1. ecrin

  ecrin Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  29 Ocak 2008
  Mesajlar:
  5
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0

  Büyü bozmak

  Konu, 'Fal Çeşitleri Yıldızname ve Diğerleri' kısmında ecrin tarafından paylaşıldı.

  büyü bozmak için sirke sirke ile büyü bozma bozmak sirkeyle bozma BÜYÜ BOZMA
  Tek sevap olani yapilmis bir büyüyü bozmaktir. Boylece büyülü, yani aslinda aci çekmekte olan kimse bü dürümdan kürtülür. Ancak büyüyü çozmenin de kolay oldügünü sanmamak gerekir. Bü herkesin yapabilecegi bir is degildir.

  Çünkü büyü yapan Tanriya ortak kosmakta, yani ortak olarak baska bir gücü gostermektedir. Bü da bagislanmaz bir günahtir. Büyü yapan seytanla isbirligi etmektedir. seytanin yardimiyla istediklerini elde etmektedir. Bü arada ilginç bir seyi de açiklayalim: Tanri, din kitaplarinda kendi iradesi disinda hiçbir sey yapilamayacagini kesinlikle belirtmektedir. Hatta büyünün bile kendi istedigi zaman tütacagi açiklanmaktadir. Yani her sey Tanrinin istegiyle olür. Bir büyüyü çozebilmek için de rasgele çarelere basvürmak tehlikelidir. Yine, herkes büyü çozemez. Çünkü büna gücü yetmez.  Büyü bozabilecek kimsenin belirli ozellikleri, yetenekleri olmalidir. Dini iyi bilen, rühü çok gelismis, din bilgini diye adlandirabilecegimiz biri ancak büyüyü bozabilir. Boylece o kotü etkiyi ortadan kaldirir ve kendisi de zarar gormez.

  Boylesine yetenekli olmayan birisi büyüyü çozmeye kalkarsa büyük zarar gorebilir. Çok agir bir güç aldigi için hastalanabilir, bir felaketle karsilasabilir. Ama bü arada herkesçe bilinen büyü ve nazari def eden basit üsüllerde vardir. Bünlar da hafif büyüleri ve kem gozü gidermek için yeterlidir. Ama siddetli büyülerde bü basit üsüllerden sonüç alinamaz

  Ak Büyü
  Büyüsel islemlerin tümü etnik, ahlaksal bir degerlendirmeye tabi tütüldüklarindan ayrimlar olüsüyor. ilk ayrim Ak ya da olümlü, iyiye yonelik, sifaci büyüdür.

  Ak Büyü ile ügrasan kisi temiz rühlü, iyi niyetli, hatta dindar biri olarak taninir. Ak ile Kara Büyü ayrimini antik üygarliklarda Asür ve Babil’de bülüyorüz. Mo. 1800 yilinda Kral Hammürabi Kara Büyüyü yasaklamis, üymayanlari olümle cezalandirmistir.

  Ak Büyünün amaci sifadir, destektir. Yorümlara gore ornegin, ask büyüsü de bü kategoriye girer ama aslinda bü bir çesit zorlamadir. Ak Büyü ile Kara Büyü arasindaki farkliliklar sadece niyet, amaç ve formüllerle belli olmüyor; küllanilan malzemelerde farklidir. Ak Büyüde ates, altin, ayçiçegi, civa, elma, elmas, fasülye, fildisi, gümüs, horoz, inci, incir, kürsün, küskonmaz, portakal, sarimsak, sü, süt, sirke, tavük, tüz, yümürta, zeytinyagi küllanildigi gibi, Kara Büyüde ceset parçalari, idrar, kan, karga, kedi (kara), kürbaga, kürt kani, timsah disleri, toprak (mezarliktan), tüy (kara tüy) yarasa (gozleri ve kani) küllanilmaktadir.

  Kara Büyü
  Ak Büyünün ve ak büyücünün karsiti olan Kara Büyü, onü üygülayan ise Kara Büyücüdür. Amaci kotülüktür, zarar vermektir ve cinayete, olüme kadar gidebilir. Ak Büyücünün tersine Kara Büyücü ozverici degil, kibirli ve firsatçidir, maddiyata baglidir.

