1. suskun_gız

  suskun_gız Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Eylül 2007
  Mesajlar:
  1.356
  Beğenilen Mesajlar:
  12
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  izmir

  Bir e-mail 50.000 sene sonra bulunsaydı ne olurdu?

  Konu, 'Komik Yazılar Duvar Yazıları' kısmında suskun_gız tarafından paylaşıldı.

  Geçmişin insanları, dünyaya "PC" adını vermişlerdir. Bunun yanı sıra, evrendeki başka gezegenlerin varlığından da haberdardılar. Bütün gezegenlerin "Internet" adı verilen elle tutulmaz, gözle görülmez şekilsiz bir deniz üzerinde yer aldıklarına inanıyorlardı. Bu gezegenler arasında, "Modem" adı verilen kapılar aracılığıyla iletişim sağlanıyordu. ?
  İnsanlar, kendilerine o zamanın diliyle "Program" adını vermekteydi. Bütün insanlar, "Programcı" adı verilen iyi tanrılar tarafından yaratılmıştır. İnsanlar günlük hayatlarında ne yaparsa yapsın, tanrıların çizdiği sınırların dışına çıkamaz ve belirlenen amaca hizmet ederdi. Tanrıların, her bir insanı farklı karakterde ve farklı bir görevi yerine getirmesi için uygun şekilde yarattığına inanılırdı. Toplumlarında "Word" adı verilen yazıcılar, "Excel" adı verilen hesapçılar, "Access" adı verilen kütüphaneciler, "Photoshop" adı verilen ressamlar, "Dreamweaver" adı verilen gazeteciler yer almaktaydı. Bütün insanlar, "Task Manager" adı verilen ölümsüz bir kral tarafından yönetilmekteydi.
  ?
  "Outlook" adı verilen medyumlar, uzak gezegenlerden gelen mesajları hissedebilme yeteneğine sahip seçilmiş kimselerdi. Bu kimseler büyük saygı görürler ve geleceğe yönelik haberler de verebilirlerdi. Bu mesajlara halk arasında "Email" adı verilmekteydi.
  ?
  Dünya düzeninin, "Sistem Programları" adı verilen melekler tarafından sağlandığına inanılırdı. Bu melekler, tanrıların iradeleri dışında hareket edemezler ve görevlerini sürekli yerine getirirlerdi. Meleklerden bazıları, zaman zaman insan görünümüne de bürünebiliyordu. Öyle olduğu zamanlarda dahi, tanrıların izin verdiği ölçüde, diğer insanların yapamadığı şeyleri yapabilir ve mucizeler gerçekleştirebilirlerdi.
  ?
  Aynı inanışa göre; iyi tanrıların yanı sıra, "Hacker" adı verilen şeytanlar da bulunmaktaydı. Şeytanlar, "Virüs" adı verilen cin & iblis türü uşaklarını dünyaya gönderirdi. İnanışa göre; bu iblislerin niyeti, insanları yapması gereken işlerden alıkoyup onları kötü yola sevketmek ve kendileri gibi yapmaktır. Ne var ki, insanlar iblislere karşı savunmasız değildir. Tanrıların emrinde çalışan ve "AntiVirüs" adı verilen varlıklar, insanları sürekli korumaktadır. Bu varlıkların bazıları insan görüntüsünde olabildiği gibi, bazıları da gözle görülmezler.

