Büyükanıt'tan Ergenekon cevabı

KızılÖtesi

KızılÖtesi

Aktif Üye
Üye
Büyükanıt'tan Ergenekon cevabı
Bazı kesimlerin tutuklu emekli generallere destek vermediği için eleştirdiği Genelkurmay Başkanı Büyükanıt, Ergenekon hakkında kısa ve öz konuştu.


Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt, Gölcük Tersanesi Komutanlığında inşa edilen Deniz Kuvvetleri Komutanlığ'ına ait denizaltı ve hücumbot ile Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait botların denize indirme, yeni inşa edilecek botların ilk kaynak törenlerinde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

HUKUKA SAYGI

Genelkurmay Başkanı Org. Büyükanıt gazeteciler ile sohbetinde Ergenekon operasyonu konusunda sorularla karşılaştı. Israrlı sorular karşısında hukuki açıdan operasyon hakkında konuşmasının şu an için mümkün olmadığını belirten Büyükanıt, gazetecilere, "Operasyonla ilgili bir şey söylemem, konuşmuyorum. Bir de hukiki açıdan düşünün lütfen' dedi.

Org. Büyükanıt konuşmasını şöyle sürdürdü; "Belki bir gün konuşurum ama konuşma zamanı şimdi değil. Benim ilgilendiğim operasyon Kuzey Irak'a yapılan operaasyondur. O da çok başarılı devam ediyor. PKK büyük darbeler yiyor."

6'NCI MADDE AÇIKLAMASI

Org. Büyükanıt, TSK'nın internet sitesinde 18 Temmuz 2008 günü yayınlanan ve tartışma yaratan açıklama hakkında yöneltilen sorulara da yanıt verdi.

18 Temmuz'da yayınlanan bilgi notunda bazı basın organlarında yer alan haberler eleştirilmiş ve, "Kaynağı neresi olursa olsun; bu tür haberlerle Türk Silahlı Kuvvetlerine yöneltilen hukuk dışı saldırılara karşı yalnız Türk Silahlı Kuvvetlerinin değil, onun gerçek sahibi yüce Türk milletinin de yasal ve demokratik tepki göstermesi doğal bir beklentidir." denilmişti.

Org. Büyükanıt, "Türk milletinin yasal ve demokratik tepki göstermesi doğal bir beklentidir" ifadesine açıklık getirerek, "TSK'yı yıpratma kampanyalarını kınıyoruz. Toplumdan yasal olmayan bir beklentimiz yok" diye konuştu.

Kanal D Haber
 

Benzer İçerikler

Üst