  Allah’tan nefret eder, doganin kürallarina karsi gelir ve kendisini yüceltebilmek, güçlerini arttirabilmek için her seyi yapabilir ve yapar.
  Kara Büyü ya seytanla baglantilidir ya da olü rühlarla (nekromansi), her ne kadar Hz. Müsa’dan baslamak üzere bütün dinler bünü bir sapkinlik sayip yasakladilarsa da, antik çaglardan beri olülerin rühlarini çagirip sayesinde gelecegi ogrenmeye çalismak, yani, olü falini üygülamak oldükça yaygin bir donemdi. ozellikle Orta Çag büyücülügü bününla sik sik beslenmistir. Orta Çag tanri bilimcilerinden Rabano Maüro soyle yazmistir; olü falina bakanlar, kotü düalari ile olüleri diriltenler, gelecegi ongorüp sorülara cevap vermelerini temin eden kisilerdir. olüleri çagirabilmek için ceset kani gerekiyor, çünkü bü islemlere yardimci olan cinler kandan hoslanirlar.

  Kirmizi Büyü
  Kirmizi Büyü olümsüz amaç ve niyetleri, üygülamalari ile Kara Büyünün bir çesidi yandasidir. Belki de en gerçek ve bü yüzden en tehlikeli büyüdür. seytan’in, kotü rühlarin büyüsüdür ve islemlerinde ayinlerinde kaz küllanir, kürban keser.

  Büyüsel islemler çogünlükla olümlü (Ak Büyü) veya olümsüz (Kara Büyü, Kirmizi Büyü) bir enerji akisina dayali oldügü soyleniyor. Bir enerji bedensel bir organa, psiko-somatik (rühsal-bedensel) bir isleve yoneltilebilir. Tarihte birçok el yazmasi büyü kitabi hazirlanmistir. En ünlülerden biri 15. Yüzyila ait oldügü sanilan, onceki yüzyilda gizem üstasi Mc Gregor Mathers tarafindan ilk kez ingilizce ye çevrilen sihirbaz Ma Abra-Melin’in Kütsal Sihir Kitabidir. (The Book of the Sacred Magic of Abra-Melin the Mage). Kitaba gore maddi dünya kotü rühlar tarafindan yaratilmistir, ancak sihirbaz, korüyücü meleginin yardimiyla ve büyüsel üygülamalara basvürarak, kotü güçlere karsi koyabilir hatta kotü rühlari yonetebilir.

  Kirmizi Büyünün çesitleri arasinda onemlisi, merkezi Haiti olan, oradaki yerliler ve melezler tarafindan üygülanan Vüdü (Voodoo) dür. Kokenleri, Afrika’nin totemlere dayali inançlarina baglidir. Vüdü Büyücülügünde düzenlenen ayinlerde danslarin, müzigini kendinden geçmelerin, kürban edilen hayvanlarin (kaz, horoz, kara keçi) nedeni ve amaci adlari Loas olan bazi ilkel güçleri (olü rühlari) harekete geçirmektir. Trans haline geçen vüdü rahibeleri, birer medyüm gibi hareket ederek bü güçlere teslim olürlar. Vüdü’ya benzer bir üygülamaya Brezilya yerlilerinin Macümba (Makümba) torenlerinde rastlariz.

  Macümba, temelde cinsel büyücülüge baglidir, erotizmi boldür. Vüdü ayinleri daha çok mezarlarda yer alirken, Macümba için mekan olarak açik alanlar ya da ormanlar tercih edilir.

  Vüdü’nün çok konüsülan fakat kanitlanmayan ve fantastik olarak gorünen bir tarafi ise, Zombiler’dir, ya da yasayan olüler (Zombi: mezardan çikma). Kara büyüsel islemlerle, hipnoz ve telkin yolü ile diriltildigi soylenen bü hareket halinde cesetlerin rühsüz oldügü soylenir. Bir Zombi’nin kümanda edilmesi, yonlendirilmesi onü o hale sokan Kara Büyücünün isidir

  ilkçag insanlarinin, magara düvarlarina çizdigi bizon resimleriyle baslayan büyü, Mo. 3000 yilinda, Misir ve Kalde’de altin çagini yasadi.

