Etiketler:
 1. *GüMüŞ*

  *GüMüŞ* Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  19 Şubat 2008
  Mesajlar:
  3.094
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  0

  Bölgesel Zayıflama

  Konu, 'Diyet - Sağlıklı Beslenme' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

  yağ dondurma ile zayıflama [​IMG]Bölgesel zayıflamada kullanılan metodlar nelerdir,bölgesel zayıflama hakkında bilmek istediklerinizi cevaplamaya çalıştık. Bölgesel zayıflamada en etkili yöntemlerden bir tanesi olan lipoliz hakkında kısaca bazı temel bilgileri vermeye çalışacağız.
  Tıptaki gelişmeler, insanlara sağlıklı bir hayat ve düzgün bir görünüm kazandırma konusunda büyük imkanlar sunuyor. Uzmanların yeni önerisi lipoliz denilen bölgesel zayıflama yöntemi.

  Lipoliz (Lipolysis) bölgesel zayıflama nedir?

  Lokal anestezi altında bölgesel yağ fazlalığı bulunan bölgeye "phosphatidylcholine" adlı ilacın enjekte edilmesi ile o bölgedeki yağların eritilmesi işlemidir.
  Lipoliz yönteminde soya fasulyesinden elde edilen "phosphatidylcholine" maddesi kullanılmaktadır. Bu madde insan vücudunda bulunan ve yağ metabolizmasında önemli rolü olan bir maddedir. Aslında bu madde yaklaşık on yıldır kolesterol düşürmek amacıyla ilaç olarak da kullanılmaktadır. Yöntemin amacı bu maddeyi yağ fazlalığı olan bölgelere enjeksiyon ile vererek arzu edilen bölgelerdeki yağların eritilmesidir.
  Lipoliz nasıl etki eder?
  Vücuda enjekte edildiğinde yağ hücrelerinin zarının geçirgenliğini artırıyor, parçalanan yağ hücreleri karaciğer tarafından yok ediliyor. Bu yöntem yağ hücrelerinin sayısını azalttığı için sayısal tipte artan yağ hücresi çoğalmalarında çok etkilidir. Bu nedenle belli bölgelerdeki yağlanma tamamen ortadan kalkar.Bölgesel zayıflama sağlanmış olur. Bu tedavi yöntemi vücuttaki bölgesel yağ birikimlerini deride gevşemeye yol açmadan yok edebilmektedir. Çünkü doğal yollardan yağ yakımını arttırmaktadır. Beklenilen kozmetik sonuçlar yani bölgesel zayıflama 5–10 seans arasında gerçekleşmektedir.
  Lipoliz hangi amaçlarla kullanılır?
  Bölgesel Zayıflama başta olmak üzere Göbek, bel, kalça, basen bölgelerindeki lokal yağ fazlalıklarında, Selülit tedavisi, jinekomasti, lipom ve göz etrafındaki yağların giderilmesinde kullanılmaktadır. Ayrıca cerrahi yolla yağların çekilmesinden sonra ortaya çıkabilen şekil bozukluklarının tedavisinde de uygulanabilir. Özellikle sellülitin meydana getirdiği portakal kabuğu görünümünün yok edilmesinde çok etkilidir. Erkeklerin sırt yağ birikintilerinin tedavisinde alternatifsizdir. Dengeli beslenme ve spor la birlikte yapıldığında sonuçlar çok daha güzeldir.
  Lipolizin yan etkileri nelerdir?
  Önemli bir yan etkisi bulunmamaktadır. Geçici olarak şişkinlik, hassasiyet, kaşıntı ve morarma olabilir. Bu şikayetler 2-3 gün içinde geriler.
  Lipoliz konusunda bilimsel veriler mevcut mudur?

  Lipoliz dünya çapında yapılmış 2000 araştırmanın sonrasında hastalarda uygulanmaya başlanan bir tedavi yöntemidir. Yöntemin başarı oranı %90 civarındadır. Bugün avrupa ve Amerika da yaygın olarak kullanılmaktadır.


