1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Bir Bulut Olsam

  Konu, 'TV dizisi' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>


  Güzelyurt adlı bir sınır kasabasında hayat sakin bir şekilde akarken kasabanın en büyük ve görkemli konağında hastalıklı ve tutku dolu bir aşk yaşanmakta, ve bu karşılıksız aşka tanık olanların kanını dondurmaktadır….Belediye başkanı Aslan Bulut(Ünal ve ailesi kendi kurdukları bu düzende yaşarken bir gün kasabaya gelen doktorun olayların içine dahil olmasıyla, taşlar yerinden oynayacak, kurulu düzen değişecektir. Kol kırılır yen içinde kalır mı? Kalmaz. Bundan sonra hiçbirşey eskisi gibi olmaz…


  On yıldır dünyanın sorunlu bölgelerinde BM’ in sağlık programlarında çalışan Dr.Serdar Batur (Engin Altan Düzyatan) son olarak Güzelyurt adlı mayınlı bölgenin kıyısında yeralan bir sınır kasabasına gelir. Uzmanlık alanı cerrahi olan dr. Serdar bir taraftan bölgenin sağlık ocağında doktorluk yaparken, diğer tarafta Birleşmiş Milletlerin bir görevlisi olarak sivillerden oluşan bir grup gönüllü ile mayınlı sahada çalışmalar yapmaktadır. Dr. Serdar’ın İstanbul’da yaşayan annesi İnci hn. (Meral Okay) ve aile dostları hem Serdar’ı ziyaret etmek için hem de güvenli bir sahada yeni okul yaptırmak için Güzelyurt’a ziyarete gelirler…Aynı gün bölgenin sevilen, sayılan kişilerinden Bel.Başkanı Aslan Bulut’un (Ünal Gümüş) büyük oğlunun düğününe davetlidirler. Hep beraber düğüne giderler.İşte asıl olaylar ve akıl almaz bir trajedi eğlenmek için gittikleri bu düğünde başlayacaktır…

  Bu şaşalı düğünde yemekler yeniyor, halaylar çekiliyor,silahlar patlıyor,insanlar hayranlıkla olan biteni izliyorken tam bu sırada acaip bir dalgalanma olur,önce çığlıklar duyulur, zılgıtlar kesilir, avluyu bir ölüm sessizliği kaplar…

  Şaşalı başlayan düğün karakolda biter. Düğünde patlayan birtakım gerilimli olaylardan sonra Serdar kendini damat Deli Mustafa (Engin Akyürek) ile karşı karşıya bulacak, saplantılı ve karşılıksız bir aşkın tam ortasına düşecektir. Mustafa’nın babası Aslan bey hem oğlunu Narin’e olan bu hastalıklı sevdadan kurtarmak için hem de Narin’i Mustafa’dan korumak amacıyla oğlunu yeniden evlendirme karar verir. Mustafa’nın bütün karşı koymalarına rağmen onu fakir bir köyde yaşayan ve uzaktan akrabaları olan güzel ve hırslı Asiye (Aslıhan Gürbüz) ile evlendirir. Düğün günü karşı pencereden bakan bir çift masum göz, ürkek bir kız Narin (Melisa Sözen) ise amcasının oğlu deli Mustafa ile iki yıl önce zorla evlendirilmiş. Çok zülüm görmüş, kaçmaya çalışmış ama çığlıklarını kimse duymamış. Narin Mustafa’dan kaçtıkça Mustafa’nın ona olan tutkusu saplantılı bir hal almış.Ve kıza zaman zaman şiddet uygulamaya başlamış. Narin’i bazen ayaklarından zincirlerle ahıra bağlamış, bazen okula kestirme olsun diye mayınlı bölgeden yürüyerek giden bebelerin başına sürmüş..Narin ise kaderine boyun eğip hergün bulutlarla ve yüce rabbiyle konuşup hep dua etmiş…Taaki uzaklardan gelen Dr.Serdar onun dramıyla yüzyüze kalıncaya kadar…

  Bundan sonra Serdar ve annesi İnci hanım Narin’i içinde bulunduğu işkenceden kurtarmak için çabalayacak ancak Mustafa hastalıklı bir şekilde aşık olduğu kızın peşini bırakmayacak, ortalığı cehennem ateşi ile yakacaktır. Diğer yandan yeni gelin Asiye’nin (Aslıhan Gürbüz) konakta tutunma mücadelesi başlar. Asiye kocası Mustafa’yı elinde tutmak için rakibi olarak gördüğü Narin’den kurtulmanın planlarını yapacaktır. Yaşamak için öldür içgüdüsü onun hayata tutunma düsturu olacaktır…

