1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Birbirinden güzel antikalar

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  antika siniler antika sözler berjer paravan fiyatları horhor antikacılar çarşısı Birbirinden güzel antikalar Horhor Antikacılar Çarşısı'nda satılan birbirinden güzel antikalar, her eve yakışır. 18 ve 19 yüzyılda İstanbul'da yapılmış ev eşyalarının en güzellerine, bugün antika piyasasında Eser-i İstanbul deniyor.

  Beykoz cam gülabdanlar, gümüş buhurdanlar, sedef sehpalar, tombak siniler... En güzelleri ve nadideleri Eser-i İstanbul diye satılır. Aksaraya Valde Sultan Camii ile Pertevniyal Lisesi arkasındaki Horhor Antikacılar Çarşısı'nda, Osmanlı ya da Avrupa işi çok güzel mobilyalar ve antika eşyalar bulunuyor.

  Altın varak taş ayna, tonet beşik ya da sandalye, ceviz yemek masası, meşe yazı masası, Kütahya işi çini, Sinop işi kahve tepsisi, karpuz lamba, berjer koltuk? Meraklısının evinde bir köşeye koymaktan hoşlanacağı pek çok eşya Horlor'da alıcısını bekliyor.

  Horhor Çarşısı'nda 5-10 liradan 100-150 bin dolara kadar fiyatla satılan parçalar var. Horhor, fiyat açısından her keseye hitap ediyor. Ucuzu da var pahalısı da.

  Horhor'un en iyi müşterileri İstanbul'da yaşayan yabancılar. Horhor'daki fiyatlar Avrupa'dan ucuz olduğu için Türkiye'de yaşayan pek çok yabancı aile Horhor Çarşısı'ndan aldığı eski mobilyalarla evini güzelleştiriyor.

  Tonet sandalye : Horhor'da, Avusturyalı mobilya ustası Thonet Usta'nın imzasını taşıyan pek çok mobilya var. İşte onlardan biri, Tohnet hasır örme koltuk. Fiyatı 250 $

  Gürcü paravan: Horhor Çarşısı'na Rusya'dan eski mobilya geliyor. İşte onlardan biri, Gürcü işi, ahşap üzerine yağlı boya resimli, üç kanatlı paravan. Fiyatı 4 bin $

  Çeyiz sandığı : Yeni. Çam ağacından, cilalı, kabaralı. Fiyatı 160 YTL.

  Maun büfe : Masif, kusursuz, Gomalak cila. Kitaplık, bar, tabaklık olarak kullanılabilir. Fiyatı bin 500 $

  Taş ayna : Fransız, altın varak. 6 milim taş cam. Bin 800 $

  Kandiller : Boy boy, renk renk tavan kandilleri. Fiyatları 50-150 $ arasında değişiyor.

  Lambader: 1.90 boyunda. Ahşap, iyi durumda. 19. yüzyıl fransız altın varak. Fiyatı 12 bin $

  Sarkaçlı saat: 3metre boyunda. 17. yüzyıl. Romen rakamlı. İşler durumda. Fiyatı pazarlığa tabi.

  Eser-i İstanbul: İstanbul işi sedefli, 10 köşeli sehpa. Kusursuz. Çifti 18 bin $

   
Birbirinden güzel antikalar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. birbirinden güzel mutfak takımları

  birbirinden güzel mutfak takımları

  ilginç mutfak takımları güzel mutfak takımları güzel takımı modelleri
 2. Birbirinden Güzel Alyans Modelleri

  Birbirinden Güzel Alyans Modelleri

  en güzel alyans modelleri alyans modelleri güzel alyanslar birbirinden Evlilikte neredeyse en önemli simge alyanstır.Her ne kadar gelinin çok güzel olması ,damadında bir okadar yakışıklı olması gerekiyorsa alyanslarda o kadar güzel ve özel olmalı.Evlenecek çiftlerimiz için bir kaç güzel alyans örnekleri. Tüm evlenecek çiftlere şimdiden mutluluklar dileriz...
 3. Birbirinden Güzel Taç Modelleri

  Birbirinden Güzel Taç Modelleri

  en güzel taç modelleri güzel taç modelleri el yapımı aylinin tacı aylin tacı Her bayanın yaz aylarında severek kullandığı tokalar arasındadır taçlar. Hem kullanılış yönünden rahat hemde oldukça şıktır. Melişlerime özel birkaç taç modeli buldum.... Bakalım kim hangisini alıcak =))
 4. birbirinden güzel runner modelleri

  birbirinden güzel runner modelleri

  Runner modelleri Masa örtüsü modelleri Runner hayatımıza sanıyorum ki yemekteyiz programı ile girdi. Mutlaka daha öncesi var ama bir çok kişi runner ve supla kullanarak masa düzeni hazırlamayı yemekteyiz sayesinde keşfetti. Bende bunlardan birtanesiyim:buba: Program bitti ama runner günlük hayatımızda yerini aldı. İşte meleklerim şık mı şık runner modelleri sizin için burda;...

Sayfayı Paylaş