1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Bir kadın "ben üşüyorum"dediği zaman..!!

  Konu, 'Hayat Bilgisi' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Bir kadin ben üsüyorum dediginde, bunun cevabinin;
  "üstüne bir sey al..."
  "istersen bir taksiye binelim..."
  "eve geldik zaten..."
  türünden bir söz olmadigini,"üsüyorum" dediginde kadinin "bana sarilsana" demek istedigini ve ona sarilmak gerektigini ögrenmek epey zamanimi aldi.
  Sanirim binlerce yil boyunca isteklerini açikça söylemelerine izin verilmedigi için "gizli bir dil" gelistirmek zorunda kalan kadinlar, bu kadar basit bir seyin erkekler tarafindan niye anlasilamadigini hiç anlayamazlar.
  Erkeklerin, bakkal dükkaninin arka tarafindaki salak küçük oglana benzedigini düsünürler: "Anlayissiz ve beceriksiz salaklar." Kadinlarin bir sey söylediklerinde aslinda baska bir sey söylemek istemis olabileceklerini kendim mi farkettim, yoksa bunu bana bazen usulca, bazen sabirsizca, sözleriyle kadinlar mi ögretti simdi tam çikartamiyorum.
  Sevgi ve sefkat eksikligine hiç tahammül edemeyen, bunlarin "açikça" söylenerek elde edilmesinin ise elde edilenin degerini düsürecegine inanan kadinlarin niye isteklerini düpedüz söylemedikleri ise erkekler için hep bir sirdir.

  Duygularini göstermenin kadinlara özgü bir davranis oldugunu sanan erkekler, açikça sevgilerini ve sefkatlerini göstermekten hep utanirlar. Farkinda olmadan, onlar, bu duygularin gösterilecegi tek yerin yatak odasi olduguna inandiklarindan, kalabaliklarin içinde sevgi ve sefkat gösterdiklerinde, herkesin seyrettigi bir yerde sevisiyorlarmis hissine kapilip tedirgin olurlar.
  Erkekler için duygular, kapali yerlerde yasanmasi gereken "mahrem" seylerdir, kadinlar ise bunu hayatin her aninda yasanmasi gereken bir sey oldugunu düsünürler.
  Hemen hemen hepsi gizli bir "derebeyi" olan erkekler, kadinlarin her isteginde, her talebinde bir isyan, bir baskaldiri hatta bir hakaret görürler.
  Erkeklerin bekledikleri, kadinlarin "üsümeleri" ya da "acikmalari" degil, erkegin yaninda sogugu ve açligi hissetmeyecek kadar kendinden geçmis bir aska kapilmalari ve bu aski taleplerini dile getirmeyerek göstermeleridir.
  Galiba o yüzden, erkegin biraz kadinsilastigi ve duygularini alabildigine özgür biraktigi askin ilk günleri geçtikten ve erkek yeniden erkekligine döndügünde, kadinlar "üsümeye" baslarlar.   
Bir kadın "ben üşüyorum"dediği zaman..!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bİr Kadin *

  Bİr Kadin *

  BİR KADIN * *Bir kadın çocuktur aslında. Çocuk gibi davranmayı sever. Erkeğin kendisine bir çocuğa gösterdiği şefkati göstermesini de ister. Bir çocuğu okşar gibi incitmekten korkarak okşamalıdır erkek kadını. Ama her kadın çocukça da olsa dinlenilmesini, dikkate alınmasını ister. Yani bir kadının çocukluk yapmasına izin vereceksiniz, ama asla onu bir çocuk olarak görmeyeceksiniz....
 2. ALLAH'IM... Ben üşüyorum Sen Dost’un gözleriyle ısıt beni. ..

  ALLAH'IM... Ben üşüyorum Sen Dost’un gözleriyle ısıt beni. ..

  allah ve ben ALLAH'IM... Ben üşüyorum Sen Dost’un gözleriyle ısıt beni. Ben kanıyorum Sen dokunuşu merhamet olanlarla sar beni. en korkuyorum Sen kalbime verdiğin îmanla koru beni. Ben ağlıyorum Sen ülfetinle avut beni. Ben savruluyorum bilinmezlere hazan yaprağı gibi… Sen tut beni. Ben kayıyorum sırattan Sen bırakma...
 3. Bir kadın...

  Bir kadın...

  BİR KADIN Bir kadın çocuktur aslında.. Çocuk gibi davranmayı sever. Erkeğin kendisine bir çocuğa gösterdiği şefkati göstermesini de ister. Bir çocuğu okşar gibi incitmekten korkarak okşamalıdır erkek kadını. Ama her kadın çocukça da olsa dinlenilmesini, dikkate alınmasını ister. Yani bir kadının çocukluk yapmasına izin vereceksiniz, ama asla onu bir Çocuk olarak görmeyeceksiniz. Bir...
 4. bir kadın tanıdım dizisi ne zaman başlıyor oyuncuları oyuncu kadrosu

  bir kadın tanıdım dizisi ne zaman başlıyor oyuncuları oyuncu kadrosu

  Kızlar heralde yanlış bilmiyorsam tnt ekranlarından başlayacak diye duydum ama bu dizinin konusu nedir kimler oynuyor oyuncu isimleri varsa resimlerini vermeniz mümkün mü

Sayfayı Paylaş