1. TİTAN

  TİTAN *Melekler Mekanı*

  Kayıt:
  21 Eylül 2012
  Mesajlar:
  14.147
  Beğenilen Mesajlar:
  1.646
  Ödül Puanları:
  113

  Bugün Ne Giysem 3.sünden Zehir Zemberek Açıklama !

  Konu, 'Magazin' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

  Bu konu; Bugün Ne Giysem 3.sünden Zehir Zemberek Açıklama haberi hakkında bilgiler vermektedir.

  Sevgili melekler, bildiğiniz gibi Bugün Ne Giysem yarışması düzenlenen özel bir geceyle dereceye girenleri ilan etti. Üçüncünün başörtülü Ayşe Doğan olduğu yarışmayla ilgili olarak Doğan bazı iddialarda bulundu ve hakkının yendiğini söyledi. Akit gazetesine konuşan Ayşe Doğan bakın neler söylemiş...


  < Konu Resmi..>

  Kimi çevreler tarafınran "Muhafazakar kadının modernleşmesini temsil etti" diye sunulan Ayşe Doğan, jüri üyelerini fena bombaladı.

  Ayşe Doğan, jüri üyelerinden Hakan Akkaya'nın bir yarışmacıyı odasına çektiğini ve o yarışmacının daha sonra favori gösterildiğini söyledi.

  “Bugün Ne Giysem" adlı kıyafet yarışmasına türbanıyla katılan Ayşe Doğan çok konuşulmuştu. Yeni Akit gazetesinden Fatih Akkaya'ya konuşan Doğan, programı ve jüri üyelerini kendisi üzeinden siyaset yapmakla suçladı.

  Başörtülülü kadınları temsil etmediğini söylediği sözlerin sansürlendiğini savunan Doğan, jüri üyesi Hakan Akkaya'nın Nene Hatun hakkındaki sözlerinden dolayı kendisini protesto edenler için "Allah'ın dağlıları" dediğini iddia etti.

  DİLİM TUTULDU

  Çarşaflıların açıla açıla bu hale geldiğini söyleyen jüri üyelerinden Güneri Civaoğlu'na tepki gösteremediğini o anda dilinin tutulduğunu savundu.
  "Yanaklarımdan öptü"

  Güneri Civaoğlu, 29 Aralık 2012 tarihli köşe yazısında çok farklı bir Ayşe Doğan portresi çiziyordu. İşte o yazıdan bir bölüm:

  "Sonuçlar açıklandıktan sonra onu da tebrik etmek için elimi uzattım. Birinci Rana Özmutlu’yu, ikinci Duygu Bak’ı yanaklarından öpmüştüm.
  Ayşe Doğan’a karşı geleneklerine saygı gereği mesafeli durup sadece elini sıkmak niyetindeydim. O uzandı ve yanaklarımdan öperek tebrikime karşılık verdi. Bu bir “magazin konusu ya da malzemesi” değil. Türkiye’nin birbiriyle barışık “sosyo-siyasal” dönüşüm sürecinin işaretidir."

  -Bize biraz kendinizden bahseder misiniz?
  5 yaşında ve otizm hastası olan oğlumlu birlikte, İstanbul'da yalnız yaşıyorum.

  -Eşiniz yok mu?
  Hayır ayrıldık.

  -Neden?
  Şiddet uyguluyordu, ayrıldık. Çocuğumuza karşı da vefasız, arayıp sormaz.

  -Nerde nasıl yaşıyorsunuz, geçiminizi nasıl sağlıyorsunuz?
  İstanbul'da iki odalı bir evde kirada oturuyoruz. Kaymakamlık yardımıyla idare ediyoruz.

  -Bu yarışmaya katılmanız nasıl oldu?
  Çocuğumun tedavisi için paraya ihtiyacım var ama sürekli bakıma muhtaç oğlum nedeniyle çalışamıyorum. Büyük ödülü kazanırsam diye düşündüm.

  -Sonuç?
  Büyük bir hüsran yaşadım. Benim sıram geldiğince programın reytingleri artıyordu, birincilik benim hakkımdı. Ama yapmadılar.

  -Diğer benzer yarışmalarda olduğu gibi bu programda da yapımcıların tanıdıkları kişilerin yarışmacı yapıldıkları iddiası doğru mu?
  Bu programda öyleydi. Diğer yarışmacılar kendi tanıdıklarıydı. Çekimlerde bunu anladım. Birgün birini odaya çektiler, birşeyler konuştular. Sonradan anladım Hakan Akkaya ile tanışıyormuş. Ve o kız o gün jüri tarafından favori gösterildi.

  -Programda “başörtülülere rol model” gibi sunulmak istendiğiniz doğru mu? Başörtülüleri temsil ediyormuşunuz gibi?..
  Maalesef jürinin bu yönde ifadeleri oldu. Bu beni çok rahatsız etti.

  -Böyle bir iddianız yoktu yani?
  Hayır kesinlikle, ben haddini bilen biriyim. Benim örtüm bana, hiçbir zaman böyle bir düşüncem olmadı. Ama benim üzerimden siyaset yaptılar.

  -Nasıl siyaset?
  Beni başörtülülerin temsilcisi gibi göstermeye çalıştılar. Oysa hiç öyle değil. Demin söyledim, ben haddini bilen biriyim. Hiçbir zaman böyle bir iddiam olmadı, olamaz da. Kimim ki ben. Buna rağmen örneğin jürilerden Güneri Civaoğlu, ben çıktığımda podyuma, çarşaflılara gönderme yaptı. Dilim tutuldu sanki, konuşamadım, savunmasız kaldım. Cumhuriyet'ten, çarşaftan bahsetti. Çarşaflıların açıla açıla bu şekle geldiklerini falan söyledi. Bu bir aşağılama ve hakaretti, cevap veremedim. Çok ağırıma gitti.

