1. fırtına

  fırtına Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.735
  Beğenilen Mesajlar:
  28
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  Boleyn Kızı Filimi

  Konu, 'Filim Tanıtımları Fragmanları' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

  < Konu Resmi..>
  Yönetmenliğini Justin Chadwick yaptığı film, 2008 Mayıs ayında gösterime girmişti.
  İngiltere kraliçesi, Kral Henry’e erkek çocuk verememiştir. Kralın bu çaresizliğinden yararlanmak isteyen Norfolk dükü, kız kardeşinin çocuklarından birini krala sunmak ister. Lady Elizabeth Boleyn, soylu bir aileden geldiğinden ve kraliyet ailesini tanıdığından dolayı bu duruma karşı çıkmıştır. Fakat Sir Thomas Boleyn, aynı düşüncede değildir.

  Boleyn ailesi, kralı evine davet eder ve ona büyük kızı olan Anne Boleyn’i sunmak ister. Fakat kral tercihini yeni evlenmiş Mary Boleyn’den yana kullanacaktır. Mary, sakin bir hayat düşleyen, idealleri mutluluğa dayanan biriyken, Anne hırslı ve gözü yükseklerdedir. Kralın kardeşini istemesini kabullenemeyen Mary, durumu lehine çevirmek için önüne geçen hiçbir engeli tanımayacaktır.

  Filmde aşk, hırs ve nefretin, nelere yol açabileceği görülüyor. Hayat bize türlü sürprizler hazırlasa da, kötü zamanlarda beklenen yardım yine aile içinden gelecektir. Arzulara kilit vurulamadığında, sonuçlar tahmin edilebilmesine rağmen hatalar görmezden gelinecektir. Bazen zamanı geri almak isteriz ama bu mümkün değildir. İleriye atılan ciddi adımlar hesaplanmazsa, karanlıklar aydınlanmayabilir. Ne zaman susmalı ve ne zaman hamle yapılmalı, tahmin edebilmeliyiz. Mütevazi yaşam içinde gerekenden daha fazlasını istemek, daha fazla yük getirecektir. İstenilen konuma gelmek kadar, o konumda kalmak ya da yükselmek de, ayrı bir çaba gerektirir. Gerçek başarı, alın teri dökülmeden yakalanamaz. Yukarılara atılan adımlarda toplum hiçe sayılırsa, kalabalık arasında ezilmek kaçınılmaz olabilir. Düşünülmeden yapılan hatalar, yaşamın kalıcı yaraları gibidir. Teselli edilebilse de, geride kalan izler peşimizi asla bırakmayacaktır.

  Boleyn’lerin büyük kızı Anne Boleyn’i, 13 yaşındayken Leon filmiyle ismini duyurmuş Natalie Portman canlandırmaktadır. Erkek kardeş George Boleyn, silik bir karakter olarak karşımıza çıkıyor.

  Filmin finali çok anlamlıydı. Tarihi canlandırılan filmlerden zevk alanlar için güzel sayılabilir. The Other Boleyn Girl’ün kitabını okuyanlar, filmi başarılı bulmamış. Fakat yazılan her karakter olduğu gibi canlandırılsaydı, film 2 saatte indirgenemezdi. Bence 2008’in en anlamlı filmlerinden birisiydi.


   
Boleyn Kızı Filimi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Filiz

  Filiz

  Bayanların işlerinin hayırlı, kısmetli ve iyi sonuç vereceğini belirtir. Sağlık, huzur, bereket, bolluk, aşkta mutluluktur.
 2. File

  File

  Rüyada file görmek nimete isarettir. Elinde bos bir file ile pazarda dolastigini görmek, kismet aradigina; filesi dolu olarak evine döndügünü görmek, evine hiç beklemedigi bir yerden bir çok mal ve esya gelecegine; yolda bos bir file bulup aldigini gör-mek, birisinden bir is hususunda vaat aldigina, dolu bir file buldugunu görmek, kendisine büyük bir is hususunda teklif yapildigina delalet eder.
 3. “boleyn kızı” filmi türkiye'de dizi oluyor!

  “boleyn kızı” filmi türkiye'de dizi oluyor!

  P { margin: 0px; } ADI “KÜL VE ATEŞ” Başrollerini Scarlett Johansson, Natalie Portman ve Eric Bana'nın paylaştığı 'Boleyn Kızı' filmi Türkiye'de dizi olacak! Pastel Yapım, 'Boleyn Kızı' ve Jane Austin'ın ilk romanı 'Kül ve Ateş'in karışımından oluşacak bir dizi için kolları sıvadı. İki kız kardeşin bir erkeğe aşkını anlatan dizinin adı 'Kül ve Ateş' olacak. ÇOK KUDRETLİ BİR ERKEK Dizide...
 4. VIII. Henry ve Eşleri (Boleyn Kızının Hikayesi)

  VIII. Henry ve Eşleri (Boleyn Kızının Hikayesi)

  sekizinci henry 8henry 8henry hayatı 8 henry hayatı 8 İngiltere tarihinin en ilginç kralı Sekizinci Henry , 1509`da 18 yaşında tahta çıkmıştı. Kral tarihe iktidar başarılarından çok, boşadığı eşleriyle geçti. Sekizinci Henry `nin krallığı pembe dizilere taş çıkartacak bir dönemdi. Evlenebilmek için Roma kilisesinden ve Katoliklikten bile kopmuştu. Blair `in Katolikliğiyle ilgili haberleri...
 5. Boleyn kızı özet philips gregory

  Boleyn kızı özet philips gregory

  öteki kraliçe öteki kraliçe kitap özeti boleyn kızı oku özeti çıktımı Bir kralın aşkı için birbiriyle savaşan iki kızkardeşin hikayesi Gerçeklere dayanan kurgu biyografiler sayfasına ilginç bir ek daha: Boleyn Kızı. Ama bu seferki 16. yüzyılda üç kısa yıl için İngiltere kraliçesi olup sonunda kellesini kaybeden meşhur Anne Boleyn'in değil, onun kardeşi Mary'nin hikâyesi. Tarih...

Sayfayı Paylaş