1. fırtına

  fırtına Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  13 Ekim 2008
  Mesajlar:
  2.735
  Beğenilen Mesajlar:
  28
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  Bu ne hız Pınar

  Konu, 'Magazin' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

  bir şarkısın sen jürileri bir şarkısın sen oyuncuları jürisi daha yeni doğum yapan ve ekranlara yeni yeni dönmeye başlayan ünlü oyuncu Pınar Altuğ yine anne olmak istiyormuş.......

  SU'YA BİR KARDEŞ YAPMAK İSTİYORUZ!'
  [​IMG]
  PINAR ALTUĞ İLE EROL EVGİN ATV'NİN YENİ ŞOVU 'BİR ŞARKISIN SEN' İÇİN EL ELE VERDİLER..

  Televizyon için ilk kez birlikte iş yapacak iki ünlü ismin tanışıklıkları aslında çok eskilere dayanıyormuş. Pınar Altuğ: 'Çok küçükken Erol Bey beni kucağına almış. Bu hikayeyle çok hava attım'..

  Türk Pop Müziği'nin eskimeyen sesi Erol Evgin ile güzel sunucu Pınar Altuğ, atv'nin 'Bir Şarkısın Sen' adlı şov programı için biraraya geldi. 'Bir Şarkısın Sen'de Türkiye'nin dört bir yanından seçilen yetenekli 20 çocuk, her cumartesi ekrana çıkacak. Ve son 50 yılın nostaljik şarkılarını seslendirecekler. 'Aman yanlış anlaşılmasın. Bu bir yarışma değil. Biz çocukları yarışa sokmuyoruz. Amacımız izleyicilere keyifli dakikalar geçirtebileceğimiz, çocuklara da tatlı bir anı olarak kalacak bir şov yapmak' diyen ekranın yeni ikilisi ile keyifli bir sohbet gerçekleştirdik. Üçüncü torunu bekleyen Erol Evgin ve çiçeği burnunda anne Pınar Altuğ ile çocukların dünyasına daldık, biraz nostalji yaptık, jürili yarışma programlarını eleştirdik ve Eurovision tahmininde bulunduk.

  EROL BEY ETKİLİ OLDU
  * Sizi bu projeye çeken ne oldu?
  Erol Evgin.: Çocuklar... En büyük etken çocuklar oldu. Pınar Altuğ: Erol Bey'in varlığı! Bir de çocuklarla ilgili olunca hiç düşünmedim. Yeni anne olduğum için projeyi duyunca kalbim hopladı.

  * Erol Bey, 30'lu yaşlarını yaşayan kadınların çocukluk aşkıdır. Pınar Hanım, sizin için de öyle miydi?
  P.A.: Evet, mesela benim annem ve anneannem de Erol Evgin hayranıdır. Biz Yeşilyurt'ta oturuyorduk ben çocukken. Erol Bey ben çok küçükken beni kucağına almış. Hani anneler çocuklarına anlatır ya... Ben yıllarca bununla arkadaşlarıma hava attım. (kahkahalar)
  E.E.: Şarkılarımı söylemeye başladığım yıllarda 0-6 yaş grubundaki kız çocuklarıydı onlar... O ilginin sürmesi çok hoşuma gidiyor tabii. Biz onlarla kocaman bir aileyiz.

  * 'Bir Şarkısın Sen' nasıl bir program olacak?
  E.E.: Son 10 yılın en sevilen, yakın tarihimize anılarımıza, yaşamlarımıza sinmiş, onların fon müziği olmuş şarkıları çocuklar seslendirecek. Zaman zaman, bu şarkıların gerçek sahipleri de konuk sanatçı olarak programa konuk olacak.

  * Jüri olacak mı?
  Bu projede jüri yok. Jürili işlere sinir oluyorum. Bana da birçok yarışmadan jüri olmam için teklif geldi. Ama kabul etmedim. Çocukları sınav heyecanıyla ayakta tutup, kendi aralarında yemek tarifi yapan insanlara saygı duymuyorum.

