1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.449
  Beğenilen Mesajlar:
  2.302
  Ödül Puanları:
  113

  Bugün karın gerdir yarın işine git

  Konu, 'Estetik-Plastik-Cerrahi' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Karın bölgelerindeki yağlardan şikayetçi olanlar artık sedasyonla yapılan karın germe işlemi sayesinde bu sorunlarından kurtuluyor. Bu işleme tabi tutulanlar, ameliyattan bir gün sonra ayağa kalkıp işlerine gidebiliyor..
  Estetik zamanla yarışıyor. Yıllardır sizi rahatsız eden karın yağlarından sedasyon yöntemiyle kurtulabilir, ertesi gün de düğüne ya da işe gidebilirsiniz. Estetik ve Plastik Cerrah Op. Dr. Tuğrul Turan, kadınların ağrısız olduğu için büyük rağbet gösterdiği sedasyonla karın germe hakkındaki sorularımızı yanıtladı:

  * Sedasyonla karın germenin avantajları nelerdir?
  Sedasyon, tam bir anestezi uygulanmaksızın, hastanın işlem sırasında yarı uyur halde kalmasını sağlayan bir yöntemdir. Kişide bir uyku hali mevcuttur ve ağrı hissetmez. Sedasyonda bilinç tamamen kaybedilmez. Kişi soru sorulduğunda yanıt verebilmesine rağmen, sedasyonda olduğu dönemi hatırlayamaz. Başlıca avantajı, anestezi endişesi olan kişilerde de uygulanabilmesidir. Ameliyat sonrası dönemde daha hızlı bir uyanma sağlar, ameliyat sonrası hastanede kalınacak süreyi ve ayağa kalkmak için gereken süreyi azaltır. Uygun olgularda karın germeyi günübirlik cerrahi haline getirir.

  DERİ KATLARINI YOK EDER
  * Bu yöntemle karın germe işlemi nasıl yapılıyor?
  Karın germe işlemi, hamilelikler ya da uzun süren şişmanlık ve ciddi zayıflamalar sonrasında karında cilt fazlalığı ile deri katlarının ortaya çıktığı durumlarda uygulanır. Fazla sarkmış deri katlarının spor yaparak düzelmesi ya da karın germeden başka bir yöntemle yok olması olanaksızdır. Karın yüzeyine göre bollaşan derinin alınması dışında önerilen yöntemler, bu gibi karınlar için tamamen gerçek dışıdır. Çünkü fiziken ortaya çıkıp var olmuş geniş bir deri katının alınmadan ortadan yok olması imkansızdır. Yapılan işlemde sarkmış karın derisi katları, üzerindeki çatlaklar ve altındaki yağlarla birlikte alınır. Bu işlem sırasında ön karın kasları da sıkılaştırılır. Karın kaslarında yapılan sıkılaştırma yıllar içinde yukarıya doğru yer değiştiren bel ve kalça yerlerini yıllar öncesindeki yerine ve şekline döndürebilir. Karında ortaya çıkan sarkma; hamilelikler nedeniyle oluşmuşsa, sadece göbek deliği altındaki alanda yoğun çatlaklarla ortaya çıkar ve göbek üzerinde sarkma olmayan bu kişilerde 'mini karın germe işlemi' uygulanır. Bu işlem için sedasyon ideal bir yöntem kabul edilebilir. Her iki yöntem de, eğer gerekliyse, liposuction ile birlikte de uygulanabilir.

  * Operasyondan sonraki gün kişiler işe gidebiliyor mu?
  Mini karın germe işlemi uygulanan kişiler bir korse ile ertesi gün sosyal hayatlarına dönebilir. Karın germe uygulanan kişiler ise aynı gün ya da ertesi gün evlerine; 2-3 gün içinde de işlerine dönebilir. Hatta düğün veya bir davete katılabilir.