  Olaylar yerel gazetelere ve bütün ahalinin diline düşer. Aslan bey birtaraftan ortalığı yatıştırmakla diğer taraftan onurunu, maddi manevi, siyasi çıkarlarını korumakla uğraşır. Mustafa ve Serdar arasında soluk soluğa bir çatışma başlar. Aynı şekilde Narin ve ailesi huzurlu bir hayat için mücadele verirken, Mustafa’nın yanı sıra Asiye’den gelecek belalardan korunmak için uğraşacaklar..

  Güzelyurt’ta ticaret sınırın diğer tarafından kaçak yolla gelen mallarla devam eder ve hayat rutin bir biçimde sürerken, diğer taraftan mayına basıp ölen, sakat kalan insanlarının acısı ve dramı olağan bir şekilde sürmektedir….


   
 2. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul
  Cevap: Bir Bulut Olsam
  Oyuncu Kadrosu


  Narin Bulut: Melisa Sözen
  Mustafa Bulut: Engin Akyürek
  Dr.Serdar Batur: Engin Altan Düzyatan
  İnci Batur: Meral Okay
  Asiye Bulut: Aslıhan Gürbüz
  Aslan Bulut: Ünal Gümüş
  Düriye Bulut: Sema Keçik
  Yaşar Bulut: Cahit Gök
  Aylin: Ceren Olcayto
  Hatun Bulut: Ebru Nil Aydın
  Fatma Bulut:Hülya Duyar
  Kadir Bulut: Haluk Cömert
  Seher: Berfu Öngören
  İbo: Suat Usta
  Ali Asker: Şinasi Yurtsever
  Mahmut Paşa: Selim Bayraktar
  Asil: Murat Cemcir
  Gülengül: Burcu Binici
  Safiye: İlkay Doğan
  Muko: Cüneyt Yılmaz
  Naciye: Hatice Sezer
  Oktay Öğretmen: Orkun Gülşen
  Murat Baş.Çvş.: Lebib Gökhan
  Zeynep Öğretmen: Duygu Zade
  Melek: Kübra Tekin
  Ramo: İzzettin Atuğ
  Samet: Mertcan Yılmaz
  Yusuf: Muhammed Aslan

  Senaryo
  MERAL OKAY

  Yönetmen
  ULAŞ İNAÇ

  Yapımcı
  TİMS PRODUCTIONS
  TİMUR SAVCI

  Müzik
  AYTEKİN ATAŞ
   
 3. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul
  Cevap: Bir Bulut Olsam
  1. Bölüm Özet
  Kanal D’de yepyeni, muhteşem bir dizi başlıyor!
  Bir Bulut Olsam

  Umudunu kaybetme. Güneş önce bulutlara değer…
  Mardin Midyat’ta geçen, kaderleriyle savaşan insanların her şeye rağmen umutlarını kaybetmemelerinin anlatıldığı dizinin başrollerinde; Melisa Sözen, Engin Akyürek, Engin Altan Düzyatan ve Meral Okay oynuyor. Yapımını Tims Productions’un, yapımcılığını Timur Savcı’nın üstlendiği, yönetmenliğini Ulaş İnaç’ın yaptığı dizinin senaryosunu da Meral Okay’ın kaleme alıyor.