  GÖZLERİNİZ DOLACAK
  * 'Bir Şarkısın Sen'in başrolünde çocuklar var ama bu bir çocuk programı değil, öyle değil mi?
  E.E.: Hayır kesinlike değil.
  P.A.: Ben de arkadaşlara programı anlattığım zaman, 'Amaan cumartesi akşamı çocuk programı izlenir mi?' diye tepki gösteriyorlar. Ama bu çocuklar hakikaten özel seslere sahipler. Şarkıları o kadar güzel söyleyecekler ki, dinlerken gözleriniz dolacak. Hepsi Türkiye'nin çeşitli yerlerinden seçildi. Ciddi bir seçim turnesi yapıldı.

  * Belli bir branş var mı?
  E.E.: Türk müziği, halk müziği, pop ve arabesk... Dört dal olacak.

  * Çocuklar ailelerini, okullarını bırakıp İstanbul'a nasıl gelecekler ?
  P.A.: Ekibimiz bu konuda çok iddialı çalışıyor. Çocuklar İstanbul'da kendi okullarının muadili okullara yerleştirilecekler. Ve iki buçuk ay boyunca aileleriyle birlikte burada bizimle yaşayacaklar. Aslında onlar için güzel bir anı olarak kalacak ama onların hayatlarından bir şey götürmeyecek. Çekimler okul saatlerinin dışında yapılacak.

  * Peki niye nostaljik şarkılar? Sizce eski şarkılar daha mı güzel?
  P.A.: Evet, kesinlikle...
  E.E.: Dönemlerin ruhları vardır diye düşünüyorum.
  P.A.: O zaman şimdi çok ruhsuzuz! (gülüyor)
  E.E.: Yani, şimdi de bir ruhumuz var ama şimdiki tüketim üzerine... Atmak, değiştirmek üzerine. Eşyalar, dostluklar, aşklar, şarkılar her şey çok çabuk tüketilir oldu. 70'li yılların şarkıları hala dinleniyor mesela... 'Cover' yapılıyor. Çünkü 70'li yılların farklı bir ruhu vardı. 2000'ler biraz ruhsuz geliyor bana...
  P.A.: Bundan beş yıl önce çıkan bir şarkıyı pek çoğumuz hatırlamayabiliriz ama Erol Bey'in şarkılarının hepsini ezbere biliyoruz. Bence bu yeteri kadar kıstastır zaten.
  E.E.: Bu anlamda bu program, son 50 yılın güzel şarkılarını yeniden hatırlatmış olacak.
  P.A.: Çocuklar kendi yaşıtlarına da bunları öğretmiş olurlar.

  'STAR YARIŞMASI' DEĞİL
  * Bir ara küçük şarkıcı furyası vardı. Bu şovla tekrar böyle bir durum ortaya çıkar mı?
  E.E.: Star yetiştirmek, müziği meslek edinen insanları yetiştirmek ciddi bir iştir. Pop star yarışmaları insanlara vaatlerde bulunuyor. 'Bir Şarkısın Sen'in kimseye bir vaadi yok.

  * Bir SMS atma, oy gönderme durumu var sanırım. İzleyiciler neyi oylayacak peki?
  E.E.: Şarkılar yarışacak ama onda bile derecelendirme yok.

  * Şarkıların nesi oylanacak? Zaten bilinen şarkılar...
  P.A.: Hani sevdiğiniz bir şarkı olur da uzun yıllar sonra dinlediğinizde başka bir haz alırsınız. Bunun gibi, 'Ya bu şarkıyı çok özlemişim, yeniden dinlemek çok iyi oldu' dediğiniz şarkıya oy vereceksiniz.
  E.E.: Çocuklara asla 'Sizi star yapacağız' vaadinde bulunmadık.