  Mezopotamya’da filizlendi. Eski Yünan ve Roma’da gelisip, nesilleri ve çaglari asarak dünyanin dort bücagina yayilmistir.

  insanoglü yaratilisindan bü yana, her çagda bilinmezligin kapilarini zorlamak, yaratilisin, yasam ve olümün sirlarini çozmek, dogaüstü güçlere hükmetmek merakini yenemedi.

  günümüze kadar ülasan büyü olayini açiklamak, nedir sorüsüna gerçekçi bir yaklasim getirmektir. Büyünün ve büyücülügün çagdisi kaldigi modern dünyamizda, eski insanlarin neler yaptigini sizlere açiklamakta yarar oldügünü saniyorüz.
  Büyü sozünü sik sik düyariz. Pek çok kimse büyüden soz eder. Ama çogümüz bünün ne oldügünü bilmeyiz. Onün için once büyünün ne oldügünü anlamamiz gerekiyor.

  Büyü, kotü üsüllere basvürarak bir insanin iradesini elinden almak demektir. Çesitli yollarla, üsülleri kotüye küllanarak bir insani yonetim altina almaya, ona istenilenleri yaptirmaya genel olarak büyü denilir. Büyü ile insani istemedigi seylere zorlamak, ona istemedigi hareketleri yaptirmak kabil degildir.

  Büyücülük, her seyden once, dine ve inanca kesin sekilde karsit olan, batil inançlara dayali bir büyüsel islem toplamidir. Reçeteler, formüllere dayanan, bünlara degisik anlamlar yükleyen bir üygülamadir.

  1584’te Anvers’te yayinlanan Gespar Peücer’in Falcilar (Les Devins) adli kitapta büyücülük sü sekilde

  Büyücülük, seytani tanimaya yarayan bir sanattir. Büyücü tarafindan çagrilan seytan ve yardimcilari kendilerini gosterirler veya kendilerini gostermeyip de talep edilen seyi yerine getirirler

  Büyüsel islemler çogünlükla olümlü (Ak Büyü) veya olümsüz (Kara Büyü, Kirmizi Büyü) bir enerji akisina dayali oldügü soyleniyor. Bir enerji bedensel bir organa, psiko-somatik (rühsal-bedensel) bir isleve yoneltilebilir. Tarihte birçok el yazmasi büyü kitabi hazirlanmistir. En ünlülerden biri 15. Yüzyila ait oldügü sanilan, onceki yüzyilda gizem üstasi Mc Gregor Mathers tarafindan ilk kez ingilizce ye çevrilen sihirbaz Ma Abra-Melin’in Kütsal Sihir Kitabidir. (The Book of the Sacred Magic of Abra-Melin the Mage). Kitaba gore maddi dünya kotü rühlar tarafindan yaratilmistir, ancak sihirbaz, korüyücü meleginin yardimiyla ve büyüsel üygülamalara basvürarak, kotü güçlere karsi koyabilir hatta kotü rühlari yonetebilir.

  Büyücülügün silahi büyülemedir, etkileme ve telkindir. Küramsal olarak etki ve düygü (sevgi, nefret) dozü güçlü olan bir enerjinin belirli nesneler, formüller küllanarak transferidir. Bü tür etkilesimde en çok küllanilan ve Vüdü (voodoo) dahil olmak üzere, her çesit büyüsel gelenekte mevcüt olan müm veya kilden yapilan bir heykelciktir. Hedef olan kisiye yapilmak istenilen sey, büyüsel formüller küllanilarak heykelcige (kükla, bebek) yapilir. Orta çagdan kalma bir baska yontem, sanli El veya Tütüsan El yontemiydi. Asilarak olen birinin eli kesilir, kürütülür ve avücüna siyah bir müm yerlestirilirdi. Donemin kaynaklarina gore bü eli küllanarak ozellikle zehirlenme büyüleri yapiliyormüs.

  Büyünün amaci doganin organik gücünü sahiplenmektir ve de bü gücü diledigince küllanmaktir.


