1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Bizim Evin Halleri Dizi Özeti

  Konu, 'Biten Diziler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Bizim Evin Halleri


  Bizim Evin Halleri aşk, sevgi, dostluk, dayanışma gibi her yaş grubuna hitap eden konuları ve seçkin oyuncu kadrosu ile göz dolduruyor. Ekranların ve Türk tiyatrosunun tecrübeli oyuncuları Beyhan Saran, Meral Niron, Ergun Uçucu, Nusret Çetinel, Hülya Gülşen Irmak, Şebnem Gürsoy ve genç kuşaktan birçok parlak isim kadroda yer alıyor.

  Bizim Evin Halleri, halen Türk televizyonlarında yayınlanan tek günlük dizi olma özelliğini de elinde bulundurmaktadır.
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Eylül 2016
 2. *BEYZA*

  *BEYZA* Administrator Yetkili Kişi

  Kayıt:
  21 Aralık 2011
  Mesajlar:
  16.258
  Beğenilen Mesajlar:
  2.402
  Ödül Puanları:
  113
  Bizim evin halleri adlı dizinin konusu

  Bizim Evin Halleri 14 Şubat 2000 tarihinde TRT 1'de yayın hayatına başladı. Hafta içi her gün yayınlanan dizi TRT 1'de 1218 bölüm sürdü. İlk sezonlarda 15 dakika civarı süren dizi sabah kuşağında yayınlanıyordu. Dizi aile komedisi konseptindeydi. Daha sonra akşam haberleri öncesi yayınlanmaya devam etti ve süresi 25 dakikaya çıktı.TRT 1'deki son bölümü 30 Haziran 2006'da yayınlandı ve bölümün sonunda SON yazdı.

  Sonra Kanal 1'de yeni bölüm tanıtımları dönmeye başladı. Burak Demir'in yerine Cantuğ Turay dahil oldu. Dizinin süresi 45 dakika olmuştu. İlk başlarda TRT 1 bölümlerinde olduğu gibi aile komedisi şeklindeydi. Fakat bir anda reyting canavarına yenik düşmemek için sıcak aile dizisi Bizim Evin Halleri acıların dizisi oldu. Entrikalar, mutsuzluklar, boşanmalar, ayrılıklar, ölümler. 9 Ekim 2006-27 Haziran 2008 tarihleri arasında Kanal 1'de yayınlandı. Kanal 1'de 412 bölüm sürdü. 1 Eylül 2008'de atv'de yayınlanmaya başladı. Berfu Öngören diziden ayrıldı. Aralık sonunda, 75. bölümde yayından kaldırıldı. Toplamda 1705 bölüm sürdü.

  Nemide eşi vefat etmiş, ailesini bir arada tutmaya çalışan bir ev hanımıdır. İlk bölümlerde kızları Kısmet ve İsmet ile birlikte yaşamaktadır. Görümcesi Fincan (çocuklarının halası) en yakın arkadaşıdır. Hiç evlenmemiştir. Fincan'ı yıllar önce bırakıp giden Sadık Ali çıkagelir. Bir süre sonra Fincan'ın gönlünü alır ve evlenirler. Oğlu Sayhan da İsmet ile evlenir. Çocukları olmadığı için Dila'yı evlatlık alırlar. Sally İsmet'in en yakın arkadaşıdır. Nemide'nin oğlu Şadan da Füsun'la evlidir. Neva ve Rüya adında 2 kızı vardır. Sonradan bir de Mert adında oğulları olur. Neva'yı 2007'ye kadar Emine Altuğ Yılmaz, sonrasında da Zeynep Koltuk canlandırmıştır. Neva Peyami Eniştesi'nin kardeşi Safa ile evlenir. Boşanırlar sonra. Rüya'yı da ilk bölümlerde Fadik Sevin Atasoy, ardından 2006 yılına kadar Dilara Yalçın, sonrasında da Begüm Şahin canlandırmıştır. Füsun'un annesi Sakız da evini satıp kızıyla yaşamaktadır. Bir de Füsun'un kardeşi Badem Haluk vardır. Nemide'nin kızı Rikkat de Peyami ile evlidir. Rüzgar ve Cihan adında 2 oğlu vardır. Sonradan Zeynep adında bir de kızları olur. Peyami sık sık iş değiştirir. Çok soğukkanlı bir adamdır. Vurdumduymaz olduğunu iddia ederler. Rikkat de öğretmendir. Evin hizmetkarı Pembe'dir. Civan ile evlenip ayrılır. Daha sonra Abdül ile olan flörtü bir sonuca ulaşmaz. Cihan ve Rüzgar Pembe'yi çok severler ve sürekli şakalaşırlar. Nemide'nin evde kalmış kızı Kısmet bir türlü hayırlı bir kısmet bulamaz. Bir ara Füsun'un kardeşi Haluk ile flört eder, ayrılırlar. Birçok denemenin ardından diziden ayrıldıkları sezon Kısmet ve Haluk'un kaçtığı söylenir yeni bölümlerde. Nemide'nin üst komşusu Düriye ve Dalyan da diziye renk katar. Kısmet'in Haluk'la kaçmasından sonra Köyden gelen Misket Nemide ile yaşamaya başlar. Rüzgar'a aşık olur.Kendini geliştirir. TRT'deki son bölümde Rüzgar'a açılır. Kanal 1'de yeni Rüzgar'la devam eder hikaye.


