Böylesi de ilk kez görülüyor

Böylesi de ilk kez görülüyor
Yüzleşme gaspçıları yakalandı.


Bakırköy'de küçük yaştaki çocukları "Kızkardeşime laf atmışsın. Onu seninle
yüzleştireceğim" diyerek ıssız bir yere götürüp bıçak zoruyla gasp eden 2 ayrı çete üyesi 5 gaspçı, gözaltına alındı. Bakırköy Çocuk Büro Amirliği'ndeki sorgularının ardından savcılığa sevk edilen zanlılar tutuklanarak cezaevine gönderildi. Zanlıların 15 ayrı gasp olayına karıştıkları öne sürüldü.


Okulların tatil olmasının ardından Bakırköy'de çocuklara ve gençlere yönelik gasp olaylarının arttığını tespit eden Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği dedektifleri, mağdur çocukların verdiği eşgaller doğrultusunda operasyon başlattı. Mağdurların anlatımına göre, yaşları 15-17 arasında değişen gaspçılar, kurbanlarını "Kızkardeşime, ablama laf atmışsın" diyerek tehdit ediyor, buna itiraz etmeye çalışan çocukları da "O zaman seni onunla yüzleştireyim. Ama kaçmaman için önce cep telefonunu alacağım" diyerek ıssız bir yere götürüyordu. Gaspçılar, burada mağdurların parasını ve değerli eşyalarını alıp kaçıyordu.

Mağdurların verdiği işgallerden yola çıkan polis, yaşları 15 ve 17 arasında değişen U.G, E.A, N.Y, F.E. ve R.K'yi gözaltına aldı. Zanlılardan U.G'nin iki haftada 4, E.A. ve N.Y'nin 5, F.E ve R.K'nin de 6 bıçaklı gasp olayının mağduru 15 çocuk tarafından teşhis edildiği öğrenildi. Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı'na sevkedilen zanlılar tutuklanarak cezaevine gönderildi. 5 zanlının 2 ayrı üyeye bağlı olarak faaliyet gösterdiği ifade edildi.
 
Üst