1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.443
  Beğenilen Mesajlar:
  2.301
  Ödül Puanları:
  113

  bu kapı hırsızı gözünden tanıyor

  Konu, 'Bilim ve Teknik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Hırsızların korkulu rüyası olacak teknoloji harikası bu kapılar anahtarla değil bir bakışla açılıyor .

  Ankara'da bir firma retina ile tanınan kapı üretti. Dünyada 4 yerde bulunan retina ile tanınan kapı, hırsızların korkulu rüyası olacak. Ayrıca retina ile tanınan bu kapı anahtarlarını sık sık unutanlara çare olacak.

  Alman marka kapıya monte edilen cihaz sayesinde ev sahibi gözleri ile kapıya bakarak açabilecek. 50 kişiye kadar tanıma kapasitesine sahip olan kapı bilgisayara bağlı olarak çalışacak. Bilgisayar aracılığı ile gözlerini kapıdaki tarama cihazına tanıtan kişi kapıya elini sürmeden açabilecek. Gözle açılan kapı gözlük ve lens kullananları da tanıyabiliyor.

  Üretici firma sahibi Hüseyin Emektar, retina ile göz okuma kapısının Alman malı olduğuna dikkat çekerek, bu kapıların dünyada sadece 4 yerde, Almanya, İtalya, İstanbul ve Ankara'da bulunduğunu söyledi.

  Emektar, "Güvenlik açısından emniyetli bir kapı ürettik. 20 nokta kilitli, uzaktan kumandalı ve anahtar taşımayı ortadan kaldırıyor. Kapılarımıza yoğun talep var. Emniyet ve özel arşivler bu kapılardan istiyor. Kapının fiyatı 5 bin 200 euro. Kapı kırıldığı zaman ise sistem kendini kilitliyor" dedi.

  Emektar, daha önce parmak izi tanıyan kapı ürettiklerini, ancak retina ile tanınan kapının daha güvenli olduğunu ve kapıdaki cihazın Türkçe konuştuğunu sözlerine ekledi.

   
bu kapı hırsızı gözünden tanıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bu Namazı Tanıyor musunuz?

  Bu Namazı Tanıyor musunuz?

  Hz.Ali Bacağındaki okun çıkarlıması için namaza durayım öyle çıkarın diyordu..Niye acaba?Çünkü öylesine huşu içindeydi ki öylesine rabbine teslimdi ki bırakın ok çıkarmayı kolunu bacağını koparsanız öldürseniz birşey demezdi;çünkü o rabbirahiminin huzurundaydı Allah bize Hz.Ali şuurunda namaz kılmayı nasip etsin..Amin...
 2. Bu Haini Tanıyor Musunuz?

  Bu Haini Tanıyor Musunuz?

  * O insanların ruh sağlığını bozmakta pek maharetlidir. * O, ilk önceleri bir eğlence olarak hayatlara girer.. * Sinsidir, yavaş yavaş kişiyi hastalık derecesinde kendisine bağımlı yapar. * O, kişiyi bazen suç işlemeğe teşvik eder. * O, hastalık derecesinde ciddi mali sorunlara yol açar. * Onu oynamak, kişinin işine olan ilgisini de azaltır. * Depresyon, onu oynayanların...
 3. Hırsızların yeni kapı açtırma yöntemi

  Hırsızların yeni kapı açtırma yöntemi

  dikkat!HIRSIZLARIN YENİ KAPI AÇTIRMA YOLU Gelen soyguncular, size kapıyı açtırmanın gürültüsüz bir yolunu bulmuşlar. Bunun için de kapı eşiğinden su döküyorlar. Siz bu suyu fark edip de nereden geldiğini anlamak için kapıyı açtığınız anda ağzınızı kapatarak sizi evin içine sokup etkisiz hale getiriyorlarmış lütfen atrafınızdakilerle paylaşın:slm:
 4. Sen bu kaLbi tanıyor musun ..

  Sen bu kaLbi tanıyor musun ..

  Sadece sana çarptıgını, Sensizken parçalandığını Ve Hasretine dayanamayıp Kan ağladığını biliyor musun? Hissedebiliyor musun sana olan duygularını, İlk ve son aşkını, Senin için kopan fırtınalarını? Bu kalp seninle çarpıyor... Sen bu kalbi tanıyor musun? Ne yaptın sen bana? Neden? Senin yüzünden hiç tanımadığım birine aşık oldum, Ona bütün hayatımı adadım,...

Sayfayı Paylaş