1. Julieт

  Julieт Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  17 Kasım 2009
  Mesajlar:
  561
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Cehennemin dibi

  Büşra 19 Mart 2010

  Konu, 'Sinema & Tiyatro' kısmında Julieт tarafından paylaşıldı.

  mine kılıç Yönetmen: Alper Çağlar
  Oyuncular: Tayanç Ayaydın, Mine Kılıç, Çiğdem Batur, Coşku Cem Akkaya, Gülay Deniz
  Senaryo: Bahadır Boysal, Alper Çağlar
  Türü: Dram
  Yapım: 2010 Türkiye yapımı (Akare Film)
  Süre: 105 dk.
  Gösterim Tarihi: 19 Mart 2010  Mine Kılıç'ın Büşra, Tayanç Ayaydın'ın Yaman, Çiğdem Batur'un Alara, Coşku Cem Akkaya’nın Ferit olarak karşımıza çıkacağı filmde Kaan Urgancıoğlu da sürpriz bir rolle karşımıza çıkacak. Filmin yönetmenliğini Alper Çağlar yapıyor. Film aynı zamanda usta çizer Bahadır Boysal’ın aynı adlı çizgi kahramanının sinema uyarlaması. Zaten filmin senaryosu da Alper Çağlar ve Bahadır Boysal'a ait.

  Filmde; karşılarındaki tüm engellere ve ideolojik farklılıklara rağmen aralarındaki çekimin aşka dönüşmesini engelleyemeyen iki insanın ''naif'' aşkı anlatılıyor. Film bu aşkın yanında aynı zamanda dört yalnız insanı ve dört farklı bakış açısını anlatıyor.

  Filmin vizyon tarihi tam bir netlik kazanmış olmasa da KASIM 2009'a kadar vizyona girmesi bekleniyor. İzlenilecek olan filmin, yeni okunmaya başlanan kitabın sonu söylenmez ama, filmin Basın ve halkla İlişkiler danışmanı Aysun Kupa'nın filmin sonu ile ilgili söylediği cümleyi hiç değiştirmeden yazmak istiyorum. Hiç yorumsuz:

  ''Filmin sonunda ortaya çıkan kaçınılmaz trajedi ise, yaşadıkları toplumun en üzücü gerçeğini onlara mutlak bir biçimde anlatacak: Hoşgörü olmayan toplumlarda, insanlar yalnızlığa mahkumdur.''

  Şimdi biraz da karakterlerden bahsetmek gerekirse;

  Mine Kılıç'ın canlandıracağı ''Büşra''; üniversiteden yeni mezun, muhafazakar ve varlıklı bir ailenin türbanlı kızıdır. İçindeki modern arzuları ile ailesinden gördüğü ve alışık olduğu değerler arasında kalmış hangi tarafa ait olduğunu çözemeyen bir karakter.

  Tayanç Ayaydın'ın canlandıracağı ''Yaman''; liberal bir gazeteci-yazardır. Dobra ve pervasızca konuşan fakat fazlasıyla zeki ve yetenekli olan Yaman, damarına basıldığında ortamın gerektirdiği diplomatik üsluba aldırmadan ağzına geleni söyleyen ve bunun sonucunda kaybedebileceklerini umursamayan bir adamdır.

  Coşku Cem Akkaya’nın canlandıracağı Ferit; Büşra’nın ailesinin hali hazırdaki damat adayıdır. Aşırı tutucu ve önyargılı bir şekilde dindar olan Ferit, gerek iş hayatında gerek sosyal hayatında farklı farklı maskeler takarak gezen ve gerçek kişiliğini kimselere göstermeyen bir adamdır.


   
 2. miss angel

  miss angel Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  16 Temmuz 2009
  Mesajlar:
  3.105
  Beğenilen Mesajlar:
  55
  Ödül Puanları:
  0
  filmi bilemicem ama yapılan yoruma ve yazlanlara baknca sanki braz yanlı bi film gbi geldi bana..
   
Büşra 19 Mart 2010 konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Propaganda yasakları 19 Martta başlıyor

  Propaganda yasakları 19 Martta başlıyor

  29 Martta yapılacak yerel seçimlerde propaganda yasakları, 19 Mart Perşembe günü başlayacak. Bu tarihten itibaren açılış ve temel atmaları da kapsayan törenler tertiplenemeyecek, seçim propagandasına dönük gezilerde makam otomobilleri ve resmi hizmete tahsis edilen vasıtalar kullanılamayacak. Seçim takvimine göre 19 Martda başlayacak seçim propagandası döneminde, ilçe seçim kurullarınca...
 2. Bugün (19 Mart) Doğanlar

  Bugün (19 Mart) Doğanlar

  19 martta doğanların özellikleri 19 mart doğanlar martta doğanlar 16 Mükemmel bir hafızaya sahiptirler. Bilgiler üzerinde çok düşünür ve kararlı bir şekilde sonuca giderler. Görmedikleri şeyler konusunda, onları inandırmak ve ikna etmek zordur..Yaşamı hissederek ve tadını çıkararak yaşarlar. Özgürlük duygularını sanatsal çalışmalarla bağdaştırmasını iyi bilirler. Yorulma duygusuna çok...
 3. 19 Mart 2010 Günlük Burç Yorumları

  19 Mart 2010 Günlük Burç Yorumları

  19 mart burç yorumları 19 Mart Cuma sabahı günlük burcunuzu okuyarak güne başlamak isteyen melekleri için 19 Mart 2010 Günlük Burç Yorumları :tik: 19 mart koc burcu yorumları İlişkinizdeki duygusal yoğunluk sizin bu aralar biraz kıskanç ve bencil olmanıza neden oluyor. Kontrolü elden bırakmamaya çalışın. Günlük rutin işlere olan ilgisizliğiniz, başınızı ağrıtacak gibi. Halletmeniz gereken...
 4. Survivor Kim Elendi 19 Mart

  Survivor Kim Elendi 19 Mart

  Survivor Kim Elendi 19 Mart günü kim gitti izleyenler varsa aranızda kimin elendiğini bir zahmet yazsın lütfen:)

Sayfayı Paylaş