog ona uzanmasını söyler.Oyuncu gözlerini kapatır ve doktor ona ''Çocukluğunuza inmemiz ,bilinçaltınıza bir yolculuk yapmamız gerek '' der.Neresidir bu bilinçaltı?.. Beynin farkında olmadığımız...
 4. Bilinçaltı Kodlama Terapisi şimdi Türkiye'de

  Bilinçaltı Kodlama Terapisi şimdi Türkiye'de

  Bilinçaltı Terapisi (Unterbewusstsein Therapie) şimdi Türkiye’de! Suçluluk duyguları, Öfke, Korku gibi duygular zihinden temizlendiğinde,rahatsızlıklar da kişiye veda edecektir. Her türlü fobik durumlar ( sosyal fobi, araç fobisi vb.) , depresyon, kekemelik, anoreksia , bulumia, obsesyon gibi psikolojik rahatsızlıklar; yapılması gereken eylemleri sürekli erteleyerek yaşam kalitesini...

Sayfayı Paylaş