Bir ayda 2 kere doğum yaptırdılar;

İzmirella

İzmirella

Yeni Üye
Üye
Bir ayda 2 kere doğum yaptırdılar;
Bir ayda 2 kere doğum yaptırdılar
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), sağlıktaki vurgunu ortaya çıkardı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, bazı üniversite hastanelerinde kan tahlili maliyetlerinin 10 kat yüksek faturalandırıldığını, yapılmayan ameliyatların yapılmış gibi gösterildiğini, serum faturalarının 1 milyon YTL yükseltildiğini kaydetti.

HASTALAR BİLE İSYAN ETTİ

Basın toplantısı düzenleyen Çelik, sağlıkta yapılan açılımların suiistimali de beraberinde getirdiğini belirterek, kamu, özel ve üniversite hastanelerinde yapılan yolsuzluklara örnekler verdi. Bazı örnekler şöyle:

Bazı hastanelerde çok sayıda kişiye birden fazla branşta poliklinik muayenesi yapıldı. Üniversite hastaneleri, özel hastaneler, tıp merkezleri, dal merkezlerinde son dönemlerde yapılan inceleme ve araştırmalarda gerek hasta sayısı ve fatura tutarları 8 kata kadar artış gösterdi.

Son iki aylık dönemde yapılan incelemelerde haksız yere ödendiği tespit edilen ödemelerin tutarı 77 milyon 347 bin YTL oldu.

Toplam sağlık giderleri üniversite ve özel hastanelerde yüzde 61 oranında arttı. Toplam bin 224 YTL fatura edilmesi gerekirken, devlete 1.8 milyon YTL’lik fatura kesildi.

Bİr hastaya “bardholin apse drenaji” diye bir ameliyatı yapıldığı ifade edildi ancak hasta, böyle bir ameliyatı olmadığını açıkladı.

Fazla gösterilen enjeksiyon bedelleri nedeniyle 1 yılda 955 bin YTL haksız edeme yapıldı. Bir hasta aynı andan iki ayrı hastanede sağlık hizmeti alıyor gösterildi. 9 ay içinde birden fazla doğum yapmış gibi gösterilen hastalar nedeniyle ödenen fazla tutar 453 bin YTL oldu.
akşam.com
 

Benzer İçerikler

PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
559
PaSikA
PaSikA
KızılÖtesi
Cevaplar
0
Görüntüleme
672
KızılÖtesi
KızılÖtesi
T
Cevaplar
0
Görüntüleme
1K
TİTAN
T
KızılÖtesi
Cevaplar
0
Görüntüleme
581
KızılÖtesi
KızılÖtesi
Üst