birazda romantizm...

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
birazda romantizm...
Alev alev romantizm
İster balkonda, terasta ya da bahçede, mum ışığının büyüsü her an eğlenceli utlamalara veya romantik anlara ayrı bir güzellik kazandırır. Mum ışığının etkisi sizi de cezbedecek ve keyifli bir yolculuğa çıkaracak.

hob0044.jpg


Mumlarla romantizm
Size özel bir sofrayı daha romantik yapmanın sihrini keşfedin. Gül yaprakları, çiçekli halkaların içinde peçeteler ve bu güzel tabloyu taçlandıran gizemin özü: Cam vazolara yerleştirilmiş mumlar ve çevresine dizilmiş dekoratif taşlar.
hob0044a.jpg


Işıldayan şeritli bardaklar
Biraz şeffaf kağıt ile, bardaklarınız kolayca fenere dönüşür.
Gerekli malzeme

Değişik renklerde şeffaf kağıt
Su bardakları
Küçük mumlar
hob0044c.jpg

Nasıl yapılır?
Şeffaf kağıttan 3 - 4 cm genişliğinde birer şerit kesip bardakların çevresine yapıştırın. Başka bir renkte şeffaf kağıttan daha dar birer şerit keserek değişik motiflerle süsleyin. Motiflerin yapılışı: Şeridi uzunlamasına ikiye katlayıp birer cm aralıkla enlemesine katlamaya devam edin. Kenardan başlayarak makasla küçük bir üçgen kesin. Üçgenin köşelerinin kenara çok yakın olmamasına özen gösterin. Katladığınız yerlerden açın ve geniş şeridin üzerine yapıştırın. Bardakları şeritlerle süsleyip mumları düzgün bir şekilde içine yerleştirin.
Öneri: Hobi malzemeleri satan mağazalardan mum jeli satın alabilir ve bunlarla bardakların içini süsleyebilirsiniz.

Asmalı fener
Reçel kavanozları her zaman işe yarar: Küçük birer fener olarak loş yaz akşamlarına biraz aydınlık kazandırır.
Gerekli malzeme

Boş reçel kavanozları
Cam boyası
Kuvvetli tel
Pense
Küçük mumlar (Tea - light)

Nasıl yapılır?
Reçel kavanozlarının bazılarını cam boyası ile boyayıp kurumalarını bekleyin. Kavanozun çapından biraz daha uzun kalacak şekilde teli pense ile kesin. Telin ortasını büküp bir ilmek oluşmasını sağlayın. Ardından teli kıvırarak kavanozun ağzına geçirin. Uç kısımlarını birleştirip yeniden bir ilmek oluşturun. Telden yeniden bir parça kesin ve ilmeklerden geçirip bir askı oluşturun. Tea - light mumları kavanozlara yerleştirip ister masaya bırakın, isterseniz bahçenizdeki çalılara veya ağaçlara asın.

Işıklı çiçekler
Neşeli romantizm: Çiçeklerin ve ince transparan kumaşın ardından göz kırpan mum ışığı.
Gerekli malzeme

Organze kumaş
Köşeli fener iskeleti ya da cam vazo
Yapıştırıcı
Yapma çiçek
Küçük mum (Tea - light)

Nasıl yapılır?
Kumaşı enlemesine ve boylamasına fener iskeletini saracak büyüklükte kesin. Kumaşı iskeletin etrafına sarıp, birleşen kenarlarını üst üste yapıştırın veya dikin. Yapma çiçekleri yüzeylere paylaştırıp yapıştırın. Dilerseniz birkaç dekoratif pul ilave edebilirsiniz. Tea - light veya biraz daha iri mumları fenerin içine yerleştirin. Mumların, hazırladığınız fenerin boyundan daha kısa olmasına özen gösterin.

Mumlu kum kovaları
Bahçenizi kova kova sihirli mumlarla süsleyin. Ama rüzgarda kalmamalarına özen gösterin.
Gerekli malzeme
hob0044d.jpg

Küçük metal kovalar
Dekorasyon kumu
Değişik renklerde ince uzun mumlar
Dekorasyon amaçlı birkaç çiçek

Nasıl yapılır?
Metal kovalara kum doldurun. Çokça mumu sabit duracak kadar kuma batırın. Mumların birbirlerine çok yakın olmamalarına dikkat edin. Sapları kesilmiş çiçekleri, kovanın etrafına serpiştirin. Öneri: Elbette kovanın içinde renkli kum ve taşlar (örneğin mavi) bahçede çok daha güzel bir görüntü verir. Ancak pahalı olduğundan, sadece kovadaki kumun en üst katmanına renkli kum ya da taş kullanmanız aynı etkiyi yaratacaktır.
 
Geri
Üst