1. ms_enemy

ms_enemy Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    0

Bülent Ortaçgil - Yolculuk

Konu, 'A-B Harfli Şarkılar' kısmında ms_enemy tarafından paylaşıldı.

bülent ortaçgil yolculuk şen bir küstün

çok uçmuş, yorulmuştun

bense kıstım, her şeyden bıkmıştım

sen güneştin

ben biraz sonbahar

bak, haber vermeden gidiyor yolcular

her gün bir parçamız kopar yolculuk boyunca

her gün bir parçamız kopar ama seninki çok büyük

sen bir sistin

bense biraz pus

ikimiz kaldık, yok başka çaremiz

sen denizdin

ben içindeki tuz

ikimiz kaldık, bitiyor yolumuz

her gün bir parçamız kopar yolculuk boyunca

her gün bir parçamız kopar ama seninki çok büyük

Bülent Ortaçgil - Yolculuk konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bülent Ortaçgil

Bülent Ortaçgil

1 Mart 1950’de Ankara’da doğdu. İlkokula orada başladı ve daha sonra İstanbul’a taşındı. İstanbul Sultanahmet İlkokulu’nu bitirdi. Ortaokul ve liseyi Kadıköy Maarif Koleji’nde okuduktan sonra İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesi’ni kazandı. Müzikle tanışması lise yıllarına dayanıyor. Mazhar Alanson’dan bir sınıf altta olan Bülent Ortaçgil, Maarif Koleji’nde sınıf arkadaşlarıyla beraber gitar...
  2. Bülent Ortaçgil - Dalyan

Bülent Ortaçgil - Dalyan

dalyan deltası... kafam biraz karışıktır oldum olası denize doğru, yüzlerce yol var ama hangisi doğru hangisi çıkmaz? aman, sen bir yana ben bir yana ayrı düşmüşüz yan yana karşımız deniz yardım et yoksa gidemeyiz kıyıda bir saz gibi yalnızlık olmaz dalyan deltası yaşamın ta kendisi düğümdür dokusu öyle kolay çözülmez aman, sen bir yana ben bir yana ayrı düşmüşüz yan yana
  3. Bülent Ortaçgil - Bütün Sokaklarım

Bülent Ortaçgil - Bütün Sokaklarım

seninle yaşamak hiç kolay değil yaşayamamak gibi sana dokundukça duyduklarım tutkularım ve suçlarım bırak gün doğsün ve gün batsın korkanlar hiç gelmesin sevginin kabuğunu bilmeyenler lütfen biraz suşsunlar bütün sokaklarım sana doğru bütün sokaklarım bana hep kendin gibi göründün hiç oynamadık sanki zamanı delmiş kişilere soyunmuşuz bu bir dans değil mı bırak gün doğsün...
  4. Bülent Ortaçgil - Biraz Umut

Bülent Ortaçgil - Biraz Umut

düşler bulandı artık bir faydası yok çevremiz dağılmış ortak paydası yok sevişenler mı gitti? yoksa bana mı öyle geldi. oyuna devam! ama eskihavası yok bana biraz umut ver ver ki yeniden başlasın ülke sarsılıyor ve umurunda değil umurunda olsa bile eski durumunda değil hep aranıyor ama bulunanlar cılız kerteriz oynamış eski konumunda değil bana biraz umut ver ver ki yeniden...
  5. Bülent Ortaçgil - Bahar Türküsü

Bülent Ortaçgil - Bahar Türküsü

bahar geldi kendimi seçtim kuşlar uçtu kendimi aştim seni ben yanımda bulunca değiştim güzelleştim söz etsen yüzüm gülse gel desen yağmur yağdı içim temizlendi toprak koktu içim renklendi seni ben yanımda bulunca herşeyim çiçeklendi ses etsen yüzüm gülse gel desen

Sayfayı Paylaş