bunları biliyormusunuz ?

İzmirella

Yeni Üye
Üye
bunları biliyormusunuz ?
Gerçekler ve rakamlar

Saç sayısı: Her insanda 100.000 - 150.000
Saç yoğunluğu: 200/cm²
Çapı: 0.1 mm
Her bir saç telinin aylık uzama miktarı: 1 cm
Bir günde toplam saç uzaması: 20-30 m
Günde kaybedilen toplam saç sayısı: 50-100

biraz daha faydalı olanları isee:

Saç kaybını artıran etkenler
Tükenmişlik durumu, stres
Ateş, enfeksiyonlar
Troid bozukluğu gibi bazı hormonel ve metabolik hastalıklar (Tiroid bezi tembelliği)
Kansızlık
Mevsimsel dökülmeler
Hamilelik ve emzirme dönemleri
Beslenme bozuklukları, bilinçsiz ve ağır sık tekrarlanan diyet rejimleri, alkol bağımlılığı
Kanser tedavileri gibi ilaçların kullanımı
Zehirlenmeler
RadyasyonA

Cevap: bunları biliyormusunuz ?

evet zehirlenmeler ve kansızlık gerçekten döküyor. ben de yaşadım zaten bunu.. ama en önemlisi stres yaa.. emeğine sağlık canım

hepside dökülmeye teşkil eden sebeplerdökülmesine dökülüyorda geri toparlanması zaman alıyor bence dikkat etmek gerekli biz bayanların en önemlietkeni saçlarımız düşünün ya kel erkek okadar göze batmıyor ama kelleşmeye başlamış bir bayanın saçlarıda hiç estetik durmuyor tşkler bu güzel vede önemli paylaşımın için

benim saçlarım hamilelik döneminde çok döküldü birde şu ara strese bağlı dökülme yaşıyorum
annemin saçının %75 döküldü sebeb zehirli guatır.
şaç bakımında ilk şart temizliğine dikkat etmek
ayrıca bazı denediğim şeyler var paylaşmak isterim.saçta ve aslında bedenizin bir çok bölgesinde kozmetik kullanıyoruz bunlarda uzak durmak lazım
ben saçıma krem ihtiva etmeyen bir şampuan kullanıyorum ama içerisine çam terebentin adlı aktardan aldığım ürünü karıştırdım onunla yıkıyorum saçlarımı
ayrıca ısırgan otu ve badem yağı saça çok iyi geliyor.diğer kozmetik ürünlerin hepsi boş bence

Geri