1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.439
  Beğenilen Mesajlar:
  2.301
  Ödül Puanları:
  113

  bir tebessümün hikayesi!

  Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Merhaba; İşte tüm sıcak duyguları ifade edecek tek kelime, güne, aşka, arkadaşa, dosta, aileye, sevdiğiniz herkese merhaba diyerek kucaklamak sevgiyle…
  Tabiî ki Tebessümle yapabilmek bunu, bir tebessüm neleri değiştirebilir ki demeyin, bakın neleri değiştiriyor; Radyo programımda anlattığım hikâyeyi hatırlayanlar evet evet diyecekler.
  İşte Hikâye;

  Bir Tebessümün Hikâyesi

  Küçük kız bir sabah evden çıktı, Sokağın Başında, hüzünlü yürüyen bir yabancıya gülümsedi...

  Bu gülümseme adamın kendisini daha iyi hissetmesine sebep oldu, Bu duygu içinde ofisine giden adam, yakın geçmişte kendisine yardım eden bir dostuna teşekkür etmediğini hatırladı. Hemen bir not yazdı ve ona yolladı.

  Arkadaşı bu nottan o kadar keyiflendi ki, her öğlen yemek yediği lokantada garson kadına yüklü bir bahşiş verdi.

  Garson kadın ilk defa böyle bir bahşiş alıyordu. Akşam eve giderken kazandığı paranın bir parçasını her zaman köşe başında oturan fakir adamın şapkasına bıraktı.

  Adam öyle ama öyle minnettar oldu ki... 2 gündür boğazından tek lokma geçmemişti. Karnını doyurduktan sonra, bir apartman bodrumundaki tek odasının yolunu ıslık çalarak tuttu. Öyle neşeliydi ki bir saçak altında titreyen köpek yavrusunu görünce, kucağına alıverdi.

  Küçük köpek gecenin soğuğundan kurtulduğu için mutluydu. Sıcak odada sabaha kadar koşuşturdu. Gece yarısından sonra garip bir şekilde apartmanı dumanlar sardı.

  Dumanı koklayan köpek öyle bir havlamaya başladı ki, önce fakir adam uyandı sonra bütün apartman halkı. Anneler babalar dumandan boğulmak üzere olan yavrularını kucaklayıp, ölümden kurtardılar.

  Bütün bunların hepsi tek kuruşluk maliyeti olmayan bir TEBESSÜMÜN sonucuydu.

  İşte arkadaşlar bazen unuttuğumuz o sıcacık gülümsemenin yaşamımıza katacakları. Yüzünüzden Tebessüm hiç eksik olmasın.

  Sizlerle buluşmanın heyecanı ve samimiyeti ile diyorum ki; tüm içtenliğimle gülümseyerek hepinize MERHABA

   
bir tebessümün hikayesi! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. küçük bir tebessüm

  küçük bir tebessüm

  Küçük kız, hüzünlü bir yabancıya gülümsedi. Bu gülümseme adamın kendisini daha iyi hissetmesine sebep oldu. Bu hava içinde yakın geçmişte kendisine yardım eden bir dosta teşekkür etmediğini hatırladı. Hemen bir not yazdı, yolladı. Arkadaşı bu teşekkürden o kadar keyiflendi ki, her öğlen yemek yediği lokantada garson kıza yüklü bir bahşiş bıraktı. Garson kız ilk defa böyle bir bahşiş alıyordu....
 2. Tebessüm

  Tebessüm

  Gülümsemek, Efendimiz Aleyhisselam'ın sünnetine uymaya delalet eder.Rüyada tebessüm, Sünnet-i Seniyeye uymaya isarettir
 3. küçük bir tebessüm...

  küçük bir tebessüm...

  tebessüm ile ilgili sözler tebessüm ile ilgili güzel sözler mesajları tebessümle tebessümle güzel Küçük kız, hüzünlü bir yabancıya gülümsedi. Bu gülümseme adamın kendisini daha iyi hissetmesine sebep oldu. Bu hava içinde yakın geçmişte kendisine yardım eden bir dosta teşekkür etmediğini hatırladı. Hemen bir not yazdı, yolladı. Arkadaşı bu teşekkürden o kadar keyiflendi ki, her öğlen yemek...
 4. Bir tebessümün sonucu....

  Bir tebessümün sonucu....

  Küçük kız, hüzünlü bir yabancıya gülümsedi. Bu gülümseme adamın kendisini daha iyi hissetmesine sebep oldu. Bu hava içinde yakın geçmişte kendisine yardım eden bir dosta teşekkür etmediğini hatırladı. Hemen bir not yazdı, yolladı. Arkadaşı bu teşekkürden o kadar keyiflendi ki, her öğlen yemek yediği lokantada garson kıza yüklü bir bahşiş bıraktı. Garson kız ilk defa böyle bir bahşiş...
 5. Bir Kucuk Tebessumle başlatın haftaya:)

  Bir Kucuk Tebessumle başlatın haftaya:)

  Bir Kucuk Tebessumle Yeni Bir Haftaya baslayin Guzel Haftalar Sizinle Saglik ve Mutlulukla Olsun :))‏ __._,_.___

Sayfayı Paylaş