Bombina orientalis (Ateş Karınlı Kurbağa)

M

Misafir

Forum Okuru
Bombina orientalis (Ateş Karınlı Kurbağa)
Bombina orientalis (Ateş Karınlı Kurbağa)

1049tz7.jpg


Boyu: 5-7 cm

Su Şartları: Sıcaklık 22-26 °C, pH 7, su sertliği ise yumuşak - orta sert olmalıdır.

Beslenmesi: Kalsiyum ve vitaminle zenginleştirilmiş böcekler, az miktarda ve ince kıyılmış kırmızı et, pişmemeiş balık ile beslenirler.

Tür Davranışları: Sığ suda bitkiler arasında ıslanmayı çok sever. Grup halinde beslenirlerse daha mutlu olurlar. Doymak bilmez canlılarıdır, o yüzden aşırı yemleme yapılmamalıdır. Tamamen suya bağımlı olmadıklarından su ağırlıklı akvaryumlarda barınabilecekleri karasal ortam, karasal ortamlarda ise içine girebilecekleri bir miktar sığ su bulunmalıdır.

Üreme: Sıcaklık 15-20 °C arasına düşmelidir. Ardından üreme çağırışları başlar. Yumurtalamadan sonra dişi yumurtaları su altındaki sabit sert bir cisime yapıştırır. 3-6 gün arasında küçük iribaşlar ortaya çıkar. Bu yavrular yavru balık yemi, kıyılmış tubifex veya kankurdu ve planltonlarla beslenebilir. İyi beslenirse 1 ay içerisinde kurbağaya dönüşeceklerdir. 1 aylık güçük kurbağalar küçük ancak oldukça bol sayıda su böceği yerler ve 1 ay sonra 1-1.5 cm'e ulaşmış olmaları gerekir. Karınlarının kırmızı rengini iyi alması için kıyılmış kankurdu ve su kabuklularıyla beslenilmelidir.
 

Benzer İçerikler

*GüMüŞ*
Cevaplar
1
Görüntüleme
996
*GüMüŞ*
*GüMüŞ*
Üst