1. almira

  almira Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  7 Kasım 2007
  Mesajlar:
  624
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  ...Bütün Kalpler...

  Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında almira tarafından paylaşıldı.

  Bütün kalpler bir kutuya doldurulsa kendi kalbinizi kolayca bulabilir miydiniz? -İşte bu benim kalbim, şuradaki kırıklıktan bildim? En yaralı, en yorgun olan kalp benimdir.

  -Bak, nasıl da heyecanla atıyor, başkasının olamaz. Kıpır kıpır, yerinde duramıyor.

  -İçindeki aşktan, üstündeki pişmanlıktan anladım. Benim kalbim bu.

  -Şuradaki sıcak kalp benim olmalı, şu kocaman olan. Şu hiçbir yere sığmayan.

  -Kalbim burada, ben ne kadar büyüsem de o hâlâ bir çocuk kalbi. Bakmayın yüzümdeki kırışıklara, saçımdaki aklara, benim kalbim işte bu.

  Kalbiniz binlerce kalple tıpatıp aynı mı olurdu? Kimisi hayranı olduğunuz şöhretlere, kimisi düşmanınıza, kimisi oturup hiçbir ortak nokta bulamayıp karşılıklı susacağınız insanlara ait.

  Binlerce birbirine benzeyen kalp. Sadece kan pompalayan, sadece kasılıp gerilen, sevgi sözcüklerinin arasına sadece bir sembol olarak yerleştirilen kalp.
  Kalbiniz yerinde değilken, hayat sizin için ne kadar çekilir olurdu?

  Aklınız yeter miydi, mutluluğa?

  Herşeyi iki kere ikinin dört etmesi keskinliğinde değerlendirirken göğüs kafesinizin altındaki boşluğu daha fazla hisseder miydiniz?

  Gülümsemeyince dudaklarınız, hüzünlenip uzaklara dalmayınca gözleriniz, bir dosta ulaşmak üzere yorulmayınca ayaklarınız, bir hasret mektubunu yazıp yorulmayınca elleriniz, bir kavuşmada yahut ayrılıkta sarılmayınca kollarınız, kalbinizi aramaya başlamaz mıydınız?

  Kalp koleksiyonu arasında kendi kalbini arayan binlerce ‘kalpsiz’ insanla aranızda ne fark olurdu?

  Kalbiniz çıktıktan sonra onlarla aynîleşir miydiniz?

  Düşmanınızla dost olur muydunuz?

  Oturup hiçbir ortak nokta bulamayıp karşılıklı sustuğunuz insanlarla sohbet edebilir miydiniz?

  Hayran olduğunuz şöhretlere karşı hayranlığınız biter miydi?

  Kalbiniz geri alınca, dünyalar sizin olur muydu?

  Yoksa ha kalpli, ha kalpsiz mi?


   
...Bütün Kalpler... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yürek denizinde yalnız kalpler

  Yürek denizinde yalnız kalpler

  Taşyürek Bir varmııış, bir çokmuş…Zamanın mekanı yokmuş, hiç durmadan ve sevgiyi duymadan koşuyormuş.. Derken sonsuzluğun bir yerinde, yürek denizinin içinde, birdenbire bir çift yürek oluşmuş. Zamanın hiç durmadığı ve sevgiyi duymadığı yokluklar alemi; o yüreklere bakıp şaşırtıcı bir kıskançlık duymuş ve ne yapmış etmiş, sonunda o yürekleri birbirinden ayırmış.. Yüreklerden birini minik bir...
 2. Yeni Türkü - Eski Kalpler

  Yeni Türkü - Eski Kalpler

  Yılların ardında kalmış yarime Varmasam incinir varsam incinir Beyaz gölgesinden ince belinden Sarmasam incinir sarsam incinir Toprağın kokusu yağmur sesleri Başımızda esen sevda meltemi Anılarda kalmış sisli günleri Anmasam incinir ansam incinir Nereden nereye sevdim o yari Ateşe komuyor yakıyor beni Eski kalpler sever böyle bir canı Sevmesem incinir sevsem incinir
 3. ''Sahte Kalplerde Moda Aşk''

  ''Sahte Kalplerde Moda Aşk''

  Bilmiyorsan sevmesini Sevme Arkadaş; Yakma başkasının kalbini , verme ona bu acıyı Eğer istediğin bir oyunsa oyun oynamaksa niyetin Yaklaşma yürekten sevenlere Uzak dur onlardan Yürekten sevenler böyle bir ihaneti haketmiyorlar Sende yürekten sev tüm kalbinle sev ; sev ki sevmek ne zormuş öğren Sevenlerin çektiği acıları;Akıttığı gözyaşlarını hisset Sevmeyi bilmiyorsan kalbini at uçurumdan...

Sayfayı Paylaş