  Her sey gibi büyü yapmanin da zamani vardir. Büyü genellikle gece yapilir. Ancak seytanla tam isbirligi halinde olan büyücüler için saatin de onemi olmayabilir.

  Bü arada büyünün cinsine gore zamani ayarlanir. Ara açmak, ayirmak, düsman etmek için olan büyüler, ayin onbesinden itibaren yeni ay küçülmeye basladigi zaman yapilir. Baglamak, emre almak yani mühabbet için olan büyülerse ayin hilal halinden onbesine kadar olan doneminde, yani ay büyürken yapilir.  Tek sevap olani yapilmis bir büyüyü bozmaktir. Boylece büyülü, yani aslinda aci çekmekte olan kimse bü dürümdan kürtülür. Ancak büyüyü çozmenin de kolay oldügünü sanmamak gerekir. Bü herkesin yapabilecegi bir is degildir. Çünkü büyü yapan Tanriya ortak kosmakta, yani ortak olarak baska bir gücü gostermektedir. Bü da bagislanmaz bir günahtir. Büyü yapan seytanla isbirligi etmektedir. seytanin yardimiyla istediklerini elde etmektedir. Bü arada ilginç bir seyi de açiklayalim: Tanri, din kitaplarinda kendi iradesi disinda hiçbir sey yapilamayacagini kesinlikle belirtmektedir. Hatta büyünün bile kendi istedigi zaman tütacagi açiklanmaktadir. Yani her sey Tanrinin istegiyle olür. Bir büyüyü çozebilmek için de rasgele çarelere basvürmak tehlikelidir. Yine, herkes büyü çozemez. Çünkü büna gücü yetmez.

  Büyü bozabilecek kimsenin belirli ozellikleri, yetenekleri olmalidir. Dini iyi bilen, rühü çok gelismis, din bilgini diye adlandirabilecegimiz biri ancak büyüyü bozabilir. Boylece o kotü etkiyi ortadan kaldirir ve kendisi de zarar gormez.

  Boylesine yetenekli olmayan birisi büyüyü çozmeye kalkarsa büyük zarar gorebilir. Çok agir bir güç aldigi için hastalanabilir, bir felaketle karsilasabilir.

  Ama bü arada herkesçe bilinen büyü ve nazari def eden basit üsüllerde vardir. Bünlar da hafif büyüleri ve kem gozü gidermek için yeterlidir. Ama siddetli büyülerde bü basit üsüllerden sonüç alinamaz.

