1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  Blues her müziğin başlangıç noktasıdır

  Konu, 'Müzik Sohbet' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  blues müzik tarihi blues müzik tarihçesi müziğin tarihçesi Ünlü blues sanatçıları Bernard Allison ve John Primer gençlerle sohbet etti. Allison, “blues her müziğin başlangıç noktasıdır” derken Primer da “blues kalpten gelen seslerle yapılır” dedi.

  < Konu Resmi..>
  < Konu Resmi..>


  Türkiye’nin en uzun soluklu festivallerinden Efes Pilsen Blues Fetsivali’nin 18’incisi için İzmir’e gelen blues sanatçıları, Soyer Kültür ve Sanat Fabrikası’nda gençlerle sohbet etti.

  Geleneksel ve modern blues etkileşimlerini birleştirerek yorumlayan Bernard Allison, usta blues sanatçılarının eğitimle, okulla bu müziği öğrenmediğini, kulaktan dolma dinleyerek müziklerini geliştirdiklerini ve dünyada tanındıklarını söyledi.


  Gitarla farklı bir tarz yarattığını belirten Allison, gitar çalarak ve blues yaparak rahatladığını, kendini müzik yaparken daha mutlu hissettiğini söyledi.
  Para için müzik yapmadığını, bu müziği yapmaktan zevk aldığını belirten Allison, “Para için bu müziği yaptığımı hissettiğimde müziği bırakacağım” dedi.

  Allison, konserlerde farklı bir duygu içerisinde olduğunu, içini büyük bir mutluluğun kapladığını belirterek, “Blues her müziğin başlangıç noktasıdır. Bu nedenle konserlerde herkesle büyük bir uyum içerisindeyim. İçimi müthiş bir huzur kaplıyor” dedi.

  Bir şarkı yazarı ve gitarist olmasının yanı sıra, izleyicisine aktardığı hikayelerle gittiği her yerde blues severleri etkileyen John Primer ise müziğin evrensel bir güç olduğunu ve konserlerde bunun doruğa çıktığını söyledi.

  “Blues kalpten gelen seslerle yapılır” diye konuşan Primer, bunun için dünyanın bütün müziklerini dinlemeye çalıştığını ve her turnesinde yeni yeni şeyler öğrendiğini kaydetti.

  Konserlerinde hiçbir zaman maddiyatı ön planda tutmadığını da belirten Primer, konser sonrasında seyircinin ilgisine göre tekrar sahneye geldiğini ve şarkı söylemeye devam ettiğini söyledi.

  Primer, “Bluesda bütün müziklerden bir şey bulursunuz. Bazen elleriniz, parmaklarınız yorulabilir, bıkkınlık duyabilirsiniz, ama bu müziği yapmak istiyorsanız yılmayın, çok çalışın ve çok müzik dinleyin. Her müzikten bir şey öğrenirsiniz ve yaptığınız müzikte daha başarılı olursunuz” şeklinde konuştu.   
Blues her müziğin başlangıç noktasıdır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Blues Tarihi

  Blues Tarihi

  blues tarihi blues müzik nedir müzik vikipedi tarihçesi nedir vikipedi *Blues Tarihi Aslen Afrıka kokenlı bır muzık türü olup köle ticaretinin başlamasıyla birlikte Amerikaya getirilen zenci kolelerin kendi kulturlerini koruyabilmek icin kullandiklari sosyal bir araç halını alan Blues dınleyebıleceğinız en zor ve elıt turlerden biridir.. 1910 lu yıllara kadar uzanan fakat tarıhçılerın...
 2. her son yeni bir başlangıç demektir

  her son yeni bir başlangıç demektir

  Hani böyle; o çok sevdiğin insandan aslında beklenen ama olmasını istemediğin bir ayrılık teklifi gelir ya... Hani böyle; o an boğazına bir şey düğümlenir de konuşmakla konuşmamak arasında büyük bir mücadele verirsin ya... Hani böyle; derler ya "başımdan kaynar sular döküldü" diye... Hani böyle; ellerin ayakların titrer de bir yer ararsın ya tutunmak için kendine... Hani böyle;...
 3. **Her son, yeni bir başlangıç**

  **Her son, yeni bir başlangıç**

  Hani böyle; o çok sevdiğin insandan aslında beklenen ama olmasını istemediğin bir ayrılık teklifi gelir ya… Hani böyle; o an boğazına bir şey düğümlenir de konuşmakla konuşmamak arasında büyük bir mücadele verirsin ya… Hani böyle; derler ya “başımdan kaynar sular döküldü” diye… Hani böyle; ellerin ayakların titrer de bir yer ararsın ya tutunmak için kendine… Hani böyle; “seni...
 4. her ayrılık bir başlangıçtır aslında...

  her ayrılık bir başlangıçtır aslında...

  her ayrılık yeni bir başlangıçtır her son yeni bir başlangıçtır aslında Yaşadıkça öğrenir insan hayatı. Kaybettikçe anlar değerini ve göremedikçe anlar sevdiğini. Çoğu zaman anlam verilmez bu sessiz gidişlere, bir de yürektense bu sevgi o zaman yaşamdan öğrendiklerini de unutur insan. Aşk’ a yakışmaz ayrılık, yakışan mutluluktur. Aşkı güzel yapan kıskançlıktır, sevdiğini benimsemektir, bazen...

Sayfayı Paylaş