  Dizinin konusu ise şöyle;
  Güzelyurt adlı bir sınır kasabasında hayat sakin bir şekilde akarken, kasabanın en büyük ve görkemli konağında hastalıklı ve tutku dolu bir aşk yaşanmakta ve bu karşılıksız aşk, tanık olanların kanını dondurmaktadır. Belediye Başkanı Aslan Bulut (Ünal Silver) ve ailesi, kendi kurdukları bu düzende yaşarken bir gün kasabaya gelen doktorun olayların içine dahil olmasıyla, taşlar yerinden oynayacak, kurulu düzen değişecektir.
  On yıldır dünyanın sorunlu bölgelerinde Birleşmiş Milletler’in sağlık programlarında çalışan Dr. Serdar Batur (Engin Altan Düzyatan), son olarak Güzelyurt adlı mayınlı bölgenin kıyısında yer alan bir sınır kasabasına gelir. Uzmanlık alanı cerrahi olan Dr. Serdar, bir taraftan bölgenin sağlık ocağında doktorluk yaparken, diğer taraftan da Birleşmiş Milletler’in bir görevlisi olarak sivillerden oluşan bir grup gönüllü ile mayınlı sahada çalışmalar yapmaktadır. Dr. Serdar’ın İstanbul’da yaşayan annesi İnci Hanım (Meral Okay) ve aile dostları, hem Serdar’ı ziyaret etmek için hem de güvenli bir sahada yeni okul yaptırmak için Güzelyurt’a ziyarete gelirler. Aynı gün bölgenin sevilen, sayılan kişilerinden Belediye Başkanı Aslan Bulut’un büyük oğlunun düğününe davetlidirler. Hep beraber düğüne giderler. İşte asıl olaylar ve akıl almaz bir trajedi, eğlenmek için gittikleri bu düğünde başlayacaktır.

   
 4. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul
  Cevap: Bir Bulut Olsam

  2. Bölüm Özet
  Narin, ölüm kalım savaşı veriyor

  Düğün günü Mustafa’nın kurşunuyla yaralanan Narin ölüm kalım savaşı vermektedir. Doktor Serdar, Narin’i kurtarma çabası verirken, Mustafa ortalığı birbirine katar ve silahını Serdar’a doğrultur. Yeni gelin Asiye ise düğün günü kocasının nezarethaneye alınması karşısında çılgına dönmüştür. Asiye, olanlardan Narin’i sorumlu tutar. Aslan Bey, nüfuzunu kullanarak Mustafa’yı serbest bıraktırır. Büyük bir heyecanla kocasını bekleyen Asiye’yi ise büyük bir sürpriz beklemektedir. Askerden dönen Yaşar’ın kendisine karşı olan soğuk davranışlarına anlam veremeyen Gülengül de gerçeklerle yüzleşir.
  Narin yaşam mücadelesinden kurtulabilecek mi? Aslan Bey, oğlunu hapse girmekten kurtarabilecek mi? Tüm bu sorular dizinin bu akşam ekrana gelecek bölümünde yanıt buluyor.
   
 5. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul
  Cevap: Bir Bulut Olsam
  3. Bölüm Özet
  Mustafa, Narin’e huzur vermiyor

  Narin ölümden kurtuluyor ama Mustafa’nın huzursuz edici davranışlarından kurtulamıyor.
  Narin ölümden kurtulur ama Mustafa’dan kurtulamaz. Çıkardığı olaylar yüzünden Mustafa tekrar tutuklanır. Bunu duyan Aslan Bey çılgına döner. Zira Mustafa’yı kurtarmak daha da zorlaşmıştır. Basında çıkan haberler de bu durumu kuvvetlendirir.
  Doktor Serdar, Narin ile çok ilgilidir. Onun iyi olması ve kendini iyi hissetmesi için elinden geleni yapar. Narin’i hastanede de rahat bırakmazlar. Sürekli onu huzursuz edici ziyaretçileri bitmek bilmez.
  Yeni gelin Asiye, evliliğinin ilk günlerinde yaşadıklarından dolayı Yaşar’a sitem eder. Doktor Serdar, Kadir’i de ikna ederek polis merkezine ifade vermeye gider. Orada Aslan Bey’le karşılaşan Kadir ne yapacağını bilemez.
  Gülengül aldığı bir haberle yıkılır.
  Yaşar bu karmaşada ona destek çıkabilecek mi? Asiye sonunda muradına erebilecek mi? Mustafa hapisten çıkabilecek mi? Tüm bu sorular dizinin bu akşam ekrana gelecek bölümünde yanıt buluyor.

   
 6. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul
  Cevap: Bir Bulut Olsam

