Binlerce selâm, binlerce salat Sana Ya Resûlallah

OMRU HAYATIM

Yeni Üye
Üye
Binlerce selâm, binlerce salat Sana Ya Resûlallah
“Binlerce selâm, binlerce salat sana
Ya Resûlallah”
“Anam babam sana feda olsun
Ya Resûlallah”
Alemde eşi benzeri olmayan o inkılapçı güzel insanların, dostlarının, Ashabı Güzîn’in ifadeleriyle sana sesleniyoruz.
Binlerce selâm ve salat sana
Ya Resûlallah.
Anam babam sana feda olsun
Ya Resûlallah.
Ama biz biliyoruz ki; Hz.Ömer el-Faruk Radiyallahu anh hazretlerine sormuştunuz, “Ya Ömer beni ne kadar seviyorsun?”
Hz.Ömer radiyallahu anh, “Ya Rasûlallah seni, anamdan, babamdan, evlâdu iyalimden daha çok seviyorum.”
Peygamber Efendimiz, “Hayır ya Ömer, yetmez.”
Hz. Ömer (RA), “Nasıl sevmem lazım Ya Resûlallah”
Peygamber Efendimiz, “Ya Ömer, beni canından çok sevmedikçe hakiki iman etmiş olamazsın.”
Hz.Ömer (RA), “Canım sana feda olsun Ya Resûlallah”
Amentümüzün esaslarından biri de;
“Amentübillahi” “ve Rusulihi”dir. “Allah’a (CC) ve onun gönderdiği bütün Peygamberlere iman ettim.”
Peygamber Efendimiz Hz. Aişe (Radiyallahu Anha) validemize gece uykuya yatarken beş şey yapmasını tavsiye ediyor. Bunlardan birisi de, “Bütün peygamberleri razı etmeden yatma.”
Hz.Aişe (RA) validemizi: “Ya Resûllah bütün peygamberlerin rızasını nasıl kazanırım.”
Peygamber Efendimiz, “Şu selatu selamı getirerek: Allahümmasalli ala Muhammed’in ve ala ali Muhammed’in, kema sallayte ve Adem’e ve Nuh’a ve İbrahim’e ve İsmail’e ve İshak’a ve Musa ve İsa vema beynehum minennebiyine velmurselin ve salavatullahi ve selamuhum aleyhim ecmaîn.”
Ve Hz. Aişe Validemizin çocukları, analarımız, bacılarımız, hanımlarımız ve kızlarımız, medeniyetten nasibi olmayan tek dişi kalmış batılı canavarlara şöyle sesleniyordu: Hz.İsa Aleyhisselam sizden utanıyor.”
Sadece İsa aleyhisselam mı, Musa aleyhisselam, İbrahim aleyhisselam, Yakup aleyhisselam da onlardan utanıyor.
Bu deli danalara, deli divane batılılara dün olduğu gibi bugün de insanlığı biz öğretmek zorundayız.
Peygamber Efendimiz için Kur’ân’da, “Biz seni alemlere rahmet olarak gönderdik” deniyor.
O Rasulussakaleyndir (İnsu cinnin peygamberidir.
O fahri kainattır.
O sadece Müslümanların değil, bütün insanlığın peygamberidir.
İnsanlığı ve dünyayı fesada veren batılı deli divaneler doktorlarına saldırıyorlar. Çünkü zincirden boşanmış deliler, önce kendilerini iyileştirecek doktorlarına saldırırlar.
Zalimleri, Firavunları, Neronları hizaya getirmek bizim görevimiz. Delileri de iyileştirmek bizim görevimizdir.
İşimiz biraz zor.
Ama ne yapalım zoru başaracağız.
Bakın Peygamber aşıkları ne diyor.
CANIMIZ FEDA SANA YA RESULALLAH

Sakın terk-i edebden kûy-i mahbûb-i Hudadır bu,
Nazargah-ı ilâhidir, makam-ı Mustafâ’dır bu.
Nabi

Ey gönüller derdinin dermanı Sen,
Ey yaratılmışların sultanı Sen.
Süleyman Çelebi

Sen Ahmed-ü Mahmud-u Muhammedsin Efendim
Hak’dan bize Sultân-ı Müeyyedsin Efendim.
Şeyh Galib

Canım kurban olsun senin yoluna,
Adı güzel kendi güzel Muhammed
Yunus Emre

On sekiz bin âleme server olan Muhammed;
Otuz üç bin ashaba rehber olan Muhammed.
Ahmed Yesevî

Hak yarattı âlemi aşkına Muhammed’in,
Ay ve günü yarattı şevkine Muhammed’in.
Yunus Emre

Zât-ı pâk-i Mustafa’ya âşıkım,
Cân ile fahrü’l-verâ’ya âşıkım.
Necib (III. Ahmed)

Yanan kalbe devâsın sen, bulunmaz bir şifasın sen,
Muazzam bir sehâsın sen, dilersen rûnümansın sen.
Yaman Dede

Ruhum sana âşık, sana hayrandır Efendim!
Bir ben değil, âlem sana kurbandır Efendim!
Ali Ulvi Kurucu

Geri