  FAZIL SAY'I KONUK ETTİM
  * Mutlaka onları beğenecek ve teklif götürecek kimseler olacaktır...
  E.E.: Bu çocuklar, elemelerden geçirilerek seçildi. Belki de bu şov, sanat yolundaki ilk anıları olacak.
  P.A.: Hem eğitim de alacaklar.
  E.E.: TRT'de Nükhet Duru ile beraber 'Bizden Size'yi sunuyorduk. 6-7 yaşlarında minicik bir çocuk geldi. Ürkek ürkek bakıyor. Ben onu aldım, sohbet ettik... Sonra piyanonun başına geçti. İşte o çocuk Fazıl Say'dı... Yani bu çocukların içinden de büyük müzisyenleri çıkabilir.
  P.A: Adam olacak çocuk belli olur.


  Erol Bey, sizin de iki toru-nunuz var değil mi?
  Evet, Eren ve Erol... Erol İngiltere'de yaşıyor. Her zaman göremiyorum onu. Mayıs ayında üçüncüsü de geliyor. Erol'a kardeş... Hızlı çalışıyor çocuklar. (gülüyor)

  * Torun daha tatlı oluyor derler, doğru mu?
  Torun, insanın daha rahat zamanına geliyor. Ben hatırlıyorum, uçağa atlar gelir, karımı öperdim, çocuklarımı severdim. Tekrar uçağa atlar turneye çıkardım. Çok yoğun çalıştığım yıllardı. Torunlar, evime daha çok zaman ayırabildiğim yıllarda oldu. Bir de torunu kucağınıza alıyor seviyorsunuz, ağladığı zaman hemen annesine veriyorsunuz. Bakımı size kalmıyor yani. Öyle rahatlığı var. (kahkahalar)

  * Uslu bir bebek mi Su?
  P.A.: Her bebek kadar yaramaz. Benim şu anki işim kızıma bakmak. Gecce uyumuyorsa gündüz birlikte uyuruz, ne olur? Canı kucakta dolaşmak istiyorsa kucakta dolaşıyoruz. Biraz suyuna gittiğinizde sakinliyor. Çünkü damarına bastığınızda hiçbir şey değişmiyor, sonunda gene onun istediğini yapıyorsunuz. Onu da boşuna ağlatmış oluyorsunuz. Şu anda böyle bir yol izliyorum. Ama ileride başıma ne gelecek bilmiyorum.
  E.E.: Bir hastane ziyaretinde, doğumhaneden bir kadının feryadı geliyordu. O kadar sancı çekiyor ki, 'Muzafferrrr bedavadan baba oluyorsun' diye bağırıyordu. (kahkahalar)
  P.A.: Ben de doğumhanede sancıdan, 'Sen bir doğ, poponu ısıracağım senin' demiştim. Şimdi Yağmur 'Isırdın mı popusunu' diye soruyor. Kıyamıyorum, biraz büyüsün öyle ısıracağım. Su'nun bana bir popo ısırığı borcu var!


  Pınar Hanım, doğum yapalı daha iki ay oldu. Sizin için 'Bir Şarkısın Sen' gibi kapsamlı bir projede çalışmak zor olmayacak mı?
  P.A.: Haftada sadece bir gün çalışacağım zaten, daha fazlasını yapamam.
  E.E.: Süt izni vereceğiz Pınar Hanım'a. (Kahkahalar)
  P.A.: Su, muhtemelen kuliste yanımda olacak zaten. Program banttan yayınlanacağı için çekimler biraz uzayacak. O yüzden bir oda istedim; kızımla beraber çekimlerde olacağız. Zaten ben hamileyken de çalıştığım için Su canlı müziğe çok alışık. Müzik sesini duyunca sakinleşen bir çocuk. Onun için sakin sakin duracak diye düşünüyorum.

  Yağmur bebeğin altını bile değiştirir

  * Yağmur Bey'le iş bölümü yaptınız mı Su'ya bakmakla ilgili?
  Hayır, herkes her şeyden sorumlu. Kocam çok yardımcı oluyor bana. Kızımızı beraber büyütüyoruz. 'Eyvah ben bebeğe nasıl bakacağım' diye doğumdan önce bayağı panik oldum. Ama daha sonra panik kalmadı. Hastanede bile bebek odasına yollamadık.

