bu zihniyetten NEFRET EDİORUM

BaL

Yeni Üye
Üye
bu zihniyetten NEFRET EDİORUM
Diyoruz ki çagdasLasmanin yoLu LaboratuvarLardan geçer, yataktan degiL.. Hiçkimse yaptigi namussuzLukLari "hangi devirdeyiz?" deyip örtbas etmeye çaLismasin.. Çok duymuşsunuzdur bu Lafı "hangi devirdeyiz?" bunun aynı amaca hizmet eden "namus beyindedir, biz sekste yaparız, aşkLarda yaşarız ama herşeye rağmen namusLuyuzdurda" "çağdaş dünyadan böyLe kopuyorsunuz işte" "batıyı örnek aLaLım bakın orda cinseL özgürLük var" ...vs vs benzerLeride çokçadır.. bunun gibi yüzLerce örnek aynı amaca ve anLama hizmet etmek üzere çeşitLi şekiLLerde ifade ediLir.. Bizde onLara diyoruz ki: "heLe şu konuşan aşağı tabaka hayvanınada bir bak.. konuşmayı öğrendi şimdide düzüşerek çağdaşLaşabiLeceğini, geLişebiLeceğini böyLece eLit tabakaLar arasına karışabiLeceğini zannediyor.. ve üsteLik buna öyLe inanmış ki giyimini karşı cinsi tahrik edecek şekiLde, tavırLarını ve konuşmaLarını aşk (namussuzLuk) üzerine kurmuş.. bütün küLtürü magazin, seks, burçLardan, günLük gazeteLerden aLmış.. ne araştırmış ne karıştırmış, teLevizyon ona neyi emretmişse öyLe yaşamış öyLe yapmış.. hey gidi aşağı tabakanın iLkeL hayvanı sen insan oLmak için ahLakLa beze kendini.. insani değerLeri öğren.. eğer insanoğLu evrimLeştiyse.. maymunLar hesapsızca canının her çektiğiyLe çiftLeşirLerdi.. seni gidi maymun.. seni gidi hayvan.. insan oLman için yüzbinLerce yıL Lazım sana.. insanLar sadakat, tek eşLiLik, aiLe gibi kurumLara sahiptirLer.. eğer insanoğLu evrimLeşmedide ALLAH yarattıysa.. ALLAH ta tek eşLiLik dedi.. zina yapmayın dedi.. nerden baksan iLkeLsin.. hangi gözLüğü taksan bir hayvansın.. tekamüL et ....kendine geL.."

biraz ayıp kaçıcak ama bunu yazmam Lazımdı böLe beyinLerden uzak tutaLım geLişmekte büyümekte oLan meLekLerimizi
kurumamız gereken çok güzeL değerLer var bi okadarda kıymetLi ne oLursa oLsun kendimizi, değerLeirmizi, geLenekLerimiz korumasını biLeLim
biz örf ve adetLerimizLe varız unutmayaLım

Ce: bu zihniyetten NEFRET EDİORUM

Yozlaşmanın eşiğinde, bazı şeyleri çoktan yitirmiş arkasından bakakalmışken neleri kaybettiğimizi anlayabiliyor muyuz acaba?

Eski aile düzenlerimizi, eski komşulukları, eski ilişkileri, bir bakışla alev alan aşkları, birbirini görmeyle alevlenen sevdaları...

Bizi ayakta tutan bizim özümüzdür yine, öze başka kalıp eğreti durur, kendini olduğundan başka gören ve göstermeye çalışanlarda olduğu gibi...

Umarım kalanları muhafaza ederiz...

inşALLAH kızlarımız çağdaşLığın bu oLmadığını anLar ve kendini kormanın gericiLik deiL özünü biLmenin oLduğunu kavrar

öncelikle böyle bir konu açtığın için sana teşekkür ederim balım ve inanırmısın ilk repim sana gitti +rep sana helal olsun:)benim çok üstünde titizlikle durduğum konulardan biridir bu maalesefki devir öyle bir devir olmuşki artık namuslu insana ahlakı değerlere önem veren insanlara yobaz gözüyle bakılır bir ülkede yaşar olduk bunların en büyük kaynağını ben medya olarak görüyorum gençlerimiz çok özenti içlerinde batılı yaşantıya özentiden neyazıkki ahlaki değerlerinide kaybedenler olabiliyor kız olsun erkek olsun artık iyi bir evlat yetiştirmek çok zorlaştı ben burda yine en büyük görevi anne ve babada görüyorum..gençlerimizi başıboş bırakmayalım ve onlarla gerçekten ilgilenelim en başta öğreteceğimiz şey Allah ahlaki değerler ve insan sevgisi olsun bunlar için çabalayalım ...Allah herkese hayırlı evlatlar yetiştirmeyi nasip etsin inşallah...emeklerine sağlık canım