  4. Bölüm Özet
  Narin’i kim kurtaracak?

  Korkunun ve hüznün birarada yaşandığı Güzelyurt’ta, Narin yine yaşam savaşı veriyor. Narin’in bu kez de Asiye korkulu rüyası olmuştur. Mustafa, Narin’i Asiye’den kurtarabilecek mi? Dahası Mustafa’dan Narin’i kim kurtaracak ?
  Yaşar vicdanını rahatlatmak için Narin’in yanına gider ve onunla sohbet ederler. Ona,
  bundan sonra yanında olacağını dile getirir. Mustafa, Asiye’yi delirtmek için elinden geleni yapar, başarır da, ama bu durumdan yine Narin nasibini alacaktır.
  Aslan Bey, oğulları Mustafa ve Yaşar’ın sorumluluk almaları gerektiğini düşünür ve onlara iş imkanı sunar. Ayrıca Duriye Hanım’la ortak karar alıp Narin’i ortalıktan uzaklaştırmak isterler. Ama Mustafa’nın bu karara tepkisi çok ağır olur. Aylin okul inşaatını başlatmak ister ve yanında mühendislerle Güzelyurt’ta gelir. Fakat Aslan Bey’den beklediği yanıtı alamaz. Doktor Serdar’ın Aslan Bey’e tepkisi nasıl olacak?
  Doktor Serdar, Narin’i merak ettiği sırada konağa çağrılır. Narin’in iyi olmadığını gören Serdar, Narin’in babasından yardım alarak onu İstanbul’a götürmeye karar verir. Olayları sonradan öğrenen Mustafa’nın tepkisi bu kez nasıl olacak? Tüm bu sorular dizinin bu akşam ekrana gelecek bölümünde yanıt buluyor.
   
 7. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul
  Cevap: Bir Bulut Olsam

  5. Bölüm Özet


  Aslan Bey ve Mustafa arasındaki buzlar eriyor

  İstanbul’a gelen Narin aradığı huzuru bulurken, Aslan Bey ile oğlu Mustafa arasındaki buzlar da eriyor.
  Narin, İstanbul’da onu seven ve onunla ilgilenen insanların yanındadır. Burada hem tedavi görür, hem de İstanbul’u gezme fırsatı bulur. Narin, İstanbul’dan büyülenmiştir ve huzurludur. Tek bir sorunu vardır, annesini özlemektedir. İnci, Aylin ve Doktor Serdar, Narin’e gözü gibi bakmaktadır. Doktor Serdar, Narin’i tanıdıkça şaşırır ve günbegün ona karşı merakı ve şevkati artar. Doktor Serdar ve Aylin, Narin’le ilgilendikleri kadar kendileriyle de ilgilenmeyi ihmal etmezler. Bu durum onları birbirlerine daha çok bağlar. Aylin’in Serdar’a bir sürprizi vardır. Aslan Bey ve Mustafa arasındaki buzlar erimektedir. Baba - oğul birbirlerini anlamaya başlamışlardır. Acaba aralarında başlayan bu ittifak uzun sürebilecek midir? Yaşar, Gülengül’ün kardeşine yardım elini uzatmış ve onu işe almıştır. Gülengül’ün yüreğine su serpilmiştir. Yaşar’ın yüreği biraz olsun rahatlatsa da bacağındaki sızı onu rahat bırakmaz. Asiye, Narin’in İstanbul’a gitmesinden dolayı çok mutludur. Bu fırsattan yararlanıp Mustafa’ya yakınlaşmaya çalışacaktır. Acaba Asiye bu sefer Mustafa’yla aralarındaki buzları eritip mutlu olabilecek midir?
   
 8. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul
  Cevap: Bir Bulut Olsam

  6. Bölüm Özet

  NARİNİN YANI MUSTAFANIN YANIDIR..


  Narin huzur bulduğu bu evde kendisine deger veren insanlara zarar gelmemesi için, onu almaya gelen mustafayla gecenin karanlığında kaybolur.
  Narin hüzünlü acılıdır, mustafa ise dünyanın en mutluğu erkeğidir, Sevdiği yanındadır onun ne düşündüğünden çok kendi mutluluğu önemlidir, artık narinle olan her yer cennettir, ona dokunan, yaklaşan mutluluğunu gölgeleyen herkes onun düşmanıdır.
  Mustafa narinle birlikte İstanbul'un keyfini çıkartmaya çalışır, onu kendisine uygun bulduğu hikayeleri olan yerlere götürür, ama bu narin için birşey ifade etmez, (nihayet) suskunluğunu bozmuştur ve anlatır.. Mustafa kendi bildiği gibi anlar.
  Doktor serdar narinin evde olmadığını anladığında çok öfkelenir,kendini kontrol edemez ve öfkesi Aslan beye patlar, Nrinin tamda ameliyat olması gereken zamanda gitmesi onun için iyi olmamıştır, hayati tehlikesi devam etmekte ve ona bunu yapan adamla beraberdir, bu durum doktor serdarı delirtir, narin aklından hiç çıkmaz çok endişelenir, onunla gezdikleri heryerde masum yüzünü görmektedir. Mustafa aslan beyi kızdırmayı gene başarmış, araları gene bozulmuştur, Aslan bey etrafına tehditler savurur ve hemen bulunmasını ister.
  Asiye mustafanın İstanbula gittiğini duydugunda delirir, kendi kendine konuşup bagırır, Düriye Hanım bu duruma dayanamaz ve yaşarında aracılığıyla Gülengülü çagırır, Gülengül arkadaşına destek olur..
   
