1. meleğim_rüzgarım

  meleğim_rüzgarım Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Ocak 2008
  Mesajlar:
  457
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  Bu masajlar kırışıklıkları gideriyor

  Konu, 'Cilt Bakımı' kısmında meleğim_rüzgarım tarafından paylaşıldı.

  Yorgun bir cilt, ince kırışıklıklar ve sarkmalar için mutlaka yapılması gereken şeyler vardır. Onları masajla yok etmeye ne dersiniz? Savaş açın, farkı görün Başınızı dik tutun. Kollarınızı omuz hizasında kaldırın ve ellerinizi başınızın üzerine koyun. Baş parmaklarınızla başınızın arkasını bastırın, diğer dört parmağınız saç diplerinizin hizasında alın bölgesinde olsun. Şimdi dört parmağınızı, baş parmağınızın hizasına doğru baş derinizde kuvvetli bir basınç oluşturacak şekilde bastırın. Parmaklarınızı serbest bırakın ve aynı egzersizi üç kez tekrarlayın.

  Önerimiz: Bu egzersizi haftada üç kez tekrarlayın. Bir ayın sonunda ilk değişiklikleri fark edeceksiniz.

  Göz altı torbaları
  Her iki baş parmağınızı ensenizin üst tarafına bastırın. Diğer parmaklarınızı göz hizasında şakaklarınıza koyun. Şimdi parmaklarınızı şakaklardan baş parmaklarınıza doğru yumuşak hareketlerle geriye doğru itin. Tüm parmaklarınız kulaklarınızın arkasında toplandığında 5 saniye boyunca iki baş parmağınızla ensenize kuvvetli bir baskı uygulayın. Daha sonra parmaklarınızı rahat bırakın ve egzersize yeniden başlayın. Aynı hareketi 3 kez tekrarlayın.

  Önerimiz: Eğer bu egzersizi haftada 3 kez tekrarlarsanız, ilk sonuçları bir ayın sonunda almaya başlarsınız.

  Göz çevresi

  Her iki elinizi rahat bir şekilde ellerinizin üstü dışarıyı gösterecek şekilde şakaklarınızın üzerine koyun. Ellerinizi kulak hizasına doğru çekerken yüzünüzün gerginleştiğini hissedeceksiniz. Bu sırada gözleriniz sıkıca kapalı olsun, öyle ki, göz kapaklarınızdaki titremeyi hissedin. Gerginliği çözdükten sonra egreszisi yeniden tekrarlayın.
  Üst göz kapakları
  Gözlerinizi kapatın. İşaret parmaklarınızla göz kapaklarınızı içeriden dışarıya doğru basınç oluşturacak şekilde bastırın. Bu sırada gözlerini açmayı deneyin, ama parmaklarınızın baskısından bu mümkün olmayacaktır. Bu egzersiz göz kapağı kaslarını güçlendirecek, sarkmalarını engelleyecektir.

  Dudak çevresi
  Dudak çevresindeki elastikiyetini kaybetmiş cilt için parmaklarınızı yanaklarınızın üzerine koyun. Parmak uçlarınız ağız hizasında olsun ve ellerinizle yüzünüzü yukarıya doğru kaldırın. Bunu yaparken yüzünüzde başka kırışıklıkların olmamasına dikkat edin. Dudaklarınızı sanki "o" diyecekmiş gibi açın. Aynı anda ağzınızı kapatmaya çalışın. Bu sırada yüzünüzde oluşan güçlü gerginliği hissedeceksiniz.

  Düz bir boyun için
  Sağ elinizi sol şakağınızın üzerine koyun. Sağ eliniz başınızı sola çekecektir. Bu sırada karşı bir baskıyla boyun kaslarınızı hareket ettirin. Şimdi sol elinizi sağ şakağınızın üzerine koyun ve aynı hareketi tekrarlayın.

  Güzellik noktaları
  Yüzdeki kasların tembelliğini önlemek için Çinlilerin keşfettiği ve güzellik noktalarını stimüle eden bir masaj formu var. Düzenli olarak yapılan günlük egzersizler, parmak uçlarıyla vücudun farklı noktalarına yapılan askı hareketleri, cildin yaşlanma sürecini yavaşlatıyor ve aynı şekilde kırışıklık oluşumunu engelliyor. Farklı noktalardan şakaklara doğru yapılan yumuşak parmak hareketleri, cilde gerginleştirici etki sağlıyor.