işte benim gibi düşünenen zihniyetede HAYRANIMM SİZE HAYRANIM MELEKLER... iyiki buLdum burayı daha 2 gün oLdu ama sizden biri gibi hissediom kendimi yani yabancıLık çekmedimm çok teşekkür ederimm... ALLAH ım bizim gibi düşünenLere boLca evlat versinde nesLimiz tükenmesin:) genç kızLarımız sizLer güzeLLiğinizin ve size bahşediLen özeLLiğinizin kıymetini biLin güzeLik gizLi kaLmaLıdır ;) sadece hak eden tarafından görüLmeLi

sanırım biz orta yolu bulamıyoruz bi tarafımız işte çağdaşlık bu deyip ahlak sınırlarını aşıyo..diğer bi ksımda hala at gözlükleriyle yaşıyo....

cnm seni tebrik ediyorum okadar güzel anlatmissin ki hayranlikla okudum gercekten cok haklisin örf ve adetlerimiz aile baglarimiz yavas yavas yok oluyor sebebi ise cagdaslikmis eger cagdaslasmak buysa istemiyorum 2kizim var ins onlari hayirli bir evlat olarak yetistircem ve bunun icinde elimden geleni yapcam allah yardimcimiz olsun .

Bir yolki hangi devirdeyiz diyerek gecistiriliyor,ee bundan oncede hangi devirdeyiz denilirdi,bu devirden degil ahlak,namus,en onemlisi de kendine olan saygidan geciyor.Aile ortaminin iyi olmasi basli basina bir yol oynuyor,iyi egitim almanin yaninda iyi yetismis olmak da onemli.Ben orta okuldan universitiye kadar yatili okudum,gordugum ve ogrendigim o kadar cok sey varki anlatamam ,yani vakit yetmez.Ailelerinden baski gorerek kapananlar biraz ozgurluk gorunce bunu cok onemli birsey sanip sapitanlar vs...Unlulere ozenip onlar gibi olmak isteyenler..bu boyle uzar gider.Yeri gelince eglenmek,yeri gelince calismak,yeri gelince saygini kabetmeden kendin olarak toplum icinde yer almak onemli.Kisinin kendisine saygisi yoksa,kendini iyi tanimiyorsa,vucudunun ona emanet oldugunu,ona sahip cikmasi gerektigini bilmiyorsa yaptigi seyleri kinamamak gerekli.Toplumumuzda su da varki ne kadar unluysen herseyi yapabilirsin bir sorun yok mantigi var,oysa topluma ornek olacak kisiler hergun tv de gordugumuz kisiler degil mi?Birlikte yasamak,ayni evi paylasmak,sevgilisi varken onu baskasi ile aldatmak vs hep kendini unlu sanan insanlarin televizyonda gorunmeleri ve bunlari cok onemli bir olaymis gibi magazine tasiyan televizyonlar sayesinde.Ve bunlara ozenen gencler....Ben yurtdisinda yasiyorum ve burada yasayan cogu yabanci bile bunlari yapmiyor,batililasma demek ahlaksizlik demek degil ki.Ister batili ol,ister dogulu kisi kendini bildigi gibi yasar.
Herkesin erkek arkadasi,sevgilisi,arkadas ortami vs olacak fakat kendi belirledigi sinirlar icinde olmali.Sen kendi sinirlarini belirlemezsen bunu karsindakinin belirlemesini bekleyemezsin,gerek karsi cinsle olsun,gerekse hemcinsinle olan iliskilerinde olsun.Karsi cinsle olan iliskilerindede kullanilirsin,hem cinsinle olan iliskilerindede kullanilirsin.
Cok duymaya basladigim bir soru ise sevgilim benimle birlikte olmak istiyor ne yapayim,bu dogru mu,yanlis mi sorusu yada arkadaslarim dogru oldugunu soyluyor gibi sozler.Burada asil yanlis olan bu sorunun soruluyor olmasi.Tek bir dogru vardir,bircok dogru yoktur.Yanlislari dogru gibi algilamaya basladigimizi dusunuyorum ve gelecekten korkuyorum acikcasi.

Son düzenleme:
süper konu ve yorumlar kesinlikle katılıyorum.
Batılaşınca namusun önemi yok düşünmeye başladı artık milletimiz oysaki Ccan gibi namusumuzda bize emanettir.
Namusun-namusum kocalarımız olmalı
ve gayrı meşru ilişkiler malesefki arttı::(:(
çokkkkk yazıkkkkk Allahım akıl fikir versin o insanlara ve bizleri ve bizden sonrakileri korusun Yarabbim öyle insanlardan ...

Geri