1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  BM'nin "barış elçileri"

  Konu, 'Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  BM'nin "barış elçileri"
  BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, yeni "Barış Elçileri"ni atadı.

  Ürdün Prensesi Haya, İsrailli müzisyen Daniel Barenboim, Brezilyalı yazar Paulo Coelho ile Japon-Amerikalı kemancı Midori Goto, bugün Uluslararası Barış Günü dolayısıyla yapılacak törende barış elçisi payesi alacaklar. Eski Ürdün Kralı Hüseyin'in kızı olan Prenses Haya bu göreve, Arap ve Müslüman gençler arasındaki sağlık, eğitim ve spor alanındaki çalışmaları dolayısıyla layık görüldü.
  Daniel Barenboim de İsrail ve Arap ülkelerinden müzisyenleri bir araya getiren bir orkestra kurmuş ve Filistin topraklarında müzik eğitim projesi başlatmıştı.
  Eserleri 65 dile çevrilen Coelho, karısıyla birlikte Brezilya'daki alt sınıflara yardım için bir enstitü kurmuştu.
  Kemancı Goto da New York'ta her yıl binlerce yoksul çocuğa müzik eğitimi veren, bir kuruluş çerçevesinde çalışmalar yapıyor.


   
BM'nin "barış elçileri" konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. BM'nin Kuzey Kore'den haberi yok

  BM'nin Kuzey Kore'den haberi yok

  BM, Kuzey Kore'nin geçen hafta sonunda ''uydu fırlatacağı'' yönünde bilgi vermediğini söyledi. BM Sözcüsü Michelle Montas, gazetecilerin soruları üzerine, BM'nin 1976 tarihli ''Uzaya Fırlatılan Araçların Tescilleri Hakkındaki Uluslararası Sözleşme'' kapsamında Kuzey Kore'nin kendilerine uzaya uydu atacakları yönündeki bir bilgi vermediğini bildirdi. Kuzey Kore'nin BM Daimi Temsilci...

Sayfayı Paylaş