Bu e-maili kesinlikle açmayın

KızılÖtesi

KızılÖtesi

Aktif Üye
Üye
Bu e-maili kesinlikle açmayın
Türkiye Bankalar Birliği, tehlikeli bir e-mail konusunda banka müşterilerini uyardı. Bu postayı açmayın yoksa hesaplarınız boşalır!
Türkiye Bankalar Birliği, internet bankacılığı kullanan vatandaşların, e-posta yoluyla gönderilen linkleri kontrol etmeleri ve şüpheli durumlarda açmamaları, talep edilen bilgileri kesinlikle doldurmamaları gerektiğini duyurdu.

Basında, son günlerde bazı bankaların internet sitelerini birebir kopyalayarak banka müşterilerine ait kimlik bilgileri, kart bilgileri, hesap bilgileri ve güvenlikle ilgili diğer bilgileri elde etmeye yönelik olarak hazırlanmış sahte internet siteleri tespit edildiğine dair haber ve yorumlar yer aldığı anımsatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Banka müşterilerine, sahte olarak hazırlandığı tespit edilen bu sitelere, giriş yapmalarını sağlamak ve gizli müşteri bilgilerini almak üzere elektronik posta mesajları gönderildiği ve bu mesajlar içerisinde verilen adreslere giren banka müşterilerinin önemli sayılabilecek bilgilerinin alındığı ifade edilmektedir.

Banka müşterilerinin, elektronik posta yoluyla kendilerine gönderilen linkleri dikkatle kontrol etmeleri, şüpheli durumlarda açmamaları ve talep edilen bilgileri kesinlikle doldurmamaları ve bankalarına başvurmaları, olası dolandırıcılık eylemlerine maruz kalınmaması açısından son derece önemlidir."


internethaber.com
 
ρємвє_мєℓєк

ρємвє_мєℓєк

Yeni Üye
Üye
Cevap: Bu e-maili kesinlikle açmayın

teşekkürler:)
 
PaSikA

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Cevap: Bu e-maili kesinlikle açmayın

bilgi için saol canım ellerine sağlık
 
tuqqce

tuqqce

Daimi Üye
Üye
Cevap: Bu e-maili kesinlikle açmayın

Bilgilendirdiğin için tşkler birtanem..
 
Üst