   
 2. *jellibon*

  *jellibon* Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  9 Kasım 2007
  Mesajlar:
  6.137
  Beğenilen Mesajlar:
  37
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  mutluluk ülkesinden
  Ce: Bu masajlar kırışıklıkları gideriyor
  canım bende yaparım yüzüme egzersizleer çok faydalı emeğine sağlık
   
 3. meleğim_rüzgarım

  meleğim_rüzgarım Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  21 Ocak 2008
  Mesajlar:
  457
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul
  Ce: Bu masajlar kırışıklıkları gideriyor
  bende yapıyorum bu tarz masajlarııı
   
Bu masajlar kırışıklıkları gideriyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sabun Kiri Nasıl Gideriyor

  Sabun Kiri Nasıl Gideriyor

  Sabun Kiri Nasıl Gideriyor Aslında sabun bir antiseptik, yani mikrop öldürücü değildir. Normal bir deri üzerinde, ölü deri hücreleri, kurumuş ter, çeşitli bakteriler, yağlı ifrazatlar ve toz vardır. Sabunun özelliği, mekanik olarak derimizin üzerinden bunların alınmasını sağlamasıdır. Suyu ve yağı (ne yağı olursa olsun) aynı kaba koyarsanız birbirlerine hiç karışmazlar aksine su ve yağ...
 2. Masaj

  Masaj

  Vücuduna masaj yaptırdığını görmek yorgunluğunun karşılığı olarak mal ve dünyalık elde etmeye, zorluktan sonra gelecek kolaylık ve rahatlığa delalet eder.Rüyanızda kendinize masaj yaptırdığınızı görmek, sporun size yaradığını gösterir. Rüyada masaj yapmak, dinlenmeye ihtiyacınız olduğunu bildirir. Birine masaj yapmak ise yeni bir aşk yaşayacağınıza işaret eder.
 3. bu masajı yaptırırmısın?

  bu masajı yaptırırmısın?

  Bu masajı yaptırır mısınız? (Aslaaaaaaaaaaaa!) İşte size rahatlamanın yeni yolu! Eğer cesaretiniz varsa yılan masajı sizi hem rahatlatıyor hem de cildinize iyi geliyor. Bir süredir uygulaması yaygınlaşan yılan masajı yılanların vücudunuzun ağrıyan ve gerilen bölgelerinde gezdirilmesiyle gerçekleşiyor. İsrail'de bir güzellik merkezinde sunulan yılan masajı hizmeti eklem ve kaslara...
 4. Göz kırışıklıkları için özel masaj

  Göz kırışıklıkları için özel masaj

  göz çevresi kırışıklıkları için masaj kırışıklık masajı yüzümüzün en hassas noktalarından birisi kaz ayağı dediğimiz göz çevresidir En çabuk mimik ve yaşlanma belirtisi sonucu oluşan çizgi ve kırışıklıklar bu bölgede oluşur Bakışları bile değiştiren bu çizgiler birçok bayan tarafından çok can sıkıntısı yaratabilir Bu çizgi ve kırıkşıklara karşı baş etme yöntemleri hakkında bilgiler vermek...
 5. Bu Hareketler Kırışıklıkları Çoğaltıyor!

  Bu Hareketler Kırışıklıkları Çoğaltıyor!

  yüzdeki kırışıklıklar, yüz kırışıklıkları, kırışıklıklar nasıl artar Sevgili melekler, erken yaşta kırışıklarla uğraşmak istemiyorsanız bazı hareketlerden ve bazı durumlardan kaçınmanız gerekiyor. Bunların içinde neler yok ki, güneşten kaçınmaktan tutun da yanlış uyku pozisyonuna kadar. İşte kırışık oluşmaması için dikkat etmeniz gerekenler.... 1. Güneş etkisi: Hızlı yaşlanmanın en...

Sayfayı Paylaş