Bu değerlere göre kısır olabilirmiyim

Carmen22

Yeni Üye
Üye
Bu değerlere göre kısır olabilirmiyim
2,5 yıllık evliyim. Evlenmeden öncesi de sonrası da adet gecikmesi yaşadım hatta adet sürem 36.günde bir oluyor. 1 yıl önce kısa bir süre gelmeme durumu yaşadım doktora gittim progesteron testi uygulandı sonuç 0,51 çıktı doktorum bir şey olmadığını söyledi değerlerim normalmiş. Yaklaşık 2 aydır adet görmüyorum 25 gün önce 3 gün az geldi 3 gün kahverengi lekelenme oldu test yaptım negatif çıktı bunun üzerine doktora çıktım bir sürü test yapıldı. 3 hafta üst üste progesteron testi uygulandı 0,676 , iki gün sonra da 1,04 çıktı doktor yumurtlama olmadığını söyledi. Eşimle çocuk düşünmediğimiz için herhangi bir deneme de olmadı açıkçası eşim korunuyor. Acaba deneme olmadığı için mi bu şekilde değerler çıkıyor yoksa bende kısırlık mı var? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
Foliküler faz: 0,2-1,5
Ovulasyon fazı: 0,8-3,0
Luteal faz: 1,7-2,7
Postmenapoz: 0,1-0,8

Arkadaşım denemeyle alakası yok durumunun hormonal bir sorun. Ayrıca bebek düşünmüyorsunuz korunuyorsunuz sadece bu değerlere bakıp kısır olup olmadığınızı söyleyemeyiz. Kısırlık teşhisi almanız için en az 1 yıl korunmasız ilişkin olacak ve sonuçta hamile kalmazsan bir takım testler uygulanacak. Ayrıca çift olarak birlikte değerlendirilmeniz gerekiyor. Hekiminizin sizi konu ile ilgili bilgilendirmesi gerekiyordu .

Geri