 9. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul
  Cevap: Bir Bulut Olsam

  7. Bölüm Özet


  Narin’in ve Serdar’ın yüzü gülüyor

  Kendi evinde ve ailesiyle birlikte olan Narin'in mutluluğu yüzünden okunuyor. Bu manzarayı gören Serdar da mutlu oluyor.
  Mustafa, düşmanı bildiği Doktor Serdar’a zarar vermek ister. Zira, Dr. Serdar, Mustafa’nın canını çok yakmıştır. Kendi evinde ve ailesiyle birlikte olan Narin mutludur. Narin ve annesi hayata yeni başlamış gibi solurlar havayı. Bu manzarayı gören Serdar da mutlu olur. İnci oğlunu rüyasında görür ve sabah Serdar’ı arar. Serdar ne kadar ben iyiyim dese de, İnci tatmin olmaz ve Güzelyurt’a oğlunun yanına gider. Asiye, Narin’in olmadığı bu konakta çok mutludur. Ne hüneri varsa ortaya döker. Duriye Hanım da durumdan hoşnuttur ve yapılanları karşılıksız bırakmaz. Aslan Bey’e Ankara’dan bir hediye gelmiştir. Hediyeye şaşırmış fakat memnundur. Ama bu keyfi uzun sürmez. Her zamanki gibi Mustafa bu durumu da bozmayı başarmıştır. Yaşar, Mustafa’nın destek ve yardımıyla protez bacağı takılmak üzere hastaneye gider. Belli etmemeye çalışır fakat çok heyecanlıdır. Bacak takılır ve birkaç deneme yürüyüşünden sonra Mustafa’nın kararıyla bunu kutlamaya giderler. Ama bu, Yaşar için bir kutlama değildir.
   
 10. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul
  Cevap: Bir Bulut Olsam

  8. Bölüm Özet

  Asiye ne yapacak?

  olduğunu öğrenen Asiye, konaktaki güç savaşında yeni bir mevzi daha kazanıyor. Bu duruma Mustafa’nın nasıl bir tepki vereceğini ise herkes merakla bekliyor.
  İnci, oğlunun yeni evinde akşam yemeği hazırlamış ve onun gelmesini beklemeye koyulur. Serdar eve geldiğinde İnci şoke olur. Zira Serdar’ın bir kavganın içinden geldiği aşikardır. İnci işin içinde yine Mustafa’nın olduğunu öğrenir, çok sinirlenir ve oğluna bir şeyler yapmanın zamanının geldiğini söyler. Fakat Serdar bir o kadar rahattır.
  İnci, evlerinin bahçelerinde okula gidemeyen kızlara eğitim verdirmeye başlar. Okula yeni tayin olan Harun öğretmen bu işe gönüllü olur. Ancak Harun’un Narin’le eğitime başlaması Mustafa’nın kıskançlık krizine girip öğretmenin elini kırmasıyla sonuçlanır. Harun, Serdar’dan yardım ister.
  Asiye hiç yılmadan Mustafa’ya olan ilgisini gösterir. Ve beklediği haber gelir. Asiye hamiledir. Artık, Mustafa’ya karşı iki kat güçlenmiştir.
  Yaşar’ın protez bacağı takılmıştır ama yine de kendini tamamlanmış hissetmez. Ruhen de boşlukları vardır. Evde kimsenin kendisini anlayamadığını gören Yaşar, evi terk edip, Mustafa’nın düşman bildiği Dr. Serdar’ın yanına gider.
  Aylin proje için Güzelyurt’a gelmiştir. Serdar’ı yara bere içinde görünce endişelenir. Bir de bunun sebebinin Narin olduğunu öğrenince tepki gösterir.
  Bahar Açar ortalıklarda iyi niyetlerle dolaşmamaktadır. Bahar’ın eski belalısı Remzi, hem Bahar’a hem de Aslan Bey’in işlerine musallat olur.
   