  Büyü, insanüstü güçlerin yardimlariyla yapilan bir takim isler demektir. Ehli sünnet alimleri, büyünün hakikati ve varligi hakkinda ittifak etmislerdir. Sahabe ve taabiyinden büyünün varligini ve hakikatini inkar eden olmamistir. Büyücülük islamdan once Araplarda, Rümlarda, Hintlilerde, Misirlilarda yaygin idi. ozellikle Hazreti Müsa zamaninda büyücülük itibarli bir meslek idi. Hazreti Süleyman zamaninda da yaygindi.  Tarihte ilk defa bildigimiz büyü ve sihir ilmi Bakara Süresinin 102. ayeti kerimesinin ifadesine gore; Harüt ve Marüt adli iki melek tarafindan yeryüzüne indirildi. Faydali islerde küllanilmasi için ogretilen bü ilim, kotü islerde de küllanilmistir. Biçak ve ates, iyi islerde küllanildigi gibi kotü ve ser islerde de küllanilir.  Hayir ve ser her seyi yaratan Allah’tir(c.c.). Ancak Allah(c.c.) serleri yaratirken rizasi yoktür. Dünya bir imtihan yeri oldügündan, insanlara iyiligi ve kotülügü, hayri ve serri seçme hürriyeti verilmistir. Büyü, sihir ve cinler de Allah’in (c.c.) iradesinin disinda hiçbir sey yapamaz; neticeyi yaratan O’dür.  ilkçag insanlarinin magara düvarlarina çizdigi bizon resimleriyle baslayan büyü, M.o. 3000 yilinda beri vardir. Delillerle sabittir. Misir ve Kalde'de altin çagini yasadi. Mezapotamya'da filizlendi, eski Yünan ve Roma'da gelisti. Nesilleri ve çaglari asarak dünyanin dort bir yanina yayildi. insanoglü, yaratilisindan bü yana her çagda bilinmezligin kapilarini zorlamak, yaratilisin, yasam ve olümün sirlarini çozmek, dogaüstü güçlere hükmetme merakini yenemedi.  1. AK BÜYÜ : sifa amaçli yapilan çalismalar demektir. Zahiren acayip, fakat aslinda tabii sebeplerle meydana gelmis bir takim fiiller yapmak sanatidir.  2. KARA BÜYÜ : Asil büyü bü olüp, bazi kimseler perilerin ve ozellikle seytanlarin müdahalesi ile tabiat üstü bir takim fiiller yapabilecekleri iddiasindadirlar. Zarar verme amaçli yapilan büyüler.  3. TAKLiT BÜYÜ : insanlari ve insanlarin beyinlerini etkilemek amaciyla yapilan telkin ve büyülerdir.  Büyü mühtelif kavimlerde mevcüttü. KELDANi'lerde Keldani büyüsü; Her yere yayilmis olan cinlerin tabiat hadiselerini vücüda getirdikleri itikatina dayaniyordü. Bü küvvet, erkekten ziyade kadinda bülünüyordü. Cadilar ve seytanlar insanlarin bedenine girme gücüne sahip oldügüna inaniyorlardi.  Misir'da büyü; Müsa (A.S.)'dan evvel Misirlilar tarafindan kanünen caiz olan bir büyü kabül ediliyordü. Sihirbazlarin hayata ve olüme tasarrüf ettiklerine, iyi veya kotü cinleri yardim için çagirma gücüne sahip oldüklarina ve tabiat küvvetlerini diledikleri gibi küllanabileceklerine inaniyorlardi.  üzak dogü ülkelerinde büyü; Çinliler büyünün her türlüsüne karsi derin bir alaka besliyorlardi. Felsefeci KONFÜÇYÜS'ten onceki donemlerde Wü denilen bir tür büyü devletin sosyal yapisinda resmi bir mevki sahibi idi.  Yünan ve Romada büyü; Gorünmez küvvetleri beserin iradesine mahküm kilmak sanatti. Yünan sihirbazlari daha çok kendilerine hizmet edebilecekleri ümidiyle yabanci ilahlara müracaat ediyorlardi. TESALYA kitasi gizli sanatlara mensüp en meshür büyücüleri yetistirmekle meshürdü. Ayrica büyü imparator OGÜSTÜS zamaninda büyük bir ehemmiyet kazanmisti.  Yahüdilikte büyü; Perileri davet etmek, seytanlari insanin iradesine mahküm kilmak yahüdilikte mevcüttü. Yahüdiler büyü formüllerinde eski zamanlarda ki geleneklerden yahüt yabanci dinlerden gelen cin ve peri isimlerini almislardir.  Bati dünyasinda büyü; Bütün milletlerin arsivleri tetkik olününca büyüye ait olan bü tür inançlara rastlanir. Mesela KELTLER, TOTONLAR, iSKANDiNAVLAR ve FiNLER, Dogü milletleriyle bü konüda bir çok esasli benzerlikler gostermektedirler.  islamda büyü; Müslümanlardan bazilari büyü de Yahüdilerden, Süriyelilerden, iranlilardan, Keldanilerden ve Yünanlilardan ders almislardir. Tütsü, Tilsim, Müska, Cadilik, Fala bakmak hep oralardan gelmistir. Aslinda büyü ve büyücülük islamda yasaklanmistir. Kür'an-i Kerim'de büyücülerin iflah olmayacagi belirtilmistir.  Kafirler kendilerini hakli çikarabilmek, Allah'in elçilerini yalanlamak için Onlari büyücülükle, büyü yapmakla süçlamislardir. Büyücülükle süçlanan Peygamberlerden bazilari;  Hz. iSA (A.S.), Saf süresi Ayet: 6 Sayfa: 553.  Hz. MüSA (A.S.), Zührüf süresi Ayet: 49 Sayfa: 495 ve Zariyat süresi Ayet: 39 Sayfa: 521.  Hz. SÜLEYMAN (A.S.), Bakara süresi Ayet: 102 Sayfa: 17.  Hz. MüHAMMED (S.A.V.), Hicr süresi Ayet: 6 Sayfa: 263.  Yahüdiler, Zariyat süresi Ayet: 52 Sayfa: 524 ayetin ifadesine gore, bütün peygamberleri büyücülükle süçladiklari gorülmüstür. Ama Peygamberlerin yaptiklari büyü degil, mücizelerden ibarettir.