  Kanal 1 bölümlerinde entrika dahil olur diziye. İlk önce Misket'in annesi çıkar ortaya ve Misket'in babasının Nemide'nin kocası olduğunu söyler. Fincan ve Sadık da Misket'in saç örneği diye İsmet'in saç örneğini alırlar. DNA sonucu kızı olduğu ortaya çıkar. Bu durumda Misket Rüzgar'ın teyzesidir. Misket'i isteyen zengin bir adam vardır. Misket istemeyerek kabul eder bu evliliği. Nikah günü gerçek ortaya çıkar. Rüzgar Misket'i nikahtan kaçırır. Tam her şey düzeldi derken Rikkat pürüz çıkartır. Misket'i Rüzgar'a layık görmediğini söyler ve laflarıyla Misket'i zehirler. Eskiden beri Rüzgar'a aşık olan Doktor Şeyda'yı bela eder Rüzgar'ın başına. Sırf Rikkat istemiyor, kendisi yüzünden anne oğulun arası açılacak diye Rüzgar'dan kendini soğutur Misket. Şeyda da türlü planlar çevirir. Şeyda ve Rüzgar evlenirler. Şeyda kendini pencereden bile atar Rüzgar'ı kendine bağlamak için. Tekerlekli sandalyeye mahkum olur. Bir süre sonra yürümeye başlar.


  Fincan ölür. Misket Doktor Güner ile formalite evlilik yapar ve ayrılır. Doktor Güner, İsmet'lerin evlatlık aldığı Dila'nın babasıdır. Dila'nın annesi Keriman bunu öğrenir. İsmetler'e komşu olur. Ölür sonra. Bu sefer de Dilan'nın teyzesi Kamuran gelir. Misket ve Rüzgar evlenirler. Dağ evinde hamile Misket'in doğum sancısı tutar. Doğum yapar ve ölür. Sonra Atv'ye geçer dizi. Misket'in yerine yeni bir kız gelir Nemide'nin yanına. O kızla Rüzgar arasında bir şeyler olabilecekken dizi yayından kaldırılır final yapmadan. Dila da kaçırılımıştır. O olay da sonuca kavuşmaz. Neva'ya aşık olan ve Neva-Safa ikilisinin boşanmasına neden olan Çetin de akıllanmıştır.
   
Bizim Evin Halleri Dizi Özeti konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bİzİm Evİn Hallerİ..

  Bİzİm Evİn Hallerİ..

  Belki kimse izlemiyor.Ama ben bu dizinin hayranıyım..hafta içi hergün saat 4te başlıyor..hani eskiden ferhunde hanımlar vardıya..işte ona benzer bişey..ama çok zevk alarak ve keyifle izliyorum..tiryakisi olanlar sizleride bekliyorum..
 2. Yabancı Damat Dizi Özetleri

  Yabancı Damat Dizi Özetleri

  yabancı damat nazlı doğum 1.BÖLÜM Ege'nin iki kıyısından; Türkiye ve Yunanistan'dan iki gencin masal tadındaki imkansız aşklarının öyküsü anlatılıyor. Türk ve Yunan müzikleri ile süslenen dizinin çekimleri Bodrum'da başladı, Yunanistan'ın Simmi Adası'nda devam etti. Dizinin daha sonra Gaziantep-İstanbul çekimleri yapıldı. Atina'da da çekimleri yapılacak olan dizi için ayrıca Türkiye'de dev...
 3. bizim evin halleri 68. bölüm

  bizim evin halleri 68. bölüm

  İsmet, Dila’nın yokluğunun acısıyla halüsinasyonlar görmeye devam ederken Sayhan, İsmet’in durumunu Nemide’yle paylaşır. Sayhan, İsmet’in kendini daha iyi hissedeceğini düşünerek Dila’ya ait eşyaları ortadan kaldırmak üzere toplamaya başlar. Eve gelince bu manzarayla karşılaşan İsmet, Sayhan’ı Dila’yı unutmak istemekle suçlar. Sayhan, İsmet’in aşağılayıcı sözlerinin sonunda herkesin içinde ona...
 4. Her Halimizle Biz..

  Her Halimizle Biz..

  Meleklerim hoşuma gitti sizlerinde okumasını istedim. Birisi istemediğimiz bir şekilde bir şey yapıyor veya yapmak üzereyse ve bunu kabul edemezsek, kızarız. Hâlbuki birisi istemediğimiz bir şekilde bir şey yapıyor veya yapmak üzereyse ve bunu kabul edebilirsek, toleranslı oluruz. Birisi bizde olmayan bir şeye sahipse veya birisi bizim elde edemediğimiz sonuçları ortaya çıkarabiliyorsa...
 5. Yeni dizi Bizim Yenge

  Yeni dizi Bizim Yenge

  bizim yenge ne zaman başlıyor bizim yenge, dizi, yeni dizi, konusu, hikayesi, senaryosu, kanal d, ne zaman başlıyor, oyuncuları, resimlerli, haberleri burada arkadaşlar Dram ve polisiye dizilerden bunalan izleyicilere müjde... Kanal D,ekranlarında kahkahası bol bir dizi başlayacak Melek'lerim. Ağustos ayında izleyicisiyle buluşacak olan dizide, İlker Aksum ve Şebnem Bozoklu, başrolleri...

Sayfayı Paylaş