Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  "Bodrum Hakimi" yeni dizi

  Konu, 'Magazin' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  bodrum hakimi dizisi, yeni dizi, yeni dizi bodrum hakimi, bodrum hakimi filmi yeni dizi oldu arkadaşlar

  < Konu Resmi..>
  Türkan Şoray ve Kadir İnanır'ın başrollerini paylaştığı "Bodrum Hakimi" sinema filmi de yeni diziler arasında yer alacak Melek'ler.


  Henüz proje aşamasında oaln "Bodrum Hakimi" dizisi hakkında kulağımıza gelen bilgileri sizlerle sıcağı sıcağına paylaşıyoruz Melek'ler.


  Bir Yeşilçam filmi daha dizi oluyor

  Senaryosu gerçek bir hikayeyi yansıtan ve 1976 yılında çekilen 'Bodrum Hakimi', dizi film olarak ekranlara dönüyor


  Türk sinemasının en önemli yıldızlarından Türkan Şoray'ın unutulmaz bir filmi daha televizyona aktarılıyor. Sanatçının yönetmenlik yaptığı dört filmden biri olan 'Bodrum Hakimi' gelecek sezonun en iddialı yapımlarından biri olmaya aday.

  Henüz proje aşamasında olan dizi için Med Yapım kolları sıvadı ve ilk iş olarak filmin Safa Önal'da olan telif hakkını satın aldı. Dizide de aynı filmdeki gibi Türkiye'nin ilk kadın hâkimlerinden olan ve 1951'de atandığı Bodrum'da birçok haber ve dedikoduya konu olduktan sonra intihar ederek hayatına son veren hakim Fatma Mefharet Tüzün'ün hikâyesini ele alıyor.

  1976 yapımı filmin müziklerini Cahit Berkay yapmış, başrolünde Türkan Şoray ile Kadir İnanır yer almıştı.

  Yönetmenliğini Türkan Şoray'ın yaptığı filme esin kaynağı olan Mefharet Hanım 1951'de Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinden Bodrum'a tayin edilmiş ve rivayetlere göre 1954'te değişik nedenlerden dolayı intihar etmiştir. Türkan Şoray, filmin diziye dönüştürülmesi hakkında şunları söyledi:

  'Bodrum Hakimi, benim hem yönettiğim hem de oynadığım bir filmdi. Bunun için de benim için özeldir. Bu güzel filmin şimdi dizi olarak çekilmesi gündemde. Bodrum Hakimi gibi güzel bir filmin dizi olması, filmimizi de yeni izleyicilerle tanıştıracak. Bunun için de seviniyorum.'


   
"Bodrum Hakimi" yeni dizi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bodrum Hakimi

  Bodrum Hakimi

  İntihar eden Mefaret Hanım'ın öyküsü yarım asırdır filmlere konu oldu, türküsü Bodrum ve Milas yöresinin dilinden düşmedi ama kimse "gerçeği" bilemedi. Bodrum Hakimi, şimdi, Tolga Çandar'ın çıkardığı "Türküleri Egenin 2" albümüne adını verdi. İşte size birden fazla gerçeği olan yaşanmış bir öykü. Bodrumlular erken biçer ekini Feleğe kurban mı gittin Bodrum Hakimi...
 2. Bodrum Hakimi filmi dizi oluyor

  Bodrum Hakimi filmi dizi oluyor

  sanem çelik kimdir resimleri filmleri yeni dizisi bodrum hakimi hakkında detaylı bilgiler meleklermekanı.com'da Eski Türk filmlerinin dizi olarak çekilmesi modasına Türkan Şoray ve Kadir İnanır'ın başrollerinde oynadıkları Bodrum Hakimi filmi'de uydu arkadaşlar...Fatmagül'ün Suçu Ne dizisinin tutmasının ardından İffet ve Selvi Boylum Al Yazmalım filmleride dizi olarak çekilmeye başladı ve kısa...
 3. Bodrum Hakimi türküsünün hikayesi

  Bodrum Hakimi türküsünün hikayesi

  Bodrum Hakimi türküsünün hikayesi nedir bu türkünün hikayesi varmış, şayet aranızda o hikayeyi bilen varsa yazarsa sevinirim :)
 4. Bodrum Hakimi türküsünün Sözleri

  Bodrum Hakimi türküsünün Sözleri

  Bodrum Hakimi türküsünün Sözleri lazım bana. rica etsem aranızdan biri biliyorsa Bodrum Hakimi türküsünün Sözlerini yazar mı?
 5. Bodrum Hakimi Mefaret Tüzün biyografisi

  Bodrum Hakimi Mefaret Tüzün biyografisi

  Bodrum Hakimi Mefaret Tüzün kimdir Mefaret Tüzün hakkında kısa bilgi Başrollerini Türk Sineması'nın Sultanı Türkan Şoray ve Kadir İnanır'ın paylaştığı Bodrum Hakimi filmi hikayesinin asıl kahramanı olan Mefaret Tüzün hayatı bilgilerini bu yazımızda sizler için paylaşıyoruz Melek'ler. Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk kadın hakimlerinden olan Mefaret Tüzün Tavşanlı 1906 Doğumlu olup 1954...

Sayfayı Paylaş