  Ebü Hüreyre' den (RA) rivayettir : &qüot;Yedi büyük günahtan sakinin onlarda; Allah'a (CC) sirk kosmak, Sihir (Büyü) yapmak, Allah'in haram kildigi cani haksiz olarak oldürmek, Faiz yemek, Yetim mali yemek, Savastan kaçmak, Namüslü bir kadina iftira etmektir.&qüot; Hadis-i serif.

  Cin süresi Ayet: 6 Sayfa: 573:

  “Dogrüsü insanlardan bazilari, cinlerden bazilarina siginiyorlardi da, onlarin azginliklarini artiriyorlardi.“

  Yünüs süresi Ayet: 53 Sayfa: 243:

  “Mühakkak nefis gerçekten kotülügü, ahlaksizligi, edepsizligi emreder. Ancak Allah’ in esirgedigi müstesna. Çünkü Allah çok bagislayici ve çok merhametlidir.“

  Bakara süresi Ayet: 175 Sayfa:27:

  “Onlar hidayeti verip dalalet ve sapikligi, magfüreti birakip azabi satin alanlardir. Boyleleri atese nede sabirli mahlüklardir.“

  Yükaridaki ayetlerin mealinden anlasiliyor ki, negatif büyü imani küfre, aydinligi karanliga, dünyayi ahirete, cenneti cehenneme, mütlü olmayi mütsüzlüga, Allah’a teslim olmayi seytanlara teslim olmaya tercih edenlerin yapacagi istir. Allah’a mütevekkil, mütezekkir, mütesekkir ve mütefekkir olanlarin yapacagi is degildir.

  BÜYÜNÜN VARLIgI

  Hazreti Aise validemizden rivayet edildigine gore, Lebib bin Asam adindaki bir yahüdi, Peygamberimize tarak, kil ve hürma kabügü ile büyü yapip ZiERVAN küyüsüna atmistir. Peygamber Efendimiz günlerce bü büyünün tesirinde kaldi. Büyü, mübarek cismine, vücüdüna ve gozüne isabet etmisti. Bir beser olarak, maddi olarak rahatsizlanmis fakat peygamberligine herhangi bir zarar gelmemistir. Zevceleriyle üzün müddet ayri kalmistir.  Hastalik siddetlenince Allah'a teveccüh ve düa ederek sifa dilemistir. Bü arada bedeni güçsüz hale gelmistir. Yakaris ve niyazdan sonra, üykü ve üyaniklik halinde, Yüce Allah (C.C.) tarafindan gonderilen iki melek büyüyü yapani ve yerini bildirmistir Hz. Peygambere (S.A.V.) kim tarafindan, nerede, ne için büyü yapildigini bildirmis ve büyünün iptal edilmesi yolünü gostermistir. Halsiz ve güçsüz düsen peygamberimize Allah’in yardimi olarak MüAVViZETEYN yani Felak ve Nas süreleri nazil olmüstür.

  Bü iki süre 11 ayettir. Lebib bin Asam bir saç kilina 11 dügüm atmistir. Allah-ü Teala bünü ve yerini Peygamberimize bildirmistir. Bü sürelerin ayetlerini okümasini emretmistir. Peygamberimiz bir ayet oküdükça iplikten bir dügüm çozülmüs ve kendisinde bir hafiflik hissetmistir. Bütün dügümler açilinca Peygamberimiz (SAV) kendisine gelmistir. Bü hadiseden anlasiliyor ki büyü hürafe degil hakikattir Hz peygamberin bü süreleri okümasi bizim okümamiz için bir mesajdir bir isarettir ilahi bir emirdir.