  ORTALAMA 3.5 KİLO GİDER

  * Tek uygulamada yaklaşık kaç kilo verilir?
  Mini ya da tam karın germelerle ne kadar ağırlık azaltıldığı bir amaç ya da ölçü değildir. Asıl ölçü ve hedef, vücut hatlarının düzeltilmesi olmalıdır. Bu işlemle ortalama 3.5 kilo verilebilir. Ancak vücut hatlarında kaybedilen kilo miktarıyla kıyaslanamayacak düzeyde, çok belirgin bir güzellik elde edilir.

  * Yöntem belli aralıklarla tekrar edilmeli mi?
  Karın germe tekrar edilebilen bir işlem olmasına rağmen, tekrar edilmesini gerektiren olgular çok çok nadirdir. Çünkü deride sarkmanın bir hududu vardır. Operasyon sonrasında, ameliyat öncesinde gerçekleşen miktarda bir sarkmanın tekrar oluşması fiziken imkansızdır.

  * İşlemin kalıcı olması için diyet veya egzersiz gerekli mi?
  Karın germe işlemi sonrasında diyet ve egzersiz yapmak mutlak şart değildir. Ancak bu uygulamalar, karın germe işlemiyle elde edilen sonucun, zaman içinde daha da güzelleşmesine yardımcı olabilir. Karın germe işlemlerinde karın derisinin bolluğu zaten alındığından, ameliyattan sonra yapılacak hareketli sporlar vücutta oluşan fit görüntüyü çok daha kalıcı kılacaktır.

   
 2. nisan

  nisan Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  5 Ocak 2008
  Mesajlar:
  5.165
  Beğenilen Mesajlar:
  15
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  isvicre
  Ce: Bugün karın gerdir yarın işine git
  emegine saglik canim,paylasim icin tsklerr,sevgiler
   
Bugün karın gerdir yarın işine git konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Nilüfer - Git Git İşine

  Nilüfer - Git Git İşine

  git git işine yüzüne bakmam düşme peşime Git git işine Yüzüne bakmam düşme peşime Nasıl inandım bir kere kandım Aldanırım sanma iki kere Ah ölmeliyim Sana sonunda dönmeliyim Sözümü tuttum seni unuttum Geriye dönmem ben delimiyim Gel demiyorum ben bile bile Kal demiyorum haydi sana güle güle Git git işine Yüzüne bakmam düşme peşime Nasıl inandım bir kere kandım Aldanırım sanma iki kere
 2. Bugün nerelere kar yağacak

  Bugün nerelere kar yağacak

  kar nerelere yağacak nerelere kar yağacak anadolu yakasında şiddetli nerelerde nereye İşte kar yağacak bölgeler ve İstanbul'da kar yağacak ilçeler; Türkiye’de yarın batıdan doğuya kadar birçok kentte kar yağışı var ancak kar kısa kalacak. Perşembe günü hızla batıdan uzaklaşacak, kardan sonra kuvvetli buzlanma ve don oluşacak. Yağış kesilse de soğuk hava yeni yıla kadar Türkiye’de kalacak....
 3. Git...Dedin...Gittim İşte

  Git...Dedin...Gittim İşte

  Kaç kez gittim senden... Yenilgiler yalniz yasanırdı ve sen her zamankinden daha cok yoktun... Sensizliğin hiçbir türüne alışamadığımı bilirdin, ama yoktun... Her zamankinden daha cok yoktun ve benim sana vurulduğumda kesilmemiş cezalara karşı nasıl savunmasız olduğumu bilirdin... Kaç kez gittim senden... Yine sana döndüm, her defasında sana döndüm, zemherilerde yere düşürülmüş bir...
 4. Bugün Çiçekler Kime Gitsin...?

  Bugün Çiçekler Kime Gitsin...?

  Bugün çiçeğiniz kime gitsin? Melekler hangi arkadaşa armağan ediyorsunuz bugün ki çiçekleri?

Sayfayı Paylaş