1. *GüMüŞ*

  *GüMüŞ* Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  19 Şubat 2008
  Mesajlar:
  3.094
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  0

  Bu Soruların Cevabını Bilen Bana da Desin:)

  Konu, 'Komik Yazılar Duvar Yazıları' kısmında *GüMüŞ* tarafından paylaşıldı.

  Bu sorulara neden olan olayları hergün mutlaka yaşıyorsunuzdur.Çünkü o kadar tanıdık ki bu olaylar.Ama kimse niçin böyle davrandığını düşünmez,düşünen de cevabını bulamıyordur herhalde.İşte o sorular...
  # Neden bozulan otobüsün yolcuları bizim otobüsümüze aktarıldığında onlara mültecilermiş gibi bakarız?

  # Neden her gördüğümüz haritada hemen Türkiye'yi bulmaya çalışırız? Millet olarak dünyada kaybolma kompleksimiz mi vardır?

  # Neden insanlar birbirlerine sarılınca saga-sola sallanırlar?

  # Neden ögrenciler ilköğretimin beşinci sınıfına kadar öğretmene "öğretmenim" diye seslenirken altıncı sınıfta bir anda "hocam" diye seslenmeye başlarlar?

  # Neden sınavlarda "4 yanlış bir doğruyu götürür" şeklinde bir uygulama ile öğrenciler cezalandırılırlar da "4 doğru bil, bir doğru da bizden" şeklinde bir kampanya başlatılıp, zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?

  # Neden insanlar kapalı bir alandan yağmur yağan alana çıkınca kafalarını eğerler? Yağmura duyulan saygıdan mıdır, yoksa ondan tırstığımız için midir?

  # Neden dükkanını kapatıp giden esnaf, kapıya "10 dakika sonra dönücem" yazar ve ne zaman gittiğini nasıl anlarız?

  # Televizyona çıkan insanlar neden kendilerini Türkiye'deki bütün insanların izlediğini sanırlar?
  Örn: "Şu anda 70 milyon bizi izliyor..."

  # Neden bazı kızlarımız şirin bir hayvancağız gördüklerinde "inanmıyoruuuum!" derler, inanılmayacak olan nedir?

  # Cumartesi ve Pazartesi'nin neden kendi isimleri yoktur?

  # Dolmuşlardaki fiyat tarifesinde "en kısa mesafe" neden "indi-bindi" olarak tabir edilir? Önce inilip sonra mı binilir? Bir terslik yok mudur?

  # Bir programı kurarken neden "kabul ediyorum" ya da "kabul etmiyorum" seçenekleri vardır? O kadar parayı bayılıp bir bilgisayar programı satın aldıktan sonra "kabul etmiyorum" seçeneğini işaretleyen bir takım saf kişiler mevcut mudur?

  # Bulmacalarda boru sesinin karşılığı neden hep "ti"dir? Bulmacaları hazırlayan arkadaşlar hiç "ti" diye ses çıkaran boru görmüşler midir?

  # Neden futbol takımı olan Ajax "Ayaks" diye okunur da temizlik ürünü Ajax "Ajaks" diye okunur?

  # Neden ilanlarda "doktordan temiz araba" diye yazılır? Hipokrat yemininde "arabamı temiz kullanacağım" şeklinde bir madde de mi vardır?
  kaynak:neistersenindir.com


   
  Son düzenleme: 12 Mayıs 2008
Bu Soruların Cevabını Bilen Bana da Desin:) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Şirinler Nasıl Çoğaldı? Bu sorunun cevabını arayacağız!

  Şirinler Nasıl Çoğaldı? Bu sorunun cevabını arayacağız!

  Arkadaşlar Şirinler Çizgi Filmini bilmeyen yoktur 99 tane erkek şirin.. 1 tanede bayan şirine.. bunlar nasıl çoğaldı arkadaş nasıl meydana geldi bunlar.. lütfen ankete katılın.. anketteki cevaplaya katılmıyorsanız.. MUTLAKA yorum olarak belirtiniz..
 2. Erol Evgin - Bir De Bana Sor

  Erol Evgin - Bir De Bana Sor

  Nerden aklıma esti kimbilir Gezdim dün gece şehri şöyle bir Herkes evinde kendi halinde Heryerde huzur her yerde neşe Bir ben uykusuz bir ben huzursuz Bir ben çaresiz bir ben sensiz Gel sen ne çektiğimi bir de bana sor Nerde nasıl yaşarım bir de bana sor Evlerin ışıkları bir bir yanarken Bendeki karanlığı gel de bana sor Nerden aklıma esti kimbilir Gezdim dün gece şehri şöyle bir Eski...
 3. Peki Bu Soruların Cevabını Biliyomusunuz:):D

  Peki Bu Soruların Cevabını Biliyomusunuz:):D

  Bu Soruların Cevaplarını Bilen Varmıı ?? * Neden bozulan otobüsün yolculari bizim otobüsümüze aktarildiginda onlara mültecilermis gibi bakariz? * Neden her gördügümüz haritada hemen Türkiye'yi bulmaya çalisiriz? Millet olarak dünyada kaybolma kompleksimiz mi vardir? * Neden insanlar birbirlerine sarilinca saga-sola sallanirlar? * Neden ögrenciler ilkögretimin besinci sinifina...
 4. Cadı da derler bana civciv de :))

  Cadı da derler bana civciv de :))

  Adım Aybüke 16 yaşındayım yarışmaya istanbuldan katılıyorum =D tam bir müzik manyağıyımdır :) piyano ve gitar çalıyorum ve şan dersi aldım .. bi ara jimlastiğe gitmiştim 2-3 yıl kadar ama sbs dolayısıyla bıraktım bırakınca da geri başlayamadım .. yüzmeyi, müzik dinlemeyi , yemek yapmayı, kitap okumayı , gezip tozmayı çok severim :) Çok çabuk alınırım ve her konuda bilgim olmasada araya...
 5. 2012 PMYO Soru ve Cevapları lazım bana

  2012 PMYO Soru ve Cevapları lazım bana

  Selam arkadaşlar sizden 2012 PMYO sınavının Soru ve Cevaplarını paylaşmanızı rica ediyorum mümkünse 2012 PMYO Soru ve Cevapları hakkında tüyo bilgi verirseniz çok ama çok sevinirim:)

Sayfayı Paylaş