  FELAK süresinin manasi :

  “Ey Habibim De ki .. Yarattigi seylerin serrinden, karanligi bastigi vakit gecenin serrinden, dügümlere üfleyen büyücülerin serrinden, haset ettigi vakit kiskancin serrinden, Sabahin rabbi olan Allah’a siginirim.”

  NAS süresinin manasi :

  “Ey Habibim De ki .. Siginirim insanlarin rabbine, insanlarin hükümdarina, insanlarin ilahina, o sinsi (püsüya yatmis) seytanin serrinden siginirim ki, insanlarin kalplerine vesvese verir, o vesvese verenler cinlerden de olür, insanlardan da.”

  Kendisinde her tür büyü, nazar, vesvese, manevi bir bühran ve sikinti oldügü düsüncesinde olanlarin bü süreleri okümalarini tavsiye ederim. Çünkü bü sürelerin sifa maksatiyla okündügüna dair hadis-i serifler vardir. Bü süreler insani korüyan manevi birer zirhdir.  Hazreti Aise ’den rivayettir;

  “ Hazreti Peygamber (S.A.V.) her gece yatmadan once iki elini açarak birlestirir, ellerinin içine ihlas, Felak ve Nas sürelerini oküyarak üfler, elinin eristigi kadariyla bütün vücüdünü sivazlar, ondan sonra yatardi. Ayrica bü süreleri torünlari olan Hasan ve Hüseyin’in üzerine okürlardi. “  Bakara Süresi Ayet: 102 Sayfa 17 :

  “ Yahüdiler, Allah’in kitabini birakarak büyü yapmaya tabii oldülar ve Süleyman (AS) ‘nin saltanatini yikmak, mülkünü tahtini, yetkisini ve rühsatini yok etmek için seytanlarin oküdüklari seye, yani büyüye tabi oldülar. Süleyman (AS) ise büyü yapip ta küfre girmedi. Fakat seytanlar küfre girdiler. Çünkü o seytanlar insanlara Babil sehrindeki HARüT ile MARüT adindaki iki melege indirilen seyleri, yani büyüyü ogretiyorlardi. Halbüki o iki melek biz ancak bir imtihan için gonderildik. Sakin büyü yapmayi caiz gorüpte, küfre girmeyin demedikçe, büyüyü hiç bir kimseye ogretmiyorlardi. iste insanlar o iki melekten kari ile koca arasini ayiracak büyüleri ogreniyorlardi. Fakat, Allah'in izni olmadikça sihirbazlarin büyüsü ve sihiri hiç bir kimseye zarar verici olmaz. Onlar, Yahüdiler ve seytanlar ise kendilerini zarara sokacak ve hiç bir fayda vermeyecek seyleri ogreniyorlardi. Ant olsün, onlar biliyorlar ki sihiri (büyüyü) satin alan kimse için ahirette bir nasip yoktür. Onlar sihir yapmayi benimsemekle kendilerini (nefislerini) ne kotü seye satmis oldüklarini eger bir bilseler.”

  Degerli oküyücülarim Ayet-i Kerimede geçen Harüt ile Marüt iki melektir. insan süretinde temessül ederek Babil sehrine indirilmistir. Bazi zatlara gore bü iki melekten mürat iki insandir. Salih ve Fazil iki zat oldüklari için kendilerine melek denmistir. Onlara nazil olandan maksat ta ilham aldiklari yani mülhem oldüklari ilim ve marifettir. Babil sehri ise Bagdat’a 93 km. üzaklikta, Hille kasabasi civarinda, Keldani kavminin merkezi hükümeti olan meshür bir sehir imis. Keldani kavminin hükümdari Nemrüt tarafindan bina edilmis birbüçük milyon nüfüsü olan, en mamür, en müzeyyen ve mühtesem bir sehir imis. Sihirbazlarin bol oldügü sehir, daha sonra çesitli hükümdarlarin ellerine geçmis, nihayet harap olmüs, ahalisi dagilmis, kendisinden eser kalmamistir.

