Biri orduevinde, biri askeri lojmanda;

İzmirella

İzmirella

Yeni Üye
Üye
Biri orduevinde, biri askeri lojmanda;
Biri orduevinde, biri askeri lojmanda

ANKARA
Emekli Orgeneral Hurşit Tolon, MUDEKO Lojmanları içindeki dairesinde, emekli Orgeneral Şener Eruygur ise Merkez Orduevi’nde polis tarafından mahkeme kararıyla gözaltına alındı

Emekli Orgeneral Hurşit Tolon, içinde Kara Harp Okulu Eğitim ve Doktrin Komutanlığı, Merkez Orduevi ve Kirazlıdere mevkiinde çok sayıda komutanlığın yer aldığı geniş bir askeri bölge içinde bulunan, MUDEKO Lojmanları olarak tanımlanan kampus içindeki dairesinde gözaltına alındı.
Lojmanlar, Merkez Orduevi ile EDOK Komutanlığı’nın bulunduğu bölgedeki askeri alan içinde yer alıyor. Bu nedenle polisin Tolon’u gözaltına alabilmesi için Ankara Merkez Komutanlığı aracılığıyla askeri yetkililer bilgilendirildi.
Emekli Orgeneral Şener Eruygur da ikamet ettiği Merkez Orduevi’nde gözaltına alındı. Polisler ellerindeki mahkeme kararıyla gittikleri orduevi yönetimine bilgi vererek Eruygur’un aşağıya davet edilmesini istedi.
Lobiye inen Eruygur’a mahkeme kararı gösterildi ve gözaltına alınarak Ankara Emniyeti’ne götürüldü.

‘İzin almaya gerek yok’
Askeri Yargıtay eski Genel Sekreteri Ali Fahir Kayacan, Ergenekon soruşturması kapsamında askeri lojmanlardan gözaltına alınan emekli Orgeneral ve Jandarma eski Genel Komutanı Şener Erguygur ve eski Ordu Komutanı Hurşit Tolon’un emekli olduktan sonra “sıradan vatandaş” kabul edildiğini belirterek, “İstenirse eski Genelkurmay Başkanı da gözaltına alınır. Yasal engel yok” dedi.
Kayacan ANKA’ya yaptığı açıklamada, şunları söyledi:
“Askerlik sırasında işlenen bir suç veya iddia olmadığı için gözaltına alınma prosedürü sıradan vatandaş gibi olur. Genelkurmay’dan izin alınması gerekmiyor.
Hurşit Tolon, korumalı lojmanlarda oturuyor. Lojmanlara herkes giremez. Bu nedenle Genelkurmay bilgilendirilmiştir.
MİLLİYET
 
Bilge Gökçen

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Cevap: Biri orduevinde, biri askeri lojmanda;

Söyleyecek söz bulamıyorum, adaletin kılıcı keskindir yalnız bunu diyebiliyorum. Tolon Paşa'yı gerçekten severim. İnşallah haklarında hayırlısı olur ikisi için de. Bir ömrü tamamen devlete harcamış insanlar bunlar...
 
SadmiN

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Cevap: Biri orduevinde, biri askeri lojmanda;

Sevgili Bilge,

Herkes iyi biliyorki bu bu baskın olayı geçtiğimiz pazar günü ö.sonra karara bağlanmış ama ne hikmet ise, baskınlar kapalı zarf usulü ile ilgili birimlere verilerek, salı günü tamda AKP nin kapatma olayının görüştüğü zamana denk gelmiştir her ne hikmetse :) Diyecek bişey bulamıyorum...

Bekleyek ve görelim
 
Bilge Gökçen

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Cevap: Biri orduevinde, biri askeri lojmanda;

M.C' Alıntı:
salı günü tamda AKP nin kapatma olayının görüştüğü zamana denk gelmiştir her ne hikmetse

Evet, ne kadar ilginç bir zamanlama... Yoruma fazlasıyla açık...

Bekleyelim, elden başka birşey gelmiyor ne yazık ki...
 

Benzer İçerikler

PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
570
PaSikA
PaSikA
M
Cevaplar
0
Görüntüleme
2K
Misafir
M
PaSikA
Cevaplar
0
Görüntüleme
766
PaSikA
PaSikA
Üst