1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.302
  Beğenilen Mesajlar:
  2.305
  Ödül Puanları:
  113

  burun estetiğinde gölgelendirme

  Konu, 'Estetik-Plastik-Cerrahi' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Burun estetiğinde yeni trend; Gölgelendirme ve parlatma [​IMG] Sadece burun şeklinin ve oranının yanında, üçüncü bir boyut olan gölgeler ve parlamalar da günümüzün estetik dünyasında artık önemli bir yer tutuyor. Estetikte yeni bir konsept olan “gölgelendirme ve parlatma” yöntemi ile daha doğal görünümlü, ideale yakın ve karakterli burunlar elde ediliyor.
  Burun estetiğinde on binin üzerinde operasyon gerçekleştiren Kulak Burun Boğaz Uzmanı Opr. Dr. Süreyya Şeneldir bu yöntemle elde edilen sonucun çok başarılı olduğunu ifade etti.
  İdeal burun nasıl olmalı?
  Estetik dünyasının temel felsefesine göre; “iyi oranlanmış her şey güzeldir”. Dolayısıyla başarılı bir burun estetik operasyonunun ilk koşulu, burnumuzun yüzümüzle orantılı olması. Bunun yanı sıra, kendi içinde de belli oranlara sahip olması gerekiyor. Örneğin burnun dudaklara yaptığı açı, erkekte 90 derece, kadında ise 100 derece civarında olmalı. Günümüzde uzmanlar burun estetiği operasyonunda, standart olarak yaklaşık 20 civarında orandan yararlanıyorlar. İşte bu oranların kullanıldığı felsefeye de “altın oran” deniliyor. Ancak bu oranlar, bazı uzmanlara göre ideal bir burun oluşturmada bir noktadan sonra yeterli gelmiyor. Bunun nedeni ise standart olarak başvurulan oranların tümünün sadece iki boyutlu bir uyum sağlayabilmeleri. Yani altın oran felsefesinde burun iki boyutlu bir organmış gibi değerlendiriliyor.
  “Burunda 3. boyut”
  Burnumuzu sadece iki boyutlu olarak değerlendirmek bazı sakıncalar doğuruyor. Altın oran felsefesine göre yapılan operasyonlarda, buruna profilden bakıldığında mükemmel bir görüntü oluşuyor. Çünkü profilde derinlik hissine gerek duyulmadığı için burunda parlaklık ve gölgelenmelerin bir önemi olmuyor. Ancak cepheden bakıldığında 3. boyutun yani derinlik hissinin önemi anlaşılıyor. Aksi halde ideal oranlar tutturulmuş olsa da, buruna derinlik hissi katılmazsa, doğal olmayan sonuçlarla karşılaşılabiliyor. Örneğin, mandalla sıkılmış veya çimdiklenmiş burun ucu görüntüsü, altın oran felsefesine göre uygulanan operasyonlarda en sık karşılaşılan sorunlardan. Ayrıca, burun bir bütün değil de sanki iki veya üç parçaymış gibi görünebiliyor. Burun ucunda ortaya çıkan bu tarz görünümler de estetik operasyon geçirildiğini hemen ele verebiliyor.
  “Greftlerden yararlanılıyor”
  “Gölgelendirme ve parlatma” operasyonunda amaç; burna iki açıdan ışık düşürülerek, burun ucu ve burun sırtının ideal bölgelerinde gölgelenmeler ve parlaklıklar oluşturularak mükemmel ve doğal bir burun elde etmek. Bunu gerçekleştirebilmek için burnun sadece profilden değil, cepheden görünümü de esas alınıyor. Operasyonda açık ameliyat tekniğiyle burun içindeki kıkırdaklar önce dışarıya alınıyor. Ardından burun operasyonunun ana felsefesi olan “altın oran”dan yararlanılarak kıkırdak ve kemiklerin eni ile boyu ölçülüyor. Kıkırdak ve kemikler sadece dikişlerden yararlanılarak ideal ölçülerine kavuşturuluyor. İşte bu noktadan sonra devreye “gölgelendirme ve parlatma” bir başka deyişle 3. boyut felsefesi giriyor. Burunda ideal bölgelerde gölgelendirme ve parlaklık oluşturmak için özel bazı greftlerden yararlanılıyor. Örneğin kıkırdağın ucuna bir greft eklenerek, burundaki zirve ve çukurun belli olması sağlanıyor. Ardından da kıkırdak tekrar buruna yerleştiriliyor.
  Avantajları nelerdir?
  Bu yöntemle derinlik hissi verildiği için düzgün, simetrik, yüze uyumlu, dışarıdan bakıldığında ameliyat olduğu belli olmayan, uygun uzunluk ve yükseklikte, kaş ve göz uyumunun iyice belirginleştiği bir burun elde ediliyor.
  Bu yöntemle iyileşme süresi klasik ameliyata oranla kısalıyor

   
burun estetiğinde gölgelendirme konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Burun EstetİĞİ

  Burun EstetİĞİ

  Rinoplasti, en çok yapılan estetik ameliyatlardan biridir. Bu ameliyatla burun daha kısa veya daha uzun hale getirilebilir; burun ucu ve burun kemerinin şekli değiştirilebilir; burun delikleri küçültülebilir; üst dudak ile burun arasındaki açı değiştirilebilir. Doğumsal veya travmalara bağlı sonradan oluşmuş şekil bozuklukları da giderilebilir. Ayrıca, bu ameliyatla birlikte, şayet varsa,...
 2. Burun Şekil Bozukluğu (Burun Estetiği)

  Burun Şekil Bozukluğu (Burun Estetiği)

  burun şekil bozukluğu burunda şekil bozukluğu burun bozuklukları erkek şekilleri bozuklukları Burun, en göz önünde olan organlarımızdan bir tanesidir. Her ırk ve kişinin, belli bir burun şekli vardır. Çoğunlukla travmaya bağlı bazen de yapısal olarak burun şeklinde bozukluklar olabilir. Doğallıktan uzak görüntüler kişiyi rahatsız ederse, kişinin “burun şeklinin değiştirilmesi”ni isteme hakkı...
 3. burun estetiği nedir burun ameliyatları estetikli burun

  burun estetiği nedir burun ameliyatları estetikli burun

  burun çökmesi burun ameliyatı kaç yaşında yapılır estetiği kaç yaşında yapılır 15 estetiği Yüzün en dikkat çeken noktalarından biri olan burnun büyük, kemerli ya da deforme olması çoğu kez kişide psikolojik sıkıntı yaratır. Burun şekli ırksal ve yöresel özellikler gösterir. Aşırı büyük ve kemerli bir burnun dışında burun şeklinin çirkin olduğunu söyleyebilmek genelde zordur. Zaman ve moda,...
 4. Burun Estetikleri

  Burun Estetikleri

  burun şişmesi burunda şişme Burun Estetikleri:Yüzün tam ortasında yer alması burunun yüz estetiğinin en önemli unsuru olmasına yol açar. Bu nedenle burun estetiği ameliyatları kişinin yüz görünümünde belirgin bir değişime neden olur. Bu değişimin hastayı olumlu etkilemesi, yani ameliyat sonucundan memnun kalması için mutlaka kendisini...
 5. Burun estetiği yardım !

  Burun estetiği yardım !

  en iyi burun estetiği yapan doktorlar,burun estetiği olanlar,estetik burun ameliyatı yorumları Arkadaşlar merhaba barış çakır ve salih emre üregen arasında kararsızlık yaşıyorum. fiyat farkı da oldukça fazla. Nasıl kara vermem lazım bana yardımcı olur musunuz?Birde söylediğim doktorlardan birine ameliyat olan varsa lütfen deneyimlerini yazabilirmi ?

Sayfayı Paylaş