Bu modelleri görmeden bebek odası almayın!

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Bu modelleri görmeden bebek odası almayın!
bebek odası modelleri, bebek odası takımları, en güzel bebek odası modelleri, erkek bebek odası, kız bebek bebek odası ile ilgili bilgiler sizlerle..

Bir bebeğiniz olacağını öğrendikten hemen sonra onun için en güzelini ve iyisini düşünmeye başlarsınız. Doğuma kadar onun ihtiyacına yönelik bir takım hazırlıklar yapılır. Özellikle bebeğin cinsiyeti netleştikten sonra bu hazırlıklar ona göre hızlanarak farklı giyim, aksesuar ve mobilyalar üzerin de yoğunlaşır.

Bebekler için yapılan hazırlıklar için de bulunan bebek odası modelleri, günümüz de oldukça modern ve konforlu detay ve çizgiler ile anne babaların beğenisini kazanıyor.

Bebeğiniz doğduktan sonra belli bir yaşa gelene gelene kadar odasında uykusundan günlük aktivitelerine kadar zaman geçirecektir. Bebek odası almadan önce üzerin de mutlaka durulması gereken en önemli ayrıntı mobilyanın kesinlikle sağlığa zararlı olmayan ve kanserojen madde içermeyen ürünlerden elde edilmiş olmasıdır.

Günümüz de farklı mobilya marka ve firmaları bu ayrıtıyı ön plana çıkartarak ürünlerin de kesinlikle kanserojen madde içermediğini belirtmektedir.

Kız ve erkek bebekler için farklı renkler ve desenlerden oluşan bebek odaları bulunduğu ortama keyifli ve konforlu bir yaşam alanı oluşturuyor. Bebek odası mobilyasın da en çok tercih edilen rengin beyaz olduğunu belirterek sizlere birbirinden farklı ve modern bebek odası modellerini paylaşıyoruz.


bebek odası dekorasyonu.JPG
bebek odası modelleri.JPG
bebek odası takımı.JPG
bebek odası.JPG
en güzel bebek odası.JPG
en yeni bebek odaları.JPG
modern bebek odası.JPG
yeni sezon bebek odası.JPG


BEBEK ODASI SEÇİMİ VE DEKORASYONU NASIL OLMALI?

Bebek odası seçerken öncelikle sizin yatak odasına en yakın mesafede bulunan odayı tercih etmelisiniz. Yeni doğan bebeklerin sık sık uyandıklarını düşünecek olursak bu sizin için de çok daha iyi olacaktır. Bebeğinizin yatacağı karyolayı güneş ışığını en iye alacak yere yerleştirmeniz onun sağlığı açısından da çok iyi olacaktır.

Bebek odası olarak düşündüğünüz odanın nem oranının yüksek olmaması gerekiyor. Bebekler için en uygun nem oranı %40 ile %60 civarındadır.

Bebek odasını boyarken dikkat edilmesi gereken ilk nokta boyanın sağlıklı olması. Bir boyanın sağlıklı olup olmadığını anlamak için içeriğine bakmalısınız. Antibakteriyel, su bazlı, kokusuz duvar boyaları ilk tercih edecekleriniz olmalı.

Bebek odasının duvarını su bazlı boyalarla boyamanız da duvarları silinebilir yapması açısından önemlidir. Bu sayede hem uzun süre temiz duvarlara sahip olabilir hem de bütçenizden boya masrafını çıkarmış olursunuz.

Bebek odası için duvar boyası seçiminde bir diğer önemli konuysa bilinen güvenilir boya markalarını tercih etmektir. Size boyalarının içeriğini açıkça sunan, boya seçimi konusunda bilgi ve tecrübesi ile yardımcı olup sizi doğru yönlendirebilecek markalar bebeğiniz için de en sağlıklısını önerecektir.

Bebeğinizin yatağını seçerken mutlaka yumuşak olmasına dikkat etmelisiniz. Sert bir yatak bebeğinizin kaslarını yoracağı gibi uykuya geçmesini de zorlaştıracaktır.

Bebeğinizin cinsiyetine ve mobilyalarınızın rengine göre seçeceğiniz perde, halı ve aksesuar modelleri ile oda da oldukça modern ve şık bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Beyaz bebek odası mobilya rengi dekorasyon olarak en kolay dekore edebileceğiniz ve her iki bebek cinsiyetine de uyabilecek bir renk olduğunu hatırlatmak istedik;)
 
Üst