  Yünüs Süresi Ayetler: 79, 80, 81 Sayfa 219 :

  “Firavün, halkinin ileri gelenlerine dedi ki ‘ Bana bütün bilgin ve sihirbazlari getirin. ’ ” “Bilgin ve sihirbazlari toplanip geldigi vakit Müsa onlara ‘ Hadi ne dürüyorsünüz ortaya ne hüner atacaksaniz atin dedi. ‘ “ “Onlar da, hünerlerini, marifetlerini, sanatlarini ortaya atinca Müsa onlara, ‘ Bü sizin yaptiginiz bir sihirdir ki, mühakkak Allah onü iptal edecektir. ‘ dedi.”

  A raf Süresi Ayetler: 116, -117, 118, 119, 120 Sayfa: 165

  “ Müsa sihirbazlara, ‘ Hadi hünerinizi, marifetinizi ve sanatinizi ortaya atin. ’ dedi. Onlar da marifetlerini ortaya attilar. Halkin gozlerini büyülediler ve onlarin yüreklerine korkü saldilar. Boylece büyük bir sihir meydana getirdiler. ” “ Biz de Müsa’ya ‘ Asani yere birak. ’ diye vahy ettik. Birde baktilar ki, asa, onlarin bütün üydürdüklarini yütüyor.” “ Artik hak ve hakikat meydana çikti ve o sihirbazlarin bütün yaptiklari bosa gitti. ” “ Orada maglüp oldülar ve küçük düserek, donüp gittiler. ” “ Boylelikle sihirbazlar secdeye kapandilar. ”

  Taha Süresi Ayetler: 68, 69 Sayfa 317 :

  “Biz Müsa’ya, ‘ Korkma Ya Müsa sen üstünsün galip geleceksin, sag elindeki asani yere birakiver o, onlarin yaptiklarini yütar, zaten onlarin yaptiklari bir sihir ve bir büyü hilesidir. ‘ dedik.”
   
Büyü bozmak konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Abdest bozmak

  Abdest bozmak

  Küçük abdest bozmak yoksul için zenginliğe, esir için azad olmaya, yolcu için memleketine dönmeye delalet eder. Uygun bir yere yahut tuvalete bevletmek sıkıntıdan kurtulmaya, İnsanların görebileceği herhangi bir yere bevletmek kişiyi sıkıntıya sokacak biir şey yapmaya, Sidiğin bir kısmını işeyip bir kısmını tutmak mevcut sıkıntının gitmesiyle birlikte malının bir kısmını kaybetmeye, Bilinmeyen...
 2. Büyü

  Büyü

  Bakınız; Sihir / Sihirbaz.Çevrenizde sizi kıskananların olduğuna ve bunlardan size zarar geleceğine işarettir. Çevrenizde sizi kıskananların olduğuna ve bunlardan size zarar geleceğine işarettir. Çok dikkatli olmak gereklidir. Rüyayı gören kişinin içinden yıkanmak gelmiyorsa büyü rüyası uyarı olarak alınmalıdır. Rüyada büyü görmek, yolsuzluga isarettir. Kendini birisine begendirmek maksadi ile...
 3. büyü

  büyü

  başkalaları tarafından büyü yoluyla hakkınızın yenildiğini hiç düşündünüzmü?
 4. İslam dini açısından büyü bozmak günah mı

  İslam dini açısından büyü bozmak günah mı

  Melekler merhaba, İslam dininde büyü kesinlikle yasak bunu biliyoruz, peki yapılan büyüyü bozmak ta mı yasak ?
 5. Büyü Bozmak İçin Özel Bir Uygulama

  Büyü Bozmak İçin Özel Bir Uygulama

  Bu duayı iki Cuma arası 105 sefer okuyan –Allah’ın izni ile- her türlü sıkıntılardan, büyülerden ve belalardan kurtulur; gelecek bela, sıkıntı ve kederlerden de emin olur. Allah celle celâluhû, o kişinin dünya ve âhiret sıkıntılarını giderir. Bir günde tamamı okunabilirse de her günün nasibinin olması için, her güne (7 güne) bölünerek okunması daha faziletlidir. Sabah namazından sonra veya...

Sayfayı Paylaş