  ? Bunun yanı sıra; insanların dünyası ile iblislerin dünyası arasına "Firewall" adı verilen ateşten bir duvar örülmüştür. Hiçbir iblis, tanrıların izni olmadan bu duvarı geçemez. Duvara yaklaşan iblisler yanarak ölür. Ne var ki, şeytanlara kulluk eden bazı insanlar, çeşitli ayinlerle ateş duvarında "Trojan" adı verilen delikler açabilmektedir. Şeytanların bu işi doğrudan doğruya yapmaları tanrılar tarafından yasaklandığı için, mutlaka bir başka insanın iradesi gerekmektedir. İnsanların (özellikle medyumların) bazen iyi, bazen de kötü niyetle davet ettiği iblisler, bu delikleri kullanarak dünyaya adım atabilmekteydi. Bu iblislerin bazıları masum görünüşlü olup insanlara yardım ediyor gibi gözükebilir; bazıları ise son derece korkunç görüntülere sahiptir. Hepsinin ortak yanı ise, hizmet ettikleri şeytanların emirlerini yerine getirmeleridir.
  ?
  İnanca göre; dünyadaki görevini tamamlayan bir insan, "Delete" adlı melek tarafından öldürülürdü. Ölülerin, "Recycle Bin" adı verilen bilinmez bir yere gittiğine inanılırdı. Ancak; "Recover" adı verilen özel bir ayinle, ölen bazı kimseler mezardan kalkarak dünyaya dönebilmekteydiler. Bu durum; sadece, tanrılar bir kişinin görevinin henüz sona ermediğine karar verdiklerinde vuku bulurdu.
  ?
  "Format" adı verilen bir günde, dünyadaki bütün canlıların öleceğine inanılıyordu. Aynı inanca göre; görevlerini güzel bir şekilde yerine getiren ve iblisler tarafından etkilenmeyen insanlar ise kurtarılacak ve "CD"ler üzerinde yeni bir dünyaya taşınacaktı. Bu dünyada ortak çalışan insanlar, diğer dünyada da ortak çalışacaktı.
  ?
  İnanışa göre; tanrıların yarattığı insanlar farklı farklı görüntülere ve özelliklere sahip olsalar da, aslında hepsinin özünde "1" ve "0" adı verilen özler bulunmaktadır. Aslında her insan, "1"lerden ve (muhtemelen aralarındaki boşluk anlamına gelen) "0"lardan oluşmaktadır. "1" adı verilen bu öz, boşluklarla birlikte yoğunlaşarak "Program Lama Dili" adı verilen yeni özleri ortaya çıkarır ki; bunlar, tanrıların insanları yaratırken kullandıkları gözle görülmez, elle tutulmaz kutsal ışıklardır. Bu ışıklardan bazılarının isimleri; If, Else, Switch, Select, Delete, Catch, New, ...
  ?
  Bunun yanı sıra; bütün evrenler, "Elektrik" adı verilen kutsal bir ruh tarafından ayakta tutulmaktadır. Tanrılar tarafından üflenen kutsal ruh olmadan, bugün bildiğimiz anlamda hayat diye birşey olmazdı.   
 2. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: Bir e-mail 50.000 sene sonra bulunsaydı ne olurdu?
  :D:D:D Koptum okurkeeennn... Puhaha hahaa haaaa... Süpppeeerrrr.... Çok etkileyici ifadeler gerçekten, yazım özelliği çok hoşuma gitti, Suskun ellerine sağlık valla çok beğendim. +100 rep
   
Bir e-mail 50.000 sene sonra bulunsaydı ne olurdu? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. 24 saat sonra knedini imha eden mail adresiniz olsun mu ?

  24 saat sonra knedini imha eden mail adresiniz olsun mu ?

  24 saat sonra knedini imha eden mail adresiniz olsun mu ? Arkadaşlar vereceğim linkteki adreste 24 saat kullanıp daha sonra kendisini imha eden mail adresi alabileceksiniz.. -Ne işe mi yarar? - Mesela bazı siteler üyelik için aktivasyon linki gönderir. Asıl mail adresinizi kullanıpta çöplüğe dönüştürmeyin işte - İstemeden de olsa şüpheli siteler. mail adresimizi...
 2. E-Maillerinizi Fark E-Mail Adresine Yönlendirme

  E-Maillerinizi Fark E-Mail Adresine Yönlendirme

  mail adresi yönlendirme mail adresini yönlendirme
 3. e-mail

  e-mail

  Adamın biri yeni ulaştığı otele kaydını yaptırır. Odasına girdiğinde masada bir bilgisayar görür ve karısına e-mail atmaya karar verir. Fakat yazdığı mesajı farkında olmadan yanlış bir adrese gönderir.... tam bu sırada farklı bir yerde kadın, kocasının cenaze töreninden evine yeni dönmüştür ve bilgisayarındaki maili görür, arkadaşlarından geldiğini düşündüğü maili okuyunca olduğu yere...
 4. neden sonradan kıskanç olurlar

  neden sonradan kıskanç olurlar

  kızlar kimi erkek yıllar sonra kıskanç olmaya ona buna karışmaya başlar neden pekiiiii
 5. Türkler ve E-mail

  Türkler ve E-mail

  e-mail almak icin yapilmasi gerekli islemler : 1. Nüfus Cüzdani aslî ve noter tastikli fotokopisi 2.ikametgâh senedi 3. Savciliktan iyi hâl kagidi 4. 6 fotograf 5.Son 3 ay içinde alinmis isme tescilli elektrik,su,dogalgaz faturasi (ödenmis olacak) 6. Erkek kullanicilarin Askerlikle iliskileri olmadigina dair tecil belgesi veya teskere belgesinin Noter tasdikli...

Sayfayı Paylaş