Etiketler:
 1. EspanOL

  EspanOL Forum Okuru

  Bu yıl jüri başkanı Genco Erkal

  Konu, 'Sinema & Tiyatro' kısmında EspanOL tarafından paylaşıldı.

  44. Antalya Altın Portakal Film Festivali, 19-28 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festivalin jüri başkanlığını, tiyatro sanatçısı Genco Erkal yapacak. Onur ödülleri ise oyuncu Halil Ergün ile yönetmen Yavuz Turgul'a verilecek.
  44. Antalya Altın Portakal Film Festivali, 3. Uluslararası Avrasya Film Festivali ve Uluslararası Avrasya Film Marketi'nin birarada düzenleneceği ''Uluslararası Antalya Film Festivali''nin basın toplantısı, Adile Sultan Sarayı'nda yapıldı.
  Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) ve Antalya Kültür Sanat Vakfı işbirliğiyle düzenlenen festivalin basın toplantısında konuşan festival başkanı Engin Yiğitgil, Antalya Altın Portakal Film Festivali olarak 60. Cannes Film Festivali'nde tanıtımlar yaptıklarını hatırlattı.
  Yiğitgil, ''Antalya Altın Portakal Film Festivali, Uluslararası Avrasya Film Festivali ve Uluslararası Avrasya Film Marketi'nin geçen yıl yakaladığı başarıyı Cannes'da uluslararası sinemacılara sorduk ve çok olumlu yanıtlar aldık. Bu, festivalle Türk sinemasına artı değerler kattığımızın önemli bir göstergesi oldu'' diye konuştu.
  Yiğitgil, ayrıca bu yıl festivalin jüri başkanlığını tiyatro sanatçısı Genco Erkal'ın yapacağını, onur Ödüllerinin ise oyuncu Halil Ergün ile yönetmen Yavuz Turgul'a verileceğini açıkladı.
  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel de, 2 yıl önce Altın Portakal Film Festivali'nde bir değişiklik yapılarak uluslararası platforma çıkıldığını hatırlatarak, ''Avrupa'nın en uzun soluklu festivallerinden olan film festivalimizi daha güçlü bir yapıya ve geleceğe taşıdık. Zaman geçtikçe adından daha da sözedilir oldu. Geçen yıl festivalimize katılan Amerikalı oyuncu Helen Mirren önce bizden ödül aldı, 3 ay sonra gidip Oscar ödülünü kazandı'' dedi.
  Antalya Altın Portakal Film Festivali Onur Ödülü sahibi oyuncu Hülya Koçyiğit de, festivali ikiz kardeşi gibi gördüğünü belirterek, ''Festival 44 yaşında, ben de 44. sanat yılımdayım. Adım festivalle beraber anılıyor, bu çok güzel bir şey. Festivalden aldığım onur ödülü, hayatım boyunca aldığım en anlamlı ödül'' diye konuştu.
  44. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin jüri başkanlığını yapacak olan Genco Erkal da AA muhabirine yaptığı açıklamada, çok zor bir görev üstlendiğini, ancak bunun aynı zamanda büyük bir onur olduğunu söyledi.

  Erkal, festivalin, Türkiye'nin en eski ve en kökleşmiş organizasyonlarından biri olduğunu vurgulayarak, ''Yapılan son atılımlarla uluslararası arenada hakettiği yeri yakalamakta. Türk sineması son yıllarda yeni hareketlenmeler içinde. Çok sayıda film yapılıyor. Dilerim, sinemamız açısından bereketli bir yıl ve festival olur'' dedi. Holywood filmlerinin afiş tasarımlarını yapan Emrah Yücel tarafından hazırlanan 44. Antalya Altın Portakal Film Festivali ve 3. Uluslararası Avrasya Film Festivali afişlerinin de tanıtıldığı toplantıda, konuşmaların ardından katılımcılara Adile Sultan Sarayı'nın bahçesinde yemek verildi.
  Gece, sanatçı Teoman'ın DJ'liğini yaptığı festival partisiyle sona erdi.


   
Bu yıl jüri başkanı Genco Erkal konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. jüri

  jüri

  Bir maksat için toplanan jüri mensuplarını görmek, işi akşamdan kotaran, kapalı kapılan ardında karar alıp, bunu alenen açıklayan bayağı insanlara, Hazır yiyici ve rüşvetçi insanlara; Ağırbaşlı, temiz yüzlü ve iyi giyimli insanların oluşturduğu jüriyi göörmek, adaletin tecilli etmesine, beklentilerin gerçekleşmesine delalet eder.Rüyada jüri görmek, çok yakında kalabalık bir törenin olacağına...
 2. Serdar Ortaç - Bunca Yıl

  Serdar Ortaç - Bunca Yıl

  İstemem böyle vicdansız birini İstemem sahte yanlış sözlerini Çok yazık al bu aşkı sende kalsın Ayrıldık sonra pişman olmayasın Çok cesur diyemem ki sana Hiç cesur değilsin güzelim Sahte korkuların var ama Gençliğin bitiyor güzelim Bunca yıl ananın karnında Nasıl da sabreder beklersin Elalem her şeyin farkında Sen kitapsız, sen günahsız Sen vefasız serserisin Söz Yazarı : Serdar Ortaç...
 3. bu yılın pudra dekarasyonu

  bu yılın pudra dekarasyonu

  pudra rengi yatak örtüsü pudra rengi koltuk takımı duvar kağıdı pembesi koltuk takımları takımları Pudra rengi dekorasyonu da ele geçirdi! Pembe ile şeftali tonunun arasında biryerde kalan ve 'pudra' tonu olarak adlandırılan bu uçuk ama insanın içini ısıtan renk yaşam alanlarında hangi alana girerse orada harikalar yaratıyor Kılık kıyafetten sonra tasarımcıların ve mimarların da ilgisini...
 4. Genco Erkal kimdir

  Genco Erkal kimdir

  genco erkal kimdir, hayatı, biyografi, hakkında bilgiler ve merak edilen herşey burada arkadaşlar. En iyi Sinema Oyuncusu seçilerek iki defa "Altın Portakal" ödülünü alan Genco Erkal hakkında bilgilere yer verdik bu yazımızda Melek'ler. Genco Erkal 28 Mart 1938 İstanbulda doğdu. İstanbul Üniversitesi'nin Psikoloji bölümünü bitiren Genco Erkal 1959 yılından başlayarak...
 5. Bu Vazolar Çok Başka!!!!!

  Bu Vazolar Çok Başka!!!!!

  vazo modelleri, vazo desenleri, vazo resmi, Su vazolara bakarmisiniz, ne güzeller degilmi.... Vazo isi tamamda... cicekler kimden gelecek? Kocacigim bu resimler senin icin :tik:anlarsinya

Sayfayı Paylaş