  -Bu konuda hiç tepkiniz oldu mu, jüriye, program yetkililerine.
  Evet oldu. Podyum çekiminde söyledim hem de ama kestiler o bölümü, yayınlamadılar.

  -Nasıl tepki?
  Yarışmanın ilk günleri muhafazakar insanlardan çok tepki geldi bana, programa. Bana yakıştıramadıklarını söylüyorlardı, programa da ‘başörtülüleri temsil ediyormuş gibi lanse ediyorsunuz' diye tepki geliyordu. Haklılardı da. Final çekiminde dedim ki, ‘Benden tesettürlü diye bahsediyorlar, ben tesettürlü değilim, sadece başörtülüyüm, ben tesettürlü insanların vebaline giremem, kendim olarak katıldım bu yarışmaya. Onları temsil gibi bir niyetim asla yok.' Benim üzerimden tesettürlü insanlara laf gelmesin diye bunları söyledim programda. Ama bunları kestiler, yayınlamadılar. Beni tesettürlü bayanların temsilcisi gibi sunmaya devam ettiler.

  -Yarışma süresince medyada haberleriniz çıktı mı, bu haberler de bu yönde miydi?
  Evet. Örneğin Posta gazetesi ‘Cumhuriyetçi anneanne torunlarını solladı' diye başlık attı. Birinci ile benim fotoğrafımı koymuşlar. Beni gösteriyorlardı.

  -Programda jüri Hakan Akkaya'nın Nene Hatun'a hakaret ettiği doğru mu?
  Bir yarışmacıya “Buraya Nene Hatun gibi gelemezsin” demiş galiba. Çok tepki geldi kanala. Hatta bir grup Erzurumlu vatandaş kanalın önünde tepki eylemi yaptı. ‘Özür dilesin yoksa, daha çok kişiyle gelip, protesto edeceğiz' dediler. Biz provodaydık o zaman kanalda. Hakan Akkaya'nın özür dilemek gibi bir niyeti olmadığı gibi ‘Allah'ın dağlıları' diye, dışarıdaki gruba hakaretler ettiğini anlatıyorlardı.

  -Yarışmadan çekilmeyi düşündünüz mü hiç?
  Düşündüm. Ailem de tepkiliydi zaten. Ama olmadı. 30 bin TL tazminat ödememiz gerektiğini söylediler. Öderseniz çekilebilirsiniz dediler. İlk başta birşeyler imzalatmışlardı, kontrat mı ne, onun gereğiymiş. Bu yüzden çekilemedim.

  -Diğer benzer yarışmalarda olduğu gibi bu programda da yapımcıların tanıdıkları kişilerin yarışmacı yapıldıkları iddiası doğru mu?
  Bu programda öyleydi. Diğer yarışmacılar kendi tanıdıklarıydı. Çekimlerde bunu anladım. Birgün birini odaya çektiler, birşeyler konuştular. Sonradan anladım Hakan Akkaya ile tanışıyormuş. Ve o kız o gün jüri tarafından favori gösterildi.

  -Yarışmanın ödülü neydi? Kazananlara ödülleri verildi mi?
  Birinciye 100 bin TL para ödülü verileceği söylendi. Ama duyduğuma göre daha 2011'in birincisine ödülü verilmemiş.

  -Son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?
  Çocuğum için katıldım yarışmaya. Kendimce başörtülüyüm, bunu istismar ettiler. Beni tüm tesettürlülerin, başörtülülerin temsilcisi gibi göstermeye çalıştılar, tepki gösterdim, öyle değil olamaz da dedim, yayınlamadılar. Çocuğum için kazanmaya çıktım, daha çok kaybettim.
  internethaber


   
Bugün Ne Giysem 3.sünden Zehir Zemberek Açıklama ! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Bugün Ne Giydiniz????

  Bugün Ne Giydiniz????

  bugün ne giydim bugün ne giydim blog Benim bakımlı:parfum:,şık ve hoş meleklerim :tik:bugün neler giydiniz canlarım benimm :orkide::orkide::orkide:
 2. Bugün Ne Giysem Başlıyor

  Bugün Ne Giysem Başlıyor

  bugün ne giysem bugün ne giysem başlangıç şarkısı başlangıç başlangıçı giriş şarkısı Yeni başlıyor yeni .. Bir tane daha yeni program :) Bugün Ne Giysem ? Biliriz ki biz kadınlar modaya düşkünüz ve bizim dikkatimizi çekmicekte kimin dikkatini çekecek:) Show TV 20’nci yıl sürprizlerine yepyeni televizyon formatları ve programlarla devam ediyor… Show TV’den farklı bir yarışma programı...
 3. Bugün Ne Giysem

  Bugün Ne Giysem

  Merhaba.. Bugün 23.11.2012 saat 17.35 te insaat mühendisi hanımın podyumda yürürken çalan alt müziğin ismi neydi bulamadım ne olur yardımmm :))))
 4. bugün ne giysem

  bugün ne giysem

  29 Kasım perşembe 2012 bugün ne giysem - Zuhal Arıkdal isimli yarışmacı podyuma çıkarken çalan şarkıyı öğrenebilir miyim??
 5. bugün ne giysem

  bugün ne giysem

  15.05.2013 tarihinde bugün ne giysemde çalan bir şarkı vardışeggın şeggın gibi bişeydi.onun adını söylermisiniz

Sayfayı Paylaş