1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.444
  Beğenilen Mesajlar:
  2.301
  Ödül Puanları:
  113

  Bir soru bir cevap ( latin harfleri ile yazılan Kuran'ı okumak)

  Konu, 'İslam ve İnsan' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  kuran latin harfli kuranı kerim latince latince kuran Latin harfleriyle yazılmış Kur’an-ı Kerim’in okunması uygun mudur?

  Kur’an-ı Kerim Arapça’dır. Halen kullanmakta olduğumuz Latin alfabesinde yer alan harfler Arapça’daki bütün sesleri karşılamamaktadır. Bu sebeple bir takım özel harf ve işaretler kullanılmadan, Kur’an-ı Kerim’in Latin alfabesiyle eksiksiz ve doğru olarak yazılması ve hatasız okunması mümkün değildir.
  “Transkripsiyon” denilen özel harf ve işaretler ise, Arap harflerini bilmeyenler için bir anlam taşımaz. Bu itibarla Latin harfleriyle yazılmış Kur’an-ı Kerim’i doğru ve düzgün okuma imkanı olmadığından, bu harflerle yazılan Kur’an'ı okumak uygun değildir.
  Arap harflerini bilmeyen kişilerin en kısa sürede öğrenmeleri, ezbere bildikleri sureleri ve yüzünden de Kur'an'ın mealini okumaları daha isabetli olur.
  kaynak:delikanforum

   
 2. Ayışık

  Ayışık Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  15 Eylül 2008
  Mesajlar:
  2.241
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  adana
  Cevap: Bir soru bir cevap ( latin harfleri ile yazılan Kuran'ı okumak)
  emeğine sağlık
   
Bir soru bir cevap ( latin harfleri ile yazılan Kuran'ı okumak) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. bir harfini değiştir:)

  bir harfini değiştir:)

  Tek bir harf değiştirerek yeni kelime türetmeye ne dersiniz? Örneğin; masa kasa kase kabe ...... şeklinde sürdürülecek. Var mısınız? Başlangıç sözcüğü mazi olsun:)
 2. Kuran'ı Türkçe okumak ve anlamak

  Kuran'ı Türkçe okumak ve anlamak

  kuranı türkçe okumak rüyada arapça okumak rüyada arapça yazı öğrenmek türkçe kuran Annem ısrarla arapça öğrenip öyle okumamı istiyor.. Bense Türkçe anlayarak daha iyi okuduğumu söylüyorum. Türkçeyide bil ama Arapça okuman daha sevp diyor. Sizin düşünceleriniz nedir?
 3. Her güne bir harfini ekliyorum

  Her güne bir harfini ekliyorum

  Her güne bir harfini ekliyorum... Seni yazıyorum. Seni anlatıyorum beyaz sayfalara… Ama artık sonlara geldim galiba. Sana dair o kadar satır var ki neyi yazmadım diye düşünüyorum… Her şeyden bahsettim… Her şeyi anlattım satır satır... Şimdi susma zamanıydı. Seni yüreğime gömüp susma zamanıydı… Hayallerin gerçekleşmeyeceğine inanıp hayallere küsme zamanıydı… Durdu zaman sanki. Kocaman bir...
 4. Besmele ile alakalı bir soru melekler?

  Besmele ile alakalı bir soru melekler?

  Kuran-ı Kerimde hangi surenin başında BESMELE yoktur?

Sayfayı Paylaş