Bilmeyenler için Doğru Makyaj Nasıl Yapılır

M

Misafir

Forum Okuru
Bilmeyenler için Doğru Makyaj Nasıl Yapılır
doğru makyaj nasıl yapılır
makyaj yapımı hakkında bilinmesi gerekenlerMerhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda makyaj yapmasını bilmeyenler için ve doğru makyaj yapmayı öğrenmek isteyenler için, yüz kusurlarınızı kapatacak makyaj hileleri içerikli konularımıza bir yenisini daha ekliyor ve makyaj yapımı hakkında bilinmesi gerekenleri aktarıyoruz.makyaj_cantasi-8e.jpg


Doğru Makyaj Nasıl Yapılır


Sizlere kısa sürede makyaj yapabilmeniz için öneriler.

Öncelikle Cildinize uygun az miktarda nemlendirici sürün. Küçük noktalar halinde sürdüğünüz nemlendiriciyi yüzünüze yedirin. Eğer yüzünüzde kızarıklıklar varsa, ince örtücü ile bunları kapatın. Cildinize uygun fondöteni ince bir tabaka halinde sürün.

Kağıt mendil ile fazla olan fondöteni alın. Transparan toz pudra ile fondöteni sabitleyin, Temiz bir pudra fırçasıyla fazla pudraları alın.Koyu renk pudra ile yüzünüzdeki köşeleri ortaya çıkarın.Yüzünüz şekillendiğinde göz makyajına başlayın. Gözaltına toz pudra ile tampon yapın. Bu işlem göz üzerine süreceğiniz farların dökülüp fondöteni kirletmesini önlemek içindir. Kemik rengi farı kaş altına yerleştirin.

Kaş altı rengini açtıktan sonra hareketli bölgeye bağlanan kısma sıcak bir ton seçip sürün. Hareketli bölgeyi dıştan içe doğru fırça ucu ile sert ama sıcak görünen bir göz farı ile v şeklinde kıvrım yerini doldurun. Göz altındaki pudraları temizleyin.

Kirpik dibini eyeliner kalemi ile göz kapağınızı dışa doğru çekerek uygulayın. Aynı şekilde alt kirpik diplerini merkezin yarısından dışa doğru belirleyin. Toz farı fırça ucu ile kirpik dibinden dışa doğru gözünüzü belirginleştirin. Kirpik dolgunlaştırıcı rimeli kirpik diplerinden dışa doğru uygulayın. Rimel fırçası ile yatay bir şekilde alt kirpikleri de dolgunlaştırın.

Rimel kurumadan rimel tarağı ile gözü rahatsız eden fazlalıkları alın. Kaşınızı kaş fırçası ile tarayın. Kahverengi tonlarda bir allık ile kemikleri belirginleştirin. Dudak kalemi ile dudağınıza en uygun renkte çerçeve yapın. Ruj fırçası ile rujunuzu sürün.

Cildiniz donuksa kayısı ve bej tonlarında bir makyaj altı sürün. Göz altlarınızda morluklar, yüzünüzde sivilce ve kızarıklıklar varsa mutlaka bir kapatıcı kullanın. Rengi cildinizden bir ya da iki ton açık olmalı.Ten
Kapatıcıyı parmaklarınızla cildinize iyice yedirin.
Fondöteninizi uygulayın. Fondöten rengini cildinizle aynı tonda veya yarım ton daha açık seçin.
Büyük bir fırça ile pudranızı ve allığınızı sürün.

Göz
Üst göz kapağınızın tamamına göz farını sürün.
Gözleriniz koyu renk ise ideal far renkleriniz bej ve sedef tonlarıdır. Açık renk gözlerde her renk rahatlıkla kullanılabilir. Gri, siyah ve kahverengi derin bir bakış; mavi ve yeşil tonları ise daha genç bir görünüm verir.
Gözleriniz büyükse göz içine, küçükse kirpik diplerinden kalem çekin. Pamuklu çubuk ile çizgiyi dağıtıp gölgelendirin.Kirpiklerinizi tarayın ve iki kat rimel sürün.

Dudak
Dudak kalemi kullanıyorsanız, rujunuza uygun bir renkle dudaklarınızı çevreleyin.
Fırça ile rujunuzu sürün. Dudaklarınızın tam ortasına bir parça parlatıcı ekleyin.
 
Üst