Etiketler:
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0

Bir başka kedigil: Çita

Konu, 'Çöplük' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

kedigiller ailesi dünyanın en büyük kedigili çitaların beslenmesi çitanın beslenmesi dünyanın en büyük çitası
    ÇİTA (CHEETAH)

Çita (Sanskritçede benekli anlamına gelen Çitraka sözcüğünden gelir) (Acinonyx jubatus) Kedigiller ailesinin ilginç bir üyesi olup,aslanlar gibi sürü halinde veya saklanarak avlanmak yerine, yüksek hızının avantajını kullanarak avlanan bir hayvandır
    Kısa mesafede (460 metreye kadar) 100 km/saatlik bir hızı tutturabildiği gibi, sıfırdan 100 km/saat hıza sadece 3,5 saniyede erişebilmektedir Vücdunda benekli olup başı küçüktürGözlerinin altından ağzına ve çenesine inen siyah çizgiler bulunur En önemli özelliği de dünyanın en hızlı koşan memelisi olmasıdır
    Dişi çitalar yirmi ilâ yirmi dört aylıkken ergenliğe erişirler Öte yandan erkek çitalar bu sürece on iki aylıkken ulaşırlar Buna karşılık cinsel birleşme üç yaşından evvel nadiren gerçekleşir
    Çita yavrularında ölüm oranı yüzde 90'dır Genellikle sırtlan ve kartalların saldırılarına kurban giderler Yavrular genellikle 13-20 aylıkken annelerinden ayrılırlar Çitalar 20 yıldan daha uzun süre yaşayabilirlerse de çoğu zaman ilerleyen yaşla birlikte azalan süratleri dolayısıyla daha kısa yaşarlar
    Çitanın avlanma sırasındaki koşusu genellikle bir dakikadan daha kısa sürer Zira koşu sırasında vücut ısısı ölümcül derecede yükselir Av girişimlerinin yalnızca yarısında başarılı olur

< Konu Resmi..>

< Konu Resmi..>

< Konu Resmi..>

< Konu Resmi..>

< Konu Resmi..>

Bir başka kedigil: Çita konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çitalar

Çitalar

italar
  2. bu çoraplar bir başka

bu çoraplar bir başka

mutlaka çorap giyiyorsunuzdur uzun, kısa ,ince ,desenli sade vs..dizaltı çorap da giyer misiniz giymeseniz bile bunlara bayılacagınıza eminim işte çok cici çoraplarr
  3. Bu Düğün Başka Bir Düğün...

Bu Düğün Başka Bir Düğün...

Bu Düğün Başka Bir Düğün... Rabbimin rahmet kapılarını aralayıp ebediyete intikal ederek, İlahi makamdaki, düğününü yaşayan çok değerli eşim için; İnnalillahi ve inna ileyhi raciun! Mademki bu dünya bir sürgün yeridir, Mademki ölüm ebedi vuslatın giriş kapısıdır, Öyleyse bir kere daha anlıyorum her...
  4. kızımı başka bir çocuk ısırdı :(

kızımı başka bir çocuk ısırdı :(

Arkadaş toplantısındaydık.Arkadaşımın kızı geldi benim kızımı ısırdı, ama ne ısırma.Ben nasıl davranacağımı şaşırdım, yani sonuçta o da çocuk.Arkadaşım da çok mahcup olduü, o da kaldı. Böyle durumlarda çocuklara nasıl davranmak lazım. ne öğretmek lazım, of aklım karıştı :S

Sayfayı Paylaş