Böbrek taşı olanlar ne yemeli ne yapmalı kızlar ?

B

BlueFox

Forum Okuru
Böbrek taşı olanlar ne yemeli ne yapmalı kızlar ?
Böbrek taşı olanlar böbrek taşı belirtileri nasıldır neler yapılabilir bitkisel tedavisi varmı

Merhaba
Bir süredir idrarımda yanma var hafif renginde değişiklik var böbreklerimde taş olduğundan şüpheleniyorum. Çünkü annem de böbrek taşı vardır abimde de böbrek taşı vardı kalıtsal mı değil mi bilmiyorum da aynı rahatsızlığı ben de çekiyorum acaba böbreklerimde benim de taş mı var idrar yanması daha uzun sürerse doktora gitmeyi düşünüyorum. Böbrek taşları için bitkisel bir çözüm var mı böbrek taşı belirtileri nelerdir

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba

Böbreklerde taş oluşumu Eğer ailede böbrek taşı geçmişi olması genetik unsurlar böbrek taşı oluşumuna sebep olabilir ama bence yaşam şeklinizle de ve çok ilgili. İçtiğiniz su böbrek taşı oluşumunda birinci dereceden önemli .

Ayrıca yetersiz sıvı alımı böbreklerde taş olmasına sebep olur genellikle Böbreklerde taş erkeklerde kadınlardan daha fazla görülür.

Beslenme de ve böbrek taşı oluşumunda çok önemlidir sodyum yani tuz veya şeker ve protein ağırlıklı yüksek bir beslenme düzeni böbrek taşını oluşturmak için zemin hazırlayabilir.

Yüksek proteinli lifsiz ya da lif oranı düşük gıdalardan kaçınmak gerekir çok fazla tuzlu ve şekerli gıdalar alınmamalıdır . Çok fazla tuz alımı böbreklerde kalsiyumu tetikler ve taş oluşumuna sebep olur.

Çok fazla sık sık idrar yolu enfeksiyonu yaşayan kişilerde de böbrek taşı olma riski fazladır

Ayrıca çok aşırı kalsiyum takviyesi ve D vitamini kullanmak da böbrek taşlarının oluşumuna zemin hazırlar.

Böbrek taşı belirtileri genellikle aşağıdaki gibidir;

- idrarda yanma hissi

- bulantı ve kusma

- idrar kokusunda ve renginde değişiklikler

- Eğer böbrek taşı enfeksiyona sebep olmuşsa idrarda renk koyulaşır Ateş üşüme ve titreme görülebilir

- şiddetli ağrı, ağrılar genellikle böbrek bölgesinde sırtta alt karın bölgesinde kaburgaların altında ve kasıklarda görülebilir.

Aşağıdaki linkte de bitkisel tedavileri var orada en sonda yazan avakado tarafımca uygulanmıştır müthiş şifalı tavsiye ederim.

Geri