Etiketler:
 1. ßeLeN

  ßeLeN Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  5.866
  Beğenilen Mesajlar:
  1.304
  Ödül Puanları:
  113

  Burun Eti Ameliyatı

  Konu, 'K.B.B Tedavisi' kısmında ßeLeN tarafından paylaşıldı.

  burunda et ameliyatı burun eti ameliyatı
  burun, eti ameliyatı nasıl yapılır, et nasıl alınır, ameliyatlar, hakkında bilgiyi burada bulabilirsiniz
  Meleklerim burun eti alemiyatı nasıl yapılır, hakkında detaylı bilgiyi paylaşıyorum.  Sağlıklı her insanda üçü bir tarafta, üçü diğer tarafta olmak üzere toplam altı adet burun eti vardır. Konka diye de adlandırdığımız bu burun etlerini geniz eti ve burun polipleri ile karıştırmamak gerekir. Gerek geniz eti, gerekse polipler sonradan oluşan, vucut için faydası olmayan dokulardır. Halbuki burun etleri solunum yolları için vazgeçilmez dokulardır. Soluduğumuz havayı nemlendirirler, ısıtırlar, temizlerler. Bir tür süzgeç görevi görürler ve klima gibi çalışırlar.

  Bu görevi nasıl yaparlar? Burun etini saran bir zar tabakası(mukoza) vardır. Burun etlerinin asıl görev yapan kısmı bu zardır. Zarın üzerindeki hücreler soluduğumuz havayı ısıtma, temizleme ve nemlendirme işinde ustalaşmışlardır.
  Burun etleri gün içinde geçici olarak bazen büyürler, bazen küçülürler. Stabil ve aynı boyda değillerdir. Bu büyüyüp küçülmeleri süzgeçin çapının büyüyüp küçülmesi gibi düşünün.
  Bulunduğumuz ortam soğuk ise burun etleri geçici olarak büyür. Soğuk havada burnumuzun tıkanmasının sebebi budur. Sıcak ve temiz havada ise burun etleri geçici olarak küçülür; böylelikle burnumuzu daha açık hissederiz ve daha rahat nefes alırız.
  Solunum için bu kadar gerekli olan burun etleri bazen kalıcı olarak aşırı büyüyüp nefes alıp vermemizi sürekli engelleyecek hale gelebilirler. Bu durduk yerde olmaz tabi ki; alerjik nezle, kronik sinüzit, kötü hava koşullarına sahip yerlerde yaşamak, uzun süre burun açıcı damlalar kullanmak gibi bazı sebepler bu duruma yol açabilir.
  Böyle bir sorunla karşı karşıya kaldığınız zaman ne yapmak gerekir? Tedavi ne olmalıdır?
  Burun etlerindeki büyüme hafif- orta derecede ise muhakkak ilaç tedavisi denenmelidir. Çünkü ilaçla küçülme ihtimali vardır ve bu ilk denenecek tedavi olmalıdır. İlaçla küçülmeyen veya ileri derecede büyük bir burun eti varsa o zaman ilaç tedavisi dışında çözümlere başvururuyoruz.
  Burun eti büyümelerinin tedavisinde, ilaçlar dışındaki çözümler nelerdir?
  Bunun için burun etlerine radyofrekans dediğimiz işlemin uygulanması çözüm için bir başka yöntem olabilir. Radyofrekans uygulanması muayenehane koşullarında yapılabilen ağrısız, sizin için oldukça basit bir yöntemdir. Radyofrekans sonrası sizin çalışmanıza da engel olmamış oluruz; böylece istirahat gerektirmeyen basit bir işlem sonrası hemen aynı gün işlerinize devam edebilirsiniz.
  Burun eti büyümelerinde şayet ilaç tedavisi ve radyofrekans ile sizin burun tıkanıklığınızı çözemediysek işte bu durumda ameliyat gündeme gelebilir.
  Ameliyatta burun etlerinin sadece burnu tıkayan kısmının alınması ve bu şekilde burun etlerinin küçülmesini sağlıyoruz. Şunu unutmayalım ki; bu kadar yararı olan burun etlerinin tamamının ameliyatla çıkarılması ”burun cinayetidir” denilebilir.
  Ben bunun farkında olduğum için her zaman koruyucu olmaya çalışıyorum; öncelikle sizin sorununuzu ilaçlarla çözebileceksek ilaç tedavisi, bunda başarılı olamamışsak radyofrekans ve en sonunda gerekliyse ameliyatı düşünüyoruz. Şayet ameliyat yapacaksak da hiç bir zaman burun cinayeti işlemiyoruz! ve şunu çok iyi biliyoruz ki; sizin burun etleriniz hayatınızda ”nefes almak” gibi çok önemli bir role sahip…   
Burun Eti Ameliyatı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Geniz Eti ve Ameliyatı

