bittiğim yerde başlarım...

M

Misafir

Forum Okuru
bittiğim yerde başlarım...
Hayat Bazan acı işte..Elden bir şey gelmiyor.. Farkedip çare aramaların arasından geçen zaman.. Geçip gitmiş oluyor.. Ve biz istemesekte musuzluk yakamıza yapışmış oluyor zaman zaman...

Zaman zaman yaşıyoruz yaşanması gereken
mutlulukların bir kısmını.. Ve çoğu zaman yarım kalıyor.. yarım kalıyor alınması gereken tatlar.. yarım kalıyor öğrenilmesi gereken gerçeklere
ulaşma isteği.. Ve bir fırtına geliyor bilmediğimiz bir yönden.. Her şeyi
ama herşeyi bir çırpıda alıp götürüyor... Ve biz sadece ardından bakmakla yetiniyoruz kaybettiklerimizin..

Ne acı oysa değilmi kurulan hayallerin yerle
bir oluşunu seyretmek.. Ne acı değilmi gidenin arkasından sadece bakıp kalabilmek.. Elimden bir şey gelmez deyip bir tas su dökmek göz yaşlarıyla
doldurduğumuz..

Durup zaman zaman düşünmek lazımda değilmi oysa yaşanmak istenenin ne olduğunu.. Bilirim.. inanın bilirim çaresizlik nasıl bir şeydir.. Bir köşeye pırsıp kalmak ne kadar acıdır herkes kadar hatta
daha fazla bilirim..

Ama ben.."bittiğim yerde başlarım" demeyide bilirim.. Kaybettiklerimi geri kazanmayıda bilirim.. Çaresizliğin geçeceğine inandığım
için bilirim... Sıfırdan başlamanın aslında kazanç olduğunu bildiğim için bilirim.. Çünkü sıfır hiç değildir bilirim..

Bütün bu bildiklerimin merkezine dünyanın 24 saatte bir döndüğünü oturttuğum için her şeyin bir zaman sonra biteceğini ve her şeyin yeniden başlayacağını bilirim..

Anlatıyorsam yaşamadan yazdığımı zannetmeyin... Atıf yapılan şey illa aşk olmayabilir.. İlla evlilik olmayabilir..

Yaşamdan bahsediyorum ben..Hayatın kıyısından tamda.. Bitti dediğimiz yerden..Noktadan.... Noktayı virgüle çevirmekten bahsediyorum..

Acıdan acıııı..

Can yanmasından..

Bitişlerden belkide..

Yeteeer deyişlerden..

Ve bir sabah açtığımda gözlerimi.. Yatarken
kapatmadığım perdeden gözlerimin taaa içine vuran.. Gözbebeklerimi büyüten
güneşin bana merhaba deyişinden bahsediyorum... Bittiğim yerden başlayışımdan...

Çarenin sabah doğan güneşe nasıl baktığınla
başladığından...

Anlatabildimmi???

Geri