gebe
 1. EspanOL

  EspanOL Forum Okuru

  Biyo yakıta talep gıda fiyatını artırdı

  Konu, 'Bilim ve Teknik' kısmında EspanOL tarafından paylaşıldı.

  BM, biyo yakıta artan talebin, dünyada ithal edilen gıda ürünleri fiyatının artmasına yol açtığını bildirdi. BM Gıda ve Tarım Örgütünün (FAO) “Gıda Görünümü” adlı raporunda, biyo yakıta artan talep nedeniyle, vatandaşlarını beslemek için mücadele eden gelişmekte olan ülkelerin yükünün daha da arttığı belirtildi.
  Merkezi İtalya’nın başkenti Roma’da olan örgütün raporunda, 2007 yılında dünyada gıda maddelerini ithal etmek için harcanacak paranın 400 milyar doların üstünde olmasının beklendiği, bu rakamın geçen yıla göre yüzde 5 oranında artışa işaret ettiği kaydedildi.

  Rapora göre, bu yıl gelişmekte olan olan ülkelerin gıda ithalatına harcayacağı paranın ise geçen yıla göre yüzde 9 oranında artması bekleniyor.

  Örgüt, en fazla fiyatı yükselen gıda maddelerinin yüzde 13 ile ağırlıklı olarak biyo yakıt üretiminde kullanılan bitkisel yağlar ve iri taneli hububat olduğuna dikkati çekti.

  WHO, geçen ay yayımladığı bir raporda da, etanol gibi biyo yakıtın küresel ısınmanın azalmasına büyük oranda yardım edeceğini, kırsal bölgelerde istihdam yaratacağını bildirmiş, ancak bu faydanın yanında ciddi çevre sorunları ve gıda fiyatlarının yükselmesi sonucu açlık gibi tehlikeler yaratabileceğini kaydetmişti.

  Biyo yakıt; mısır, hurma yağı ve şeker kamışı gibi tarım ürünlerinden yapılıyor


   
Biyo yakıta talep gıda fiyatını artırdı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Anneler sütünüzü artırın

  Anneler sütünüzü artırın

  Emzirme tekniğini doğru bir şekilde uygulayan annenin hem sütü artıyor hem de yeterli derecede beslenmiş oluyor. Emzirmenin tam yapılamaması yüzünden bebeğin fiziksel ve zihinsel gelişiminde gerileme olabildiğini belirten Dr. Sema Soysal, bu yüzden annelerin özellikle ilk doğumlarında emzirme tekniklerini en iyi şekilde öğrenmesi gerektiğini ve doğru emzirmenin anne sütünü artırdığını...
 2. Talep Hakki:

  Talep Hakki:

  Madde 107 - Her alacaklı mensup olduğu derece namına satış talebinde bulunabilir. 100 üncü maddenin son fıkrası mucibince hacizleri evvelki dereceden artacak bedeller için muteber olan alacaklılardan her biri dahi mensup olduğu derece namına satış isteyebilir.
 3. Gözlerinizin güzelliğini artırın

  Gözlerinizin güzelliğini artırın

  Göz güzelliği, gözaltı şişkinlikleri, gözaltı torbaları, doğru makyaj, gözaltı morlukları gibi sorunlar nasıl çözülür bilgi edinelim arkadaşlar. Gözlerimiz herkesin sıkça konuştuğu konudur. Bakımı, gözaltı morlukları gibi birçok konu biz kadınların ortak sorunu haline gelmiştir. Zamanın etkileri ve her gün yaptığınız makyaj, elbette göz çevrenizin deforme olmasına ve...
 4. Gözlerinizin güzelliğini artırın, büyüleyin

  Gözlerinizin güzelliğini artırın, büyüleyin

  Zamanın etkileri ve her gün yaptığınız makyaj, elbette göz çevrenizin deforme olmasına ve bozulmasına yol açıyor. Ama dert etmeyin, buna karşı koymak için sizin de silahlarınız var. Gözleriniz ne kadar güzel olursa olsun, eğer altları mosmor görünürse ya da şişerse, bu iyi görünmenizi engelleyecektir. Gözlerinizin güzelliğinin bozulmaması ve her daim çekici görünmesi için sizin de üzerinize...
 5. Gıda takviyeleriyle doğurganlığı artıra bilirsiniz

  Gıda takviyeleriyle doğurganlığı artıra bilirsiniz

  bu konu,hamile kalmaya yardımcı gıdalar,hamile kalmak için besin önerileri hakkında bilgiler vermektedir Bebek sahibi olmak istiyorsunuz ama her şeye rağmen hamile kalamıyorsunuz… Gebelik şansını arttırmak için her zaman tıbbi müdahaleler tek başına yeterli olmaz.Doğurganlık potansiyelimizi artırmak için en başta yapmamız gereken sağlıklı bir beslenme tarzına sahip olmak. Hamilelik dönemine...

Sayfayı Paylaş