 11. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul
  Cevap: Bir Bulut Olsam

  9. Bölüm Özet


  Narin’i kötü bir sürpriz bekliyor

  Mustafa ile Dr. Serdar arasındaki didişme devam ederken, Narin’i ise kötü bir sürpriz bekliyor.
  Asiye tüm umutlarını yitirmiş, bebeğini aldıracakken, çaresiz gözlerle Mustafa’ya bakmakta, vazgeçmesi için dua etmektedir. Aslan Bey ile Remzi arasında Bahar yüzünden başlayan kapışmada zarar gören taraf Narin ve ailesi olur. Remzi’nin ihbarı etmesiyle Kadir’in hapse düşmesi, ailenin üzerinde yine kara bulutların dolaşmasına neden olur. Mustafa; Narin, Hatun ve Fatma’yı konağa getirir ancak, bu sefer de Asiye ortalığı birbirine katar. Düriye sayesinde Mustafa’nın elinden kurtulan Asiye yine rahat durmaz. Hatun’u bir kenara sıkıştırmış rahatsız edeyim derken, istemeden de olsa zavallı merdivenlerden düşmesine sebep olur. Asiye bu sefer fazla ileri gitmiştir. Ancak yine Narin’in ricasıyla Mustafa’nın elinden kurtulmayı başarır. Kara bulutlar Aslanlı Konakta da dolaşmaya başlamıştır. Aslan Bey olayların üst üste gelmesiyle çok yorulmuştur. Narin’in vurulması olayının duruşmasının yaklaşmasıyla iyice gerilmiştir. Ancak, onu asıl üzen Yaşar’ın Hatun Anne’yi ziyarete geldiğinde söylediği ağır sözlerdir. Bütün hıncını bunu çoktan hak etmiş olan Remzi’den çıkarır. Herkes duruşmada gerçekleri söylemesi konusunda Narin’e baskı yaparken, ziyaretine gittiği babasının söyledikleri Narin’in aklının iyice karışmasına neden olur. Serdar, Hatun Anne’yi tedavi etmek için gittiği konakta sürekli Mustafa’yla karşı karşıya gelir. Onlar kendi aralarında didişirlerken, bu kez Narin’i kötü bir sürpriz beklemektedir.
   
 12. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul
  Cevap: Bir Bulut Olsam

  10. Bölüm Özet


  Bir Narin, üç erkek

  Mustafa ve Serdar arasındaki kavgaya Harun da dahil oluyor ve Narin, üç erkeğin arasında kalıyor. Aniden bayılan Narin, kendine geldiğinde mahkemeye gitmek ister. Serdar her ne kadar buna engel olmaya çalışsa da, Narin’i ikna edemez ve Narin’in ifadesi sonucu Mustafa serbest bırakılır. Bu duruma çok sinirlenen Serdar, Narin’e sert çıkar ancak, Narin’in ailesini korumaya çalıştığını anlayamaz.
  Mustafa, babasıyla Bahar arasındaki ilişkiyi Remzi sayesinde öğrenir ve Serdar’ı Güzelyurt’tan göndermesi için babasını dolaylı yoldan tehdit eder.
  Asiye, Narin’in canını yakmakta kararlıdır. Ancak bu sefer Narin’de dişlerini göstermiştir. Asiye, Harun’un Narin’e olan ilgisini fark eder ve başka oyunlar oynamaya başlar.
  Harun, Zeynep öğretmenle birlikte piknik organizasyonu yapar. Aslında bu pikniği Harun, Narin’le daha yakın olmak için düzenlemiştir. Onları uzaktan dürbünle izleyen Serdar, kendine bile söylemediği duygular ve kıskançlık içindedir. Piknik alanının mayınlı olduğunu ve alanın boşaltılmasını ileri sürerek onları uzaklaştırmak ister, fakat Narin buna gerek olmadığını söyler. Ve tam bu sırada bir mayın patlar.
  Harun’un Narin’e diploma hediyesi vermesi, Mustafa ve Serdar arasındaki süregelen kavgaya Harun’u da dahil eder.
   
 13. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul
  Cevap: Bir Bulut Olsam

  11. Bölüm Özet


  Serdar, Narin’e açılabilecek mi?