  * Bebeğin altını falan değiştirebiliyor mu Yağmur Bey?
  Tabii, üç günlükken başladı hem de. Hamileliğim döneminde birlikte kursa gittik. Yağmur gazını çıkarmayı da, altını değiştirmeyi de biliyordu. Hemen doğduğu anda kucağına alma cesareti vardı.

  * Bunaldığınız zamanlar oluyor mu?
  Yüzüne baktığınız zaman öyle bir şey aklınızdan bile geçmiyor. Eğer doğum sonrası depresyona girmediyse, bir anne öyle kolay kolay bunalmaz.


  Daha çok erken ama başka çocuk duşünüyor musunuz?
  Yakın bir zamana kadar öyle bir niyetimiz yoktu aslında. Çünkü ben hep tek çocuğum olsun istedim. Yağmur da öyle olsun istermiş. Ve ben hep bir kızım olmasını hayal etmiştim. Su'nun kız olduğunu öğrenmeye yakın heyecan sardı ve Yağmur'a 'Eğer erkek çıkarsa, kız için bir daha deneriz gibi geliyor bana' dedim. Ama kız çıktı. Dolayısıyla denemeye gerek kalmadığını düşünüyordum. Ama Su'nun yalnız kalmasını istemiyoruz. Çünkü kuzenleri falan da olmayacak. Acaba diyoruz bir kardeş yapsak da Su yalnız kalmasa mı? Ama bu daha üç gün önce konuşulmuş bir şey. Bilmiyorum ben cesaret eder miyim?
   
  Son düzenleme: 5 Nisan 2009
Bu ne hız Pınar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. pınar

  pınar

  handan merhaba sana ulaşamıyorum ben parasal durumumu sordum canım bana biraz bilgi verirmisin lütfen bide genel bişeyler söylersen sevinirim öptüm seni :dosya:
 2. Pınar Aylin - Neler Vermezdim

  Pınar Aylin - Neler Vermezdim

  kaynak: diyemediklerim
 3. İnternet Hızı Ölçme, hızım ne, test etme

  İnternet Hızı Ölçme, hızım ne, test etme

  internet hızı İnternet hızım ne, hızını ölçme, nekadar, nedir, ttnet hakkında genel bilgiler İnternet hızınızı merak ediyorsunuz ve bir türlü hızınız ne olduğunu bilmiyor iseniz meleklerim şimdi sizlere bunu test etmenizi sağlayacak linki vermek istiyoruz arkadaşlarım. BU LİNKTEKİ sayfaya girdikten hemen sonra sırasıyla şu işlemleri yapacaksınız. HIZINIZI SEÇİNİZ bölümünden 1-8 mbit olan...
 4. Bu Meyve Yağları Hızla Yakıyor!

  Bu Meyve Yağları Hızla Yakıyor!

  yağ yakan meyveler, en çok yağ yakan meyve, en hızlı yağ yakan meyve Sevgili melekler, en hızlı yağ yaken meyvelerden birinin ahududu olduğunu biliyor muydunuz? Eğer yaz aylarına girmeden önce kilo vermek isteyenlerdenseniz, fazla kilolarınızdan hızlı bir şekilde kurtulmak için sizlere sarımsak çayını tavsiye edebiliriz. Doğal zayıflamaya yardımcı yöntemlerden biri olan ahudunun zayıflamaya...
 5. Srepm hızını kuvvetlendiren ve arttıran şeyler nelerdir

  Srepm hızını kuvvetlendiren ve arttıran şeyler nelerdir

  Eşimde sperm hızı sıkıntısı var doktora gittik ilaçlarını verdi kullanmaya başladık ama yiyecek olarak spermin daha hızlı ve kuvvetli şekilde yumurtalıklara gitmesini sağlayan yiyecekler içeçcekler ya da kürler var mı arkadaşlarım bana yardım eder misiniz teşekkür ediyorum Allah isteyen herkese bebiş nasip etsin inşallah. Ne oldu böyle yiyeceklerden mi bilemiyorum eskiden böyle şeyler varmıydı...

Sayfayı Paylaş