  Lipolizin avantajları nelerdir?Bölgesel Zayıflama

  Lipolizin birçok avantajı bulunmaktadır. Öncelikle uygulama sırasında genel anestezi gerekmediği için oldukça güvenlidir. Acı vermediği için de çok kolaydır. İyileşme süreci hızlı, uygulamadan sonra kişinin hastanede kalması da gerekmiyor. Ayrıca hastanın vücudunda iz bırakmıyor. Sadece operasyondan sonra uygulanan yerde hafif kızarıklıklar meydana geliyor. Diğer yağ alma yöntemlerine göreyse oldukça hesaplı.
  Lipoliz kaç seans uygulanmalıdır?
  Lipolizin kaç seansta başarılı olacağı kişinin kilosuna, yaşına ve vücudundaki yağ miktarına göre değişiyor. Genellikle sorunlu bölgelere minimum 5 ile on seans uygulanması gerekiyor. Hastaların %80'i ikinci seanstan sonra vücutlarındaki değişikliği fark ediyorlar.
  Dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?
  Yapılan ilacın miktarı, bölgeye göre verilecek doz ve doğru şekilde uygulanması çok önemlidir. Bu yöntemin kesinlikle uygulanamayacağı durumlar şu şekilde sıralanabilir:
  * 18 yaşında küçük hastalar,
  * Gebe veya emziren kadınlar,
  * Şeker hastaları,
  * Karaciğer ve ya böbrek bozukluğu olan hastalar,
  * Mevcut bir enfeksiyon geçiren hastalar.


  kaynak:kilodiyet.com

   
 2. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  6.067
  Beğenilen Mesajlar:
  399
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Wuppertal-Germany
  Ce: Bölgesel Zayıflama
  bilgiler için saol zeynom
   
Bölgesel Zayıflama konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. bölgesel zayıflamanın yolları!

  bölgesel zayıflamanın yolları!

  kolların zayıflaması yüz zayıflaması kollar nasıl zayıflar yüz nasıl zayıflar üst beden CACI QUANTUM 1992 yılında kurulan “Caci international” güzellik uzmanlarına yönelik profesyonel amaçlı elektroterapi ekipmanlarının üretim ve temininde İngiltere’nin en büyük firmasıdır. Cihazın ana fonksiyonu, yaşlılık izlerini tedavi etmek, cilde canlı ve genç görünüm kazandırmak, kasların...
 2. Bölgesel Zayıflama Yöntemi; Ultrakavitasyon nedir

  Bölgesel Zayıflama Yöntemi; Ultrakavitasyon nedir

  kavitasyon ile zayıflama kavitasyon zayıflama nedir yöntemi ile yağ eritme fiyatları Ultrakavitasyon yöntemi, bölgesel incelme ve selülit görünümünün azaltılmasında gözle görülür sonuçlar almasından ötürü ilgiyle karşılandı. Özellikle 8-10 seanslık çözümlerden sıkılan, zaman problemi olan, yoğun çalışan kesimleri mutlu edecek bu uygulama, vücutta biriken yağ dokusunu bu güçlendirilmiş...
 3. Bölgesel zayıflama hakkında herşey

  Bölgesel zayıflama hakkında herşey

  zayıflama ile ilgili herşey zayıflama hakkında herşey elektroterapi zararları elektroterapinin zararları Özellikle biz bayanların çoğunda olan bölgesel kilo sorunu hakkında tüm merak ettiklerinizi ve bilmek istediklerinizi sizler için aktarıyorum Özellikle bölgesel zayıflama Türk kadınının çok ciddi bir yakınması olduğu için bu konuda birçok uygulama ortaya çıktı. Ben size kendi kliniğimde...
 4. Kavitasyon nedir; bölgesel zayıflama yöntemi

  Kavitasyon nedir; bölgesel zayıflama yöntemi

  kavitasyon nedir kavitasyon forum Zayıflama şikayetlerinin başında yer alan bölgesel zayıflama için, oldukça etkili bir yöntem olan kavitasyon hakkında bilgiler sunuyoruz bu yazımızda Melek'ler. Ultrakavitasyon yöntemi, bölgesel incelme ve selülit görünümünün azaltılmasında gözle görülür sonuçlar almasından ötürü ilgiyle karşılandı. Özellikle 8-10 seanslık çözümlerden sıkılan, zaman...
 5. Bölgesel zayıflama

  Bölgesel zayıflama

  merhaba ben 58 kilo ve 169-70 boylarında bir kadınım.hiçbir yerim kilolu değil ama bel bölgesi hariç.aslında genetik diyorlar ama...beli olmasa 36 bedene rahat giriyorum,small beden giyiyorum ama göbek ve bel bölgesi bitiriyor.tek yapabildiğim ekmek diyeti yapmak başka diyetler yapamıyorum.benim 2-3 haftada incelmem gerekiyor ne önerirsiniz??

Sayfayı Paylaş