  Yaşananlardan gerilen Dr. Serdar, Narin’e; Güzelyurt’tan gitmeyi ve kendisine yeni bir hayat kurmasını teklif ediyor. Mustafa, uzaktan izlediği Harun, Narin ve Serdar üçlüsünün davranışlarından tedirgin olur ve duruma anlam veremez. Narin’in yanına gelir, onu alır ve gider. Yolda giderlerken Mustafa, Narin’in sıkıca tuttuğu diplomayı, onun boş bir anında elinden kapar ve Narin’in açıklamasına bile izin vermeden hızlıca geri döner. Gözü dönen Mustafa, yoldaki minibüsü fark edemez ve kaza yaparlar.
  Bulut Ailesi hastanededir ve herkes son derece tedirgindir. Çünkü Mustafa hayati tehlikeyi atlatamamıştır. Ona yardım eden ise yine Doktor Serdar olur. Asiye kocasının yanından bir an bile ayrılmaz. Aslan Bey kazanın sebebini öğrenince sinirden deliye döner. Fakat bu durumu kullanmasını da iyi bilir. Narin’i görmeye gelen Harun’u kolundan tuttuğu gibi dışarı çıkartır ve bunun namus meselesi olduğunu ileri sürerek, Narin’le evlenmesi gerektiği konusunda zorlar.
  Serdar da olanlardan dolayı gergindir ve Narin’e “buralardan gidelim, kendine yeni bir hayat kur” dese de, kendi hislerinden bahsedemez. Kelimeler havada kalır.
  Son sözü söyleyecek olan Narin, Harun’un evlenme teklifini kabul edecek mi? Mustafa, Narin’den vazgeçecek mi? Serdar kendine ve Narin’e duygularını açıklayabilecek mi? Tüm bu soruların yanıtları bu akşamki bölümde. Sakın kaçırmayın!
   
 14. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul
  Cevap: Bir Bulut Olsam

  12. Bölüm Özet


  Mustafa’nın yeni planı ne?

  Narin’i Harun’a yar etmemeye kararlı olan Mustafa yeni planlar yapıyor.
  Doktor Serdar, bir hışımla geldiği konaktan, yine hiçbir şey söyleyemeden çıkar ve gider. Gururları yüzünden geldikleri bu noktada Narin ve Doktor Serdar hüzünlüdür. Ve tabii, o gece avluda yaşananları sessizce izleyen Mustafa da… Aslan Bey, Mustafa’nın herhangi bir delilik yapmaması için herkesi görevlendirir. Mustafa kendini köşeye sıkışmış hisseder ve alttan alarak kendisinin iyi olduğuna ve Narin’e bir şey yapmayacağına dair Aslan Bey’i ikna eder. Ancak, Mustafa için Narin’den vazgeçmek o kadar kolay değildir. Aslan Bey her ne kadar bu hepimizin iyiliği için dese de, Mustafa’nın intikamı derinden olacaktır. İnci Hanım düğünü İstanbul’da yapmayı teklif eder ve buna kimse hayır demez. Özellikle Aslan Bey ve Düriye Hanım bunun herkes için iyi olacağı kanısındadır. Hazırlıklar için hemen İstanbul’a gidilir. Fakat, Doktor Serdar hiç istemediği bu evliliğe katılmama kararı alır. Mustafa’nın telefonuna gelen mesajın Bahar’dan olduğunu gören Asiye deliye döner ve soluğu otelde alır. Yürüyüşe çıktığını öğrendiği Bahar’ı bulur ve birden saldırmaya başlar. Bahar kendini korumak için Asiye’yi iter ve karnının üstüne düşmesine neden olur. Asiye, Narin’in sayesinde hastaneye yetiştirilir fakat, bebeği ve kendisi büyük risk altınadır. Mustafa’nın Narin’e olan tutkusu hiç de hafife alınacak gibi değildir. Narin’in peşine düşmeyeceğine dair herkesi ikna etmiş görünse de, o içten içe planlar yapmaktadır ve Narin’i Harun’a yar etmemeye kararlıdır.
   
 15. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul
  13. Bölüm Özet


  Mustafa, Narin’i kaçırıyor

  “Bir Bulut Olsam” bu akşam heyecan dolu bir bölümle sezon finali yapıyor. Yeni yayın döneminde kaldığı yerden ve yine Kanal D’de ekrana gelecek olan dizinin sezon finali bölümünde; her şeyi göze alarak Narin’i kaçıran Mustafa, yanında Narin olduğu halde tehlikeli bir yolculuğa çıkıyor.

  Mustafa, Narin'i kaçırmak için hamle yapacağı sırada Mustafa'nın İstanbul'da olduğunu öğrenen İnci ve Düriye, deniz kenarındaki Narin ve Hatun Anne’yi almaya gelirler. Bunu gören Mustafa başka planlar yapmaya başlar. İnci Hanım’ın evinde düğün hazırlıklar başlamıştır. Tam o sırada kapıda sürpriz bir şekilde Serdar belirir.
  Narin'in üzülmemesi için kimse Mustafa'nın İstanbul’da olduğunu söylemez. İnci Hanım evin her yerinde güvenlik önlemi almıştır. Fakat Salih'le yaptığı plan sayesinde Mustafa gelin odasına girmeyi başarır. Narin ve Harun çifti balayına gitmek için yola çıkarlar. Çift, yolda mola verir. Onları takip eden ve verdikleri mola esnasında bir darbe ile Harun'u bayıltan Mustafa, Narin'i zorla alır ve gider.
  Mustafa’nın Narin’i kaçırdığını duyan Aslan Bey, oğlunu kimse bulmadan kendi bulma peşindedir. Ona zarar gelmesinden korkar. Serdar da onları bulmaya kararlıdır ve bu kez hiç affı yoktur. Mustafa’nın Narin’i nereye götüreceğini öğrenen herkes, yollarını kesmek için seferber olur. Ancak Mustafa her şeyi göze almış, tehlikeli bir yolculuğa çıkmıştır.
   
Bir Bulut Olsam konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Cengiz İmren - Bulut Oldum

  Cengiz İmren - Bulut Oldum

  Görsen ne haldeyim Kırık dökük, eski püskü viraneyim İnsaf bi çareyim!!! Hem yaralı, hem yıkılmış bir haldeyim Öyle bahtsız, öyle yalnız, mutsuzum ki... Ne yaptımsa ne ettimse kavuşmadık Bulut oldum göklerde Yağmura döndüm yağdım yerlere Karıştım sellere.. Bir kuş oldum göklerde Hiç yorulmadan seni aradım Unutamadım! Bir bilsen çok ağladım...
 2. Bulutlarda bir çift göz

  Bulutlarda bir çift göz

  Fotomontaj mı gerçek mi bilinmiyor... Sabah ezanı okunurken bulutlar arasında bir göz beliriyor. Bu görüntü şaşırttı! Sabah ezanı okunuyor Erzurum'da bir köyde... Ezan okunurken, kamera bulutlara doğru dönüyor ve inanılmaz bir görüntüyü kaydediyor... Bulutların arasında bir göz beliriyor... Ve o gözler sanki tepeden insanlara bakıyor. Kamera çekim yaparken köy halkı da bulutlar...
 3. Bir Bulut Olsam - Dizi Müzikleri 2010

  Bir Bulut Olsam - Dizi Müzikleri 2010

  Son yıllarda ekranlarda oynayan dizilerin müzikleri dizilerden daha çok ilgi görmeye başladı .Bir bulut olsam dizisinin müziklerini bir albümde toplayan müzik firmasının çıkarmış olduğu albüm tanıtımına gelince Narin Bir Bulut Olsam Mecnun'um Leyla'mı Gördüm Üryan Geldim Yalnız Ateş ve Bulut Vardım Baktım - Kına Türküsü Narin'e Ağıt Baba Bugün Biz Kardeştik Tu Kulilk-i / Sen Çiçeksin Seher...
 4. Flüt Notaları Bir Bulut Olsam

  Flüt Notaları Bir Bulut Olsam

  Flüt Notaları Bir Bulut Olsam notalarını lütfen çok acil yazın ablalarım sizden bu konuda çabukluk ve yardım bekliyorum.
 5. Bir Bulut Olsam Flüt Notaları

  Bir Bulut Olsam Flüt Notaları

  Bir Bulut Olsamın flüt notaları Bir Bulut Olsamın notaları Flüt çalan müzisyen meleklerimiz için Bir Bulut Olsam parçasının flüt notaları şöyle; Bir Bulut Olsamın flüt notaları: fa-sol-la-la-la-fa-sol-la-la-la-la-sol-fa-la-sol-la-sol-la-fa-fa

Sayfayı Paylaş