  Geniz Eti ve Ameliyatı

  Geniz Eti ve Ameliyatı Geniz eti, bademciklere benzer şekilde görev yapan bir dokudur ve burnun gerisinde yerleşmiştir. Geniz etini bademcikler gibi çocuğunuzun boğazına bakmakla göremezsiniz. Geniz eti büyüdüğü veya iltihaplandığı zaman bazı problemlere yol açabilir. Eğer çocuğunuza büyümüş veya iltihaplanmış geniz eti nedeniyle ameliyat gerekiyorsa, bazı bilgileri öğrenmeniz hem sizin,...
 2. Burunda et büyümesi

  Burunda et büyümesi

  burunda et büyümesi burun eti yakılması burun eti ameliyatı nasıl yapılır burunda et ameliyatı video Burunda et kavramı bazen karışıklığa yol açmaktadır. Değişik hastalıklar burunda et var şeklinde hastaya anlatılabilir. Daha çok çocuklarda görülen ve burnun arka kısmında, geniz adı verilen kısımda ki et büyümesi bademcik ve geniz eti kısmında anlatılmıştır. Ayrıca herkeste burun içinde konka...
 3. geniz eti ve burun tıkanıklığı ameliyatla geçermi? ve ameliyat hakkında bilgiler

  geniz eti ve burun tıkanıklığı ameliyatla geçermi? ve ameliyat hakkında bilgiler

  burun tıkanıklığı ameliyatı geniz tıkanıklığı burun eti ameliyatı video burunda et video burundan et alma izle Burun septumu, burun boşluğunu ortadan ikiye bölen bir duvardır. Septumun ön kısmı sağlam ancak bükülebilir bir kıkırdaktan, arka kısmı ise kemikten oluşmuştur. İdeal koşullarda septumun orta hatta bulunması,...
 4. Burun Eti Cerrahisi

  Burun Eti Cerrahisi

  burun eti cerrahisi nedir,burun eti ameliyatı,burundan et aldıranlar,burun eti cerrahisi nasıl yapılır,burun eti cerrahisi hakkında bilgiler Burun eti büyümesi tedavisi Konkaların küçülmesi için başlangıçta ilaç tedavisi uygulanır. Bu amaçla en çok kortizonlu burun spreylerinin etkili olduğu görülmüştür. Bazen direk konkanın içine de injekte edilebilir. Alerjiye bağlı konka...
 5. Burun Deliklerini Küçültme Ameliyatı

  Burun Deliklerini Küçültme Ameliyatı

  burun deliği küçültme ameliyatı nedir,burun deliği küçültme ameliyatı nasıl yapılır,burun deliği küçültme ameliyatı olanlar,burun deliği küçültme ameliyatı hakkında bilgiler Burun estetik ameliyatı ile ilgili yapılan istatistikler, olguların yaklaşık %10-20 civarında burun deliklerini küçültmek için bazı işlemler yapılması gerektiğini ortaya koyar. Aslında, birçok burun...

Sayfayı Paylaş