1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Birbirinden güzel antikalar

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  antika siniler antika sözler berjer paravan fiyatları horhor antikacılar çarşısı Birbirinden güzel antikalar
  Horhor Antikacılar Çarşısı'nda satılan birbirinden güzel antikalar, her eve yakışır. 18 ve 19 yüzyılda İstanbul'da yapılmış ev eşyalarının en güzellerine, bugün antika piyasasında Eser-i İstanbul deniyor.

  Beykoz cam gülabdanlar, gümüş buhurdanlar, sedef sehpalar, tombak siniler... En güzelleri ve nadideleri Eser-i İstanbul diye satılır. Aksaraya Valde Sultan Camii ile Pertevniyal Lisesi arkasındaki Horhor Antikacılar Çarşısı'nda, Osmanlı ya da Avrupa işi çok güzel mobilyalar ve antika eşyalar bulunuyor.

  Altın varak taş ayna, tonet beşik ya da sandalye, ceviz yemek masası, meşe yazı masası, Kütahya işi çini, Sinop işi kahve tepsisi, karpuz lamba, berjer koltuk? Meraklısının evinde bir köşeye koymaktan hoşlanacağı pek çok eşya Horlor'da alıcısını bekliyor.

  Horhor Çarşısı'nda 5-10 liradan 100-150 bin dolara kadar fiyatla satılan parçalar var. Horhor, fiyat açısından her keseye hitap ediyor. Ucuzu da var pahalısı da.

  Horhor'un en iyi müşterileri İstanbul'da yaşayan yabancılar. Horhor'daki fiyatlar Avrupa'dan ucuz olduğu için Türkiye'de yaşayan pek çok yabancı aile Horhor Çarşısı'ndan aldığı eski mobilyalarla evini güzelleştiriyor.

  Tonet sandalye : Horhor'da, Avusturyalı mobilya ustası Thonet Usta'nın imzasını taşıyan pek çok mobilya var. İşte onlardan biri, Tohnet hasır örme koltuk. Fiyatı 250 $

  Gürcü paravan: Horhor Çarşısı'na Rusya'dan eski mobilya geliyor. İşte onlardan biri, Gürcü işi, ahşap üzerine yağlı boya resimli, üç kanatlı paravan. Fiyatı 4 bin $

  Çeyiz sandığı : Yeni. Çam ağacından, cilalı, kabaralı. Fiyatı 160 YTL.

  Maun büfe : Masif, kusursuz, Gomalak cila. Kitaplık, bar, tabaklık olarak kullanılabilir. Fiyatı bin 500 $

  Taş ayna : Fransız, altın varak. 6 milim taş cam. Bin 800 $

  Kandiller : Boy boy, renk renk tavan kandilleri. Fiyatları 50-150 $ arasında değişiyor.

  Lambader: 1.90 boyunda. Ahşap, iyi durumda. 19. yüzyıl fransız altın varak. Fiyatı 12 bin $

  Sarkaçlı saat: 3metre boyunda. 17. yüzyıl. Romen rakamlı. İşler durumda. Fiyatı pazarlığa tabi.

  Eser-i İstanbul: İstanbul işi sedefli, 10 köşeli sehpa. Kusursuz. Çifti 18 bin $
   
Birbirinden güzel antikalar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. birbirinden güzel özlü sözler!

  birbirinden güzel özlü sözler!

  birbirinden güzel sözler kalp kırmakla ilgili atasözleri içinde onur geçen sözler kalp kırmakla ilgili özlü "Caresiz kaldiginizda bilin ki tek care yine kendinizsiniz...!" "Ilerlediginiz yolda hic bir zorlukla karsilasmiyorsaniz,bilinki o yol asla sizi dogruya ulastirmaz...!" "Ayakta olmek diz ustu yasamaktan daha cok onur vericidir...!" "Akilli olanlar...
 2. Birbirinden güzel dantel örnekleri

  Birbirinden güzel dantel örnekleri

  en güzel dantel örnekleri , güzel dantel örnekleri , en güzel dantel örnekleri
 3. alyans çeşitleri birbirinden güzel..

  alyans çeşitleri birbirinden güzel..

  alyans cesitleri alyans çeşitleri isimli çeşitleri çeşitler alyanslar vazgeçilemz takılar alyanslar... buda tek taş yüüzklerin yanına takılıyo çok güzel duruyo:)
 4. Birbirinden Güzel Düğün Mekanları

  Birbirinden Güzel Düğün Mekanları

  düğün yerleri fenerbahçe düğün mekanları beykoz mekanları moda deniz kulübü Melişlerıme özel düğün mekanları buyrunnnn..... Cemile Sultan Korosu; Bosphorus Palace Hotel; Çubuklu Beykoz Korosu; Armada Otel; Aşkın Bahçesi; Cavıdan Hanım Çiftliği; Moda Deniz Klubu; Büyük Clup; Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesıslerı ( Bir divan-koç işletmesidir.) veeeeee en güzel mekan anadolu ve...

Sayfayı Paylaş