bir tebessümün hikayesi!

*MeleK*

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
bir tebessümün hikayesi!
Merhaba;
İşte tüm sıcak duyguları ifade edecek tek kelime, güne, aşka, arkadaşa, dosta, aileye, sevdiğiniz herkese merhaba diyerek kucaklamak sevgiyle…
Tabiî ki Tebessümle yapabilmek bunu, bir tebessüm neleri değiştirebilir ki demeyin, bakın neleri değiştiriyor; Radyo programımda anlattığım hikâyeyi hatırlayanlar evet evet diyecekler.
İşte Hikâye;

Bir Tebessümün Hikâyesi

Küçük kız bir sabah evden çıktı, Sokağın Başında, hüzünlü yürüyen bir yabancıya gülümsedi...

Bu gülümseme adamın kendisini daha iyi hissetmesine sebep oldu, Bu duygu içinde ofisine giden adam, yakın geçmişte kendisine yardım eden bir dostuna teşekkür etmediğini hatırladı. Hemen bir not yazdı ve ona yolladı.

Arkadaşı bu nottan o kadar keyiflendi ki, her öğlen yemek yediği lokantada garson kadına yüklü bir bahşiş verdi.

Garson kadın ilk defa böyle bir bahşiş alıyordu. Akşam eve giderken kazandığı paranın bir parçasını her zaman köşe başında oturan fakir adamın şapkasına bıraktı.

Adam öyle ama öyle minnettar oldu ki... 2 gündür boğazından tek lokma geçmemişti. Karnını doyurduktan sonra, bir apartman bodrumundaki tek odasının yolunu ıslık çalarak tuttu. Öyle neşeliydi ki bir saçak altında titreyen köpek yavrusunu görünce, kucağına alıverdi.

Küçük köpek gecenin soğuğundan kurtulduğu için mutluydu. Sıcak odada sabaha kadar koşuşturdu. Gece yarısından sonra garip bir şekilde apartmanı dumanlar sardı.

Dumanı koklayan köpek öyle bir havlamaya başladı ki, önce fakir adam uyandı sonra bütün apartman halkı. Anneler babalar dumandan boğulmak üzere olan yavrularını kucaklayıp, ölümden kurtardılar.

Bütün bunların hepsi tek kuruşluk maliyeti olmayan bir TEBESSÜMÜN sonucuydu.

İşte arkadaşlar bazen unuttuğumuz o sıcacık gülümsemenin yaşamımıza katacakları. Yüzünüzden Tebessüm hiç eksik olmasın.

Sizlerle buluşmanın heyecanı ve samimiyeti ile diyorum ki; tüm içtenliğimle gülümseyerek